Strona główna Komputery Ile kosztuje ultrabook?

Ile kosztuje ultrabook?

autor ile kosztuje
0 komentarz 707 odsłon 2 minuty czytania

Ultrabook to odpowiedź przemysłu komputerowego na tablet. Jego przewagą jest posiadanie klawiatury, która pomaga przy wprowadzaniu danych i jest dość irytujące w przypadku tabletów. Poza tym obydwa rodzaje produktów są bardzo zbliżone – waga nie przekracza 1,4 kg, grubość 2 cm, a akumulator musi starczać co najmniej na 5 godzin pracy.

Czym jest ultrabook?

Nazwa ultrabook została zastrzeżona przez firmę Intel, producenta procesorów. Jego największy konkurent, AMD, nie pozostał bezczynny i zaczął używać nazwy ultrathin (czyli ultracienki). My jako konsumenci powinniśmy więc utożsamiać te dwie nazwy ze sobą. Należy również pamiętać, że ultrabook to nie notebook czy netbook – jest lżejszy, wydajniejszy, dłużej wytrzymuje na baterii – to tzw. produkt premium, wyższej klasy.

Producenci ultrabooków

Wśród producentów ultrabooków znajdziemy firmy Lenovo, Samsung, czy HP. W sprzedaży są dostępne na przykład modele Lenovo z serii IdeaPad. Model U300S z procesorem Intel i5, dyskiem SSD 128 GB i 13,3 calowym ekranem. Jeszcze droższy jest Asus UX31 Zenbook o grubości 17 milimetrów i akumulatorze gwarantującym 7 godzin nieprzerwanej pracy. Za dedykowany do biznesu model Acer Aspire S3 z procesorem i5, dyskiem 500 GB (w tym 20 GB SSD) i błyszczącym ekranem 13,3″.

Ile kosztuje ultrabook?

Cena ultrabooka zależy od wielu czynników, takich jak marka, model, konfiguracja oraz czas, w którym został wprowadzony na rynek. W zależności od tych czynników, ceny ultrabooków mogą się bardzo różnić.

Obecnie ceny ultrabooków zaczynają się od około 2000 złotych za modele z procesorami Intel Core i3 i 4 GB pamięci RAM oraz dyskiem twardym o pojemności 128 GB. Modele z wyższych półek, wyposażone w procesory Intel Core i5 lub i7, 8 GB lub więcej pamięci RAM oraz dyski SSD o pojemności 256 GB, lub większej, mogą kosztować nawet ponad 5000 złotych. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, takie jak jakość ekranu, klawiatury i głośników, a także na rozmiar i waga urządzenia. Większość ultrabooków oferuje 12-14 calowe ekrany, ale można również znaleźć modele z większymi ekranami. Poniżej zebraliśmy kilka przykładów.

model ultrabooka cena
Lenovo ThinkPad X1 Carbon Gen 11 17 500 zł
Gigabyte Aero 14 OLED BMF 7 499 zł
Microsoft Surface Pro 9 5 699 zł
Dell XPS 13 (9310) 9 999 zł
Apple MacBook Air (M1) 5 450 zł

Korzystacie z ultrabooków? Jakie urządzenie wybraliście dla siebie? Czekamy na Wasze komentarze.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl