Netbook

Netbook

Komputer w dzisiejszych czasach to rzecz dzięki której możemy mieć dostęp do bardzo dużej wiedzy, odpowiedzi na bardzo dużo pytań, ale też rozrywka gdyż możemy również oglądać filmy, słuchać muzyki czy też grać w bardzo rozwinięte gry, lecz co zrobić gdy jesteśmy często poza domem, w podróży? Oczywiście możemy kupić dużego 16 czy 17 calowego klasycznego notebooka lub ultrabooka, lecz czy dwie godziny na baterii i trzy kilo wagi to dobre połączenie, szczególnie gdy jedziemy samochodem, lub jesteśmy na świeżym powietrzu?

Odpowiedź brzmi nie, w takim wypadku najbardziej nieoceniony okaże się netbook czyli malutki, przeważnie 10 calowy laptop który otworzy nam okno na świat, jest on bardzo lekki i cichy, ale też pobiera mało energii rzędu kilkadziesiąt watów dzięki czemu bardzo długo trzyma na baterii. Na netbooku możemy również oglądać filmy, zdjęcia, a w połączeniu z bezprzewodowym modemem internetowym możemy używać różnych komunikatorów. Każdy używa netbooka do czegoś innego bo to nie tylko urządzenie do przeglądania stron internetowych, ma bardzo dużo zalet, i każdy znajdzie w nim coś dla siebie.

Ceny

W dzisiejszych czasach cena zakupu netbooka nie jest taka wysoka, a więc mogą sobie pozwolić również osoby o skromniejszym budżecie. Przy zakupie nowego netbooka musimy się liczyć z kwotą od 700 zł (model Asus Eee PC X101) do 7000 zł (Lenovo ThinkPad X220), ale równie dobrze możemy kupić coś z ofert używanych za mniejszą kwotę. Netbook jest również bardzo dobry dla kobiet, ponieważ dzięki swoim skromnym wymiarom mieści się do damskiej torebki a dzięki dobrej baterii nie musimy brać ze sobą zasilacza. W kafejce będziemy mogli się cieszyć szybkim dostępem do internetu dzięki sieci WiFi, oczywiście jeżeli znajdziemy się w zasięgu hotspota czyli są to supermarkety, sklepiki, pizzerie, restauracje, co umożliwi sprawdzenie poczty, kontakt ze znajomymi.

Malutki laptop przyda się w każdym domu i na wszystkich wyjazdach na których bez internetu nam by się nudziło. Alternatywą dla netbooka jest tablet i ultrabook.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *