Strona główna Usługi Ile kosztuje kurs językowy?

Ile kosztuje kurs językowy?

autor ile kosztuje
0 komentarz 2,6K odsłon 5 minuty czytania

Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach jest niezbędna. Nadal najpopularniejszym językiem, w którym najprędzej się dogadamy jest angielski. Dookoła powstają coraz to nowe szkoły językowe oferujące kursy zarówno angielskiego, jak i innych języków na różnych poziomach w bardzo konkurencyjnych cenach. Warto się zastanowić jednak czy aby na pewno taniej będzie oznaczało lepiej.

Ile kosztuje kurs językowy?

Znajdujemy kurs językowy w atrakcyjnej cenie. Ulotka wygląda pięknie, obiecują szybkie przyswojenie materiału, nowatorską metodę nauczania i wiele innych rzeczy. Na kursie okazuje się, że wylądowaliśmy w grupie trzydziestoosobowej, a innowacyjna metoda nauczania to śledzenie podręcznika, za który na dodatek trzeba dodatkowo zapłacić.

Średnia cena dobrego rocznego kursu waha się od 2000 zł do nawet 3000 zł (wszystko zależy od szkoły i regionu). W takiej kwocie zawierają się następujące rzeczy:

  • zajęcia w budynku szkoły językowej, w tym zajęcia z native speakerem,
  • materiały potrzebne do nauki – podręczniki, płyty i inne,
  • zajęcia odbywają się w małych grupach osób, których poziom znajomości języka jest podobny,
  • godziny zajęć można dostosować do własnego grafiku.

Jeśli więc widzimy kurs językowy w cenie 500 zł to możemy spodziewać się, że:

  • kurs trwa od jednego do trzech miesięcy, lub obejmuje mniejszą ilość godzin,
  • wszelkie materiały będą płatne dodatkowo,
  • godziny kursu są niedogodne,
  • na kursie jest nieograniczona ilość miejsc  więc możemy wylądować w sporej grupie słuchaczy,
  • metoda nauczania pozostawia wiele do życzenia.

Decydując się więc na jakiś kurs zawsze dokładnie dopytajmy o szczegółowe informacje.

Inne podejście do ceny kursu, zwłaszcza, gdy nie chcemy płacić z góry za cały semestr, za cały rok itd., jest stawka godzinowa za kurs językowy. Ceny kursu językowego za godzinę, mogą się różnić w zależności od lokalizacji, kwalifikacji nauczyciela, poziomu trudności języka, rodzaju kursu (indywidualny, grupowy, online, na miejscu), itd. przykłady:

język koszt kursu za godzinę (PLN)
Angielski 60 – 200 PLN
Hiszpański 40 – 160 PLN
Francuski 60 – 200 PLN
Niemiecki 60 – 200 PLN
Włoski 60 – 200 PLN
Chiński (Mandaryński) 60 – 200 PLN
Japoński 80 – 200 PLN
Rosyjski 60 – 200 PLN
Portugalski 60 – 200 PLN
Arabski 80 – 240 PLN

Ile kosztuje kurs języka angielskiego?

Najpopularniejszym językiem jest zdecydowanie angielski, mimo, że są języki, których liczba posługujących się (np. chiński, hiszpański) jest niemalże porównywalna z popularnością używania języka angielskiego. Warto pokazać też cenę godziny nauki języka angielskiego w zależności od poziomu zaawansowania, indywidualny, czyli dla pojedynczej osoby bezpośrednio z nauczycielem:

poziom kursu angielskiego (indywidualny) koszt na godzinę (PLN)
Początkujący 60 – 150 PLN
Średnio zaawansowany 80 – 180 PLN
Zaawansowany 100 – 200 PLN
Biznesowy/profesjonalny 120 – 250 PLN

Jeżeli interesuje nas cały kurs, powiedzmy półroczny, dwa razy w tygodniu, czyli około 50 godzin języka angielskiego, to cena takiego kursu dla języka angielskiego, w zależności od stopnia zaawansowania oraz rodzaju nauczyciela, może wyglądać następująco:

poziom angielskiego poziom nauczyciela nauczyciela koszt całego kursu
Początkujący Nauczyciel z podstawowymi kwalifikacjami 3000 – 7500 PLN
Średnio zaawansowany Nauczyciel z podstawowymi kwalifikacjami 4000 – 9000 PLN
Zaawansowany Nauczyciel z podstawowymi kwalifikacjami 5000 – 10000 PLN
Biznesowy/profesjonalny Nauczyciel z podstawowymi kwalifikacjami 6000 – 12500 PLN
Początkujący Nauczyciel ze specjalistycznymi kwalifikacjami/lektor native speaker 5000 – 12500 PLN
Średnio zaawansowany Nauczyciel ze specjalistycznymi kwalifikacjami/lektor native speaker 6500 – 15000 PLN
Zaawansowany Nauczyciel ze specjalistycznymi kwalifikacjami/lektor native speaker 7500 – 17500 PLN
Biznesowy/profesjonalny Nauczyciel ze specjalistycznymi kwalifikacjami/lektor native speaker 8500 – 20000 PLN

Nauka języka przez Internet

Są szkoły językowe, które oferują kursy językowe opierające się na nauce w domu. Czasem kurs taki polega na wykupieniu odpowiedniego pakietu i przerobieniu całego materiału samemu. W lepszych szkołach, takich jak chociażby ESKK (rok założenia: 1991) oprócz możliwości wyboru metody nauczania, mamy również do dyspozycji osobistego nauczyciela, który sprawdza postępy.

Plusy nauki przez Internet to niższa cena kursu oraz oszczędność czasu przy dojazdach. Jeśli tylko mamy w sobie tyle samozaparcia aby uczyć się w domu – warto skorzystać. Przykładowo, w szkole eTutor trzymiesięczny kurs językowy można wykupić już za 70 zł, półroczny dostępny jest za niecałe 100 zł zaś roczny 180 zł. Oszczędność więc jest, i to duża. Szkoła wykorzystuje najnowsze osiągnięcia z dziedziny e-learningu, takie jak multireprezentacja czy algorytm indywidualnie planujący powtórki.

Do wyboru jest też SuperMemo, której oryginalny sposób nauczania jest wdrażany na całym świecie. Firma istnieje od 1991 roku i ma na koncie kilkanaście nagród, m.in. Złoty medal Targów Poznańskich w 1994 roku, czy Nagroda Cena/Jakość magazynu PC Format w 2009 roku. Trzypoziomowy kurs angielskiego (od poziomu podstawowego do zaawansowanego) kosztuje od 99 zł za 6 miesięcy, natomiast indywidualne lekcje z lektorem to wydatek minimum 129 zł za 1 miesiąc. Z takiego kursu skorzystało ponad 8 tys. kursantów.

Głównym minusem kursów internetowych jest brak ćwiczeń werbalnych z innymi osobami, jednak przy opanowywaniu słownictwa i gramatyki są one tak samo skuteczne jak kursy “fizyczne”. Z pewnością brakuje też zwykłego kontaktu towarzyskiego z innymi kursantami – w większości przypadków takie regularne spotkania są przyjemnością samą w sobie.

Jaki to dobry kurs językowy?

Dobry kurs językowy to taki, który odpowiada Twoim potrzebom i celom językowym. Oto kilka czynników, które możesz wziąć pod uwagę przy wyborze kursu językowego:

  • Poziom zaawansowania: Upewnij się, że kurs jest dostosowany do Twojego poziomu zaawansowania i pozwala Ci na postęp w nauce języka.
  • Metoda nauczania: Zwróć uwagę na metodę nauczania, która jest stosowana w kursie i upewnij się, że jest ona dla Ciebie odpowiednia.
  • Czas trwania i dostępność: Sprawdź, ile czasu jest potrzebne na ukończenie kursu i czy jest on dostępny w dogodnym dla Ciebie czasie.
  • Cena: Porównaj ceny i upewnij się, że to ile kosztuje kurs językowy, jest tego warte.
  • Reputacja i opinie: Przeczytaj opinie i recenzje innych uczestników i upewnij się, że kurs jest dobrze oceniany i polecany.

Podsumowując, dobry kurs językowy to taki, który jest odpowiedni dla Twojego poziomu zaawansowania, spełnia Twoje wymagania i pozwala Ci na postęp w nauce języka. Zalecam przetestowanie kilku kursów i wybranie tego, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl