Volvo 30

Volvo

Volvo Car Corporation to jedna z najsilniejszych marek w branży samochodowej o szacowanej wartości 2 mld dolarów, posiadająca długą i pełną chlubnych wydarzeń historię, na którą składa się wiele innowacji na skalę światową. Założycielami firmy, która powstała w Göteborgu w Szwecji, byli Gustaf Larson i Assar Gabrielsson. Pierwszy samochód o nazwie ÖV4 (Jakob) opuścił fabrykę 14 kwietnia 1927 roku. W 2010 Volvo sprzedało 5088 aut – co oznacza drugie miejsce Volvo w segmencie Premium oraz wzrost o prawie 11% w porównaniu do roku poprzedniego. To rekordowy poziom sprzedaży w historii Volvo w Polsce.

Volvo to szwedzkie samochody, które słyną przede wszystkim z bardzo wysokiego poziomu bezpieczeństwa, komfortowych warunków podróży oraz niepodważalnej jakości. Są to samochody porównywalne komfortem do limuzyn, natomiast ceną pozostające w klasie średniej. Od 2010 roku właścicielem Volvo jest chiński producent samochodów Geely Automobile, a wcześniej koncern należał do Ford Motor Company.

Najpopularniejsze modele z rodziny Volvo to C30, S40 oraz kombi – V50. Średnia cena nowego Volvo waha się w granicy 90 000 zł, to czy ostatecznie będzie wyższa czy niższa zależy od konkretnego modelu a przede wszystkim od wybranego wyposażenia. Bardziej szczegółowe ceny można poznać po konfiguracji modelu na stronie Volvo Cars lub bezpośrednio w salonie.

Jazda testowa

Z kupnem auta jest jak z butami: zanim za nie zapłacisz, trzeba je przymierzyć. Absolutnie najlepszym sprawdzianem auta przed zakupem jest jazda testowa (którą w dzisiejszych czasach i w dobie internetu można zamówić online na stronie Volvo) i podczas której sprawdzisz, czy auto spełnia Twoje oczekiwania, dobrze się prowadzi, ma dobrą widoczność, zadowalające przyspieszenie… i tak dalej. Volvo to nie buty, kosztuje znacznie więcej, więc nie warto kupować kota w worku.

Cennik Volvo C30

[table “5” not found /]

Cennik Volvo S40

[table “6” not found /]

Cennik Volvo V50

[table “7” not found /]