Wywoływanie zdjęć

Odbitki foto

Masa katalogów odpowiednio poopisywanych, a w nich setki zdjęć – tak wyglądają obecne albumy ze zdjęciami. Oczywiście przetrzymywanie fotografii w takiej formie jest to oszczędność zarówno miejsca, jak i pieniędzy. Kto jednak nie lubi złapać od czasu do czasu starego albumu ze zdjęciami i wrócić troszkę powspominać? Nic dziwnego – namacalne papierowe fotografie mają swój specyficzny urok tak samo, jak napisany ręcznie list.

Na szczęście nie wszyscy posługują się wyłącznie elektronicznymi galeriami zdjęć. Są tacy, którzy cieszą się zdjęciami dopiero, gdy mogą je wkleić do albumu i obejrzeć w każdej chwili, bez konieczności włączania komputera. Oczywiście najlepsze jakościowo fotografie uzyskujemy używając aparatu analogowego. Tutaj jednak do samego kosztu wywołania zdjęć dochodzi cena kliszy fotograficznej. Większość osób więc robi zdjęcia aparatem kompaktowym, bądź też lustrzanką cyfrową, a następnie wywołuje najlepsze z nich. Fotografie najprościej nagrać na płytę lub inną pamięć przenośną i zanieść do fotografa albo punktu fotograficznego (np. Empik, MediaMarkt, czy Fotojoker). Jeśli zależy nam na wygodzie, zdjęcia można też wywoływać online w cenie od 0,39zł (np. Photobox).

Koszt wywołania zdjęć zależy od ich wielkości oraz czasem od ilości wykonywanych odbitek. Rodzaj papieru – połysk lub mat – nie ma wpływu na cenę.

Format zdjęciaCena za jedną odbitkę
9x130,35 zł - 1 zł
10x150,40 zł - 1,50 zł
13x180,68 zł - 2, 50 zł
15x210,90 zł - 3 zł
21x303,50 zł - 7 zł

Jeden komentarz do “Odbitki foto”

  1. Nie polecam Media Markt ! dostałam sms, że moje zdjęcia są już do odbioru, gdy tam zajechałam chciałam otworzyć i sprawdzić czy są to moje zdjęcia. Obsługa zapewniała mnie, że w 100% są to moje zdjęcia. Po powrocie do domu okazało się, że są to zdjęcia kogoś innego. I teraz co ? moje zdjęcia ktoś inny dostał? I może je wykorzystać ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *