Strona główna Usługi Ile kosztuje transport palet?

Ile kosztuje transport palet?

autor Marek Kresso
0 komentarz 564 odsłon 2 minuty czytania

Przetransportowanie większej ilości produktów często wymaga korzystania z palet. Wiele firm transportowych posiada osobny cennik transportu palet. W dzisiejszym artykule chcielibyśmy dowiedzieć się, co wpływa na cenę transportu palet i jakie są orientacyjne koszta takiej usługi.

Ile kosztuje transport palet?

Z palet korzysta się wtedy, kiedy do przewiezienia mamy produkty, które ważą ponad 70 kilogramów, mogą to być materiały budowlane, silniki, bramy, stalowe, czy paczki. Siłą rzeczy, wiele przedsiębiorstw musi korzystać z usług firm spedycyjnych, które oferują transport drogowy i przewóz towarów. Średnia cena za transport palet wynosi 187 złotych, jednak będzie się ona zmieniała w zależności od wagi produktu, jak i trasy. Można jednak przyjąć, że przesyłki paletowe, których waga nie przekracza 300 kilogramów, będą kosztować do 200 złotych. Warto też wspomnieć, że do wyboru mamy:

  • półpalety,
  • palety euro,
  • palety przemysłowe 120 x 120,
  • palety przemysłowe 240 x 80.

Wybór konkretnego rodzaju palety również ma wpływ na finalną cenę. Co więcej, każda z wyżej wymienionych palet ma zupełnie inny udźwig.

Od czego zależy koszt transportu palet?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, na cenę transportu palet ma wpływ waga produktu i dystans, który musi pokonać kurier, by przewieźć przesyłkę. Dystans jest tu niezwykle ważny, ponieważ na ostateczną cenę paliwa mają wpływ koszta za paliwo, czy ewentualne dodatkowe opłaty drogowe. Na cenę za transport palet wpływa także to, jaki ładunek jest przewożony, np. czy są to materiały, z którymi należy uważać. Doświadczona firma transportowa zadba o to, by transport palet był odpowiednio zabezpieczony. Warto pamiętać także o tym, że wiele firm oferuje także dodatkowo płatne usługi, jak chociażby opłatę za przewóz w weekend, skorzystanie z takiej oferty może wpłynąć na cenę przewozu.

Czy kierunek może wpływać na koszt transportu palet?

Na cenę wpływa też kierunek przewozu, transport palet na terenie Polski z reguły będzie tańszy niż transport międzynarodowy. Należy pamiętać o tym, że przewóz przesyłek za granicę zawsze będzie droższy i będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami. Przykładowo, transport do Czech, czy do Niemiec (ceny wahają się od 500 zł do 700 zł) będzie tańszy ze względu na krótszy odcinek drogi do pokonania. Transport palet do Anglii czy Norwegii jest już bardziej skomplikowany, co może podnieść cenę transportu palet. Cena za transport palet do Norwegii może przekroczyć nawet kwotę 1000 złotych.

Czy waga palety wpływa na koszt transportu?

Standardowe palety ważą mniej więcej 25 kilogramów, ale na wagę wpływają też takie czynniki jak wielkość, czy nawet stopień wilgotności drewna. Kiedy firmie transportowej podajemy wszystkie potrzebne dane, musimy uwzględnić także wagę palety, należy wtedy podać wysokość produktów na palecie oraz wagę przesyłki wraz z paletą.

Na cenę za transport palet wpływa waga, jak i dystans, warto jednak pamiętać o tym, że transport hurtowy może być korzystniejszy cenowo. W przypadku przewozu większej ilości palet, cena za przewóz może być mniejsza.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl