Strona główna Moto Ile kosztuje usuwanie wgnieceń w aucie?

Ile kosztuje usuwanie wgnieceń w aucie?

autor Piotr Grybek
0 komentarz 575 odsłon 2 minuty czytania

Niezależnie od tego czy wgniecenie w aucie to skutek gradobicia, parkingowej stłuczki czy spadających kasztanów, nie wygląda ono dobrze i warto jak najszybciej się go pozbyć. Interesuje Cię to, ile kosztuje usuwanie wgnieceń w aucie? Dobrze trafiłeś, poniżej przedstawiamy koszty związane z tym zabiegiem!

Jakie są metody usuwania wgnieceń w aucie?

Jest kilka powszechnie używanych metod, dzięki którym można usunąć wgniecenie w aucie. Możemy je podzielić na te bezinwazyjne oraz działania blacharsko-lakiernicze. Te pierwsze, czyli metody PDR dzielą się na dwie podstawowe techniki – metodę wyciągania wgnieceń i metodę ich wypychania. Co ważne, usuwanie wgnieceń bez lakierowania jest coraz częściej wybieraną metodą, z uwagi na jej nieinwazyjność oraz mniejsze koszty.

Na czym polega usuwanie wgnieceń w aucie metodą PDR?

Paintless Dent Repair, czyli metoda PDR, to możliwość usuwania wgnieceń w aucie, która nie wymaga lakierowania. Co ważne, technikę tę można wykorzystać w sytuacji, kiedy nie doszło do uszkodzenia, czy odpryśnięcia lakieru. Bez znaczenia jest za to uszkodzona powierzchnia. Co ważne i o czym należy pamiętać, usuwanie wgnieceń w aucie metodą PDR powinna zajmować się doświadczona osoba. Jest to bowiem zajęcie wymagające dużej wiedzy i ogromnej precyzji.

Usuwanie wgnieceń w aucie przez blacharza

Jedną z najstarszych metod wykorzystywanych do usuwania wgnieceń w aucie jest szpachlowanie. Polega ono na pokrycie karoserii specjalnym preparatem, czyli szpachlą blacharską, którą szlifuje się po zastygnięciu. Ostatnim etapem jest pokrycie karoserii lakierem.

W sytuacji kiedy szkoda nie nadaje się do naprawienia metodą PDR, a jest zbyt mała na tradycyjne działania blacharskie, można wykorzystać rozwiązanie panelowe. Polega ona na usunięciu wgnieceń w aucie poprzez naprawę podszycia karoserii, bez ingerowania w jego konstrukcję nośną. Wykorzystuje się do tego celu spotter, urządzenie elektryczne, które punktowo podgrzewa powierzchnię blachy.

Ile kosztuje usuwanie wgnieceń w aucie?

Przybliżone koszty związane z usuwaniem wgnieceń w aucie, przedstawiamy w poniższym zestawieniu.

metoda opis  koszt
naprawa bez lakierowania wykorzystuje specjalne narzędzia do wyciągania wgnieceń bez konieczności lakierowania 200 – 500 zł
wypełnianie i lakierowanie wypełnianie wgnieceń masą i lakierowanie dotkniętego obszaru 500 – 1000 zł
PDR (Paintless Dent Repair) technika, która polega na masowaniu wgnieceń z wewnątrz przy użyciu specjalnych narzędzi 300 – 800 zł
wygładzanie przy użyciu gorącej wody stosowanie gorącej wody do napinania metalu wokół wgniecenia, a następnie ręczne wyrównanie 100 – 300 zł

Mamy nadzieję, że udało nam się odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje usuwanie wgnieceń w aucie. Pamiętajmy jednak, że szczegółowe koszty zależeć będą zarówno od wielkości samego wgniecenia, jak i wykorzystanej metody. Macie doświadczenie w usuwaniu wgnieceń w aucie? Na jaką metodę się zdecydowaliście?

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl