Strona główna Moda Ile kosztuje wysyłka na Vinted?

Ile kosztuje wysyłka na Vinted?

autor Emilia Woźniak
0 komentarz 13,8K odsłon 4 minuty czytania

Wirtualne targowisko Vinted stało się popularnym miejscem dla kupujących i sprzedających odzież używaną oraz nową. Jednym z kluczowych elementów transakcji na Vinted jest wybór odpowiedniej opcji wysyłki. W tym artykule przyjrzymy się kosztom wysyłki na Vinted, dostarczając orientacyjne ceny.

Jakie są opcje wysłania paczki na Vinted?

Vinted to popularny serwis sprzedażowy, za pośrednictwem którego można sprzedać, kupować, a nawet wymieniać odzież akcesoria, zabawki i inne artykuły. Użytkownicy wystawiają na sprzedaż przedmioty ze swoich szaf, a po zakupie są zobowiązani wysłać daną rzecz osobie kupującej. Koszty wysyłki standardowej na platformie Vinted zależą od wagi paczki, rozmiaru i docelowej lokalizacji. Koszty te są zazwyczaj ustalane na podstawie stawek firm kurierskich i pocztowych. Vinted oferuje kilka opcji dostarczenia paczki do rąk kupującego. Wśród firm współpracujących z serwisem można wyróżnić Pocztą Polską, DPD, InPost i ORLEN Paczkę.

Ile kosztuje wysyłka na Vinted za pośrednictwem InPost?

Jedną z opcji wysyłki paczki na Vinted jest skorzystanie z usług InPostu. To bardzo wygodna opcja dostawy, ponieważ ta firma kurierska słynie z dostarczania paczek do paczkomatów. Standardowe wymiary paczki nie powinny przekraczać 41 cm x 38 cm x 64 cm. To, ile kosztuje wysyłka InPost z uwzględnieniem wagi paczki przedstawiamy poniżej:

waga paczki przy standardowych wymiarach paczki powyżej standardowych wymiarów paczki
do 2 kg ok. 10 – 15 zł ok. 15 – 20 zł
od 2 kg do 5 kg ok. 15 – 20 zł ok. 20 – 30 zł
od 5 kg do 10 kg ok. 20 – 30 zł ok. 30 – 40 zł

Warto pamiętać, że na koszt wysyłki ma również wpływ to, gdzie powinna trafić paczka. Jednak ceny usług InPost zazwyczaj są takie same na terenie kraju.

Ile kosztuje wysyłka paczki DPD Pickup na Vinted?

DPD Pickup to usługa dostępna w ramach firmy kurierskiej DPD. Jest to opcja dostawy paczek, która umożliwia nadawcom i odbiorcom korzystanie z sieci punktów odbioru DPD. Dzięki temu nadawca może skierować przesyłkę do wybranego punktu odbioru, gdzie adresat odbierze ją w dogodnym dla siebie czasie. Ceny wysyłki Vinted za pośrednictwem tej usługi mogą wyglądać następująco:

waga paczki koszt wysyłki 
do 1 kg ok. 10 – 15 zł
od 1 kg do 2 kg ok. 15 – 20 zł
od 2 kg do 5 kg ok. 20 – 30 zł

DPD Pickup nie narzuca ściśle określonych wymiarów paczek, jednak zwykle wysokość i szerokość paczki nie mogą przekraczać 80 cm, a długość 200 cm.

Ile kosztuje wysyłka Vinted za pośrednictwem Poczty Polskiej?

Vinted umożliwia także wysyłkę paczki za pośrednictwem Poczty Polskiej. Dostępne opcje to Poczta Polska Pocztex czy też Pocztex Automat. Ceny wysyłki mogą prezentować się tak:

usługa koszt
Pocztex24 ok. 20-25 zł
Pocztex48 ok. 15-20 zł
Pocztex Automat24 ok. 16-21 zł
Pocztex Automat 48 ok. 12-17 zł

Należy jednak pamiętać, że koszt wysyłki może się różnic w zależności od wagi paczki i jej wymiarów.

Ile kosztuje wysyłka na Vinted z usługami ORLEN Paczka?

Platforma Vinted oferuje również możliwość wysyłki paczki za pośrednictwem usług kurierskich ORLEN. Ta forma wysyłki jest niezwykle prosta, ponieważ przesyłkę można nadać na stacji paliw lub w paczkomacie. W zależności od wymiarów paczki koszty przesyłki rozkładają się następująco:

wymiary paczki przybliżony koszt wysyłki
8 cm x 38 cm x 60 cm ok. 12 zł
19 cm x 38 cm x 60 cm ok. 15 zł
41 cm x 38 cm x 60 cm ok. 19 zł

Warto pamiętać, że do kosztów przesyłki jest dodana obowiązkowa opłata za ochronę kupujących, która wynosi 5% ceny przedmiotu.

Ile kosztuje wysyłka na Vinted za granicę?

Od niedawna Vinted umożliwia wysyłanie paczek z Polski za granicę. Polscy użytkownicy serwisu mogą sprzedawać swoje rzeczy osobom z Litwy, Rumuni, Słowacji, Czech, Szwecji i Węgrzech. Koszty wysyłki na Vinted są zawsze pokrywane przez kupującego, a kwota zostaje automatycznie dodana do całości zakupu niezależnie od używanej metody płatności. Zagraniczne przesyłki z Vinted przejmują takie firmy kurierskie jak DPD, Inpost i ORLEN, jednak serwis współpracuje z kilkoma zagranicznymi przewoźnikami. Do najpopularniejszych należą Mondial Relay i Chronopost’s Shop2Shop.

Koszty wysyłki zagranicznej Mondial Relay prezentują się następująco:

waga paczki przybliżony koszt wysyłki
do 500 g ok. 13 zł
do 1 kg ok. 15 zł
do 2 kg ok. 17 zł
do 5 kg ok. 23 zł
do 10 kg ok. 37 zł
do 20 kg ok. 55 zł

Natomiast ceny wysyłki paczek za pośrednictwem firmy kurierskiej Chronopost’s Shop2Shop to:

waga paczki przybliżona cena wysyłki
do 500 g ok. 14 zł
do 1 kg ok. 17 zł
do 2 kg ok. 20 zł

Należy jednak pamiętać, że w ramach umowy między Mondial Relay a Vinted nie jest dozwolone wysłanie więcej niż 2 kg odzieży w jednej paczce. Zamiast tego trzeba nadać kilka małych paczek — każda o wadze poniżej 2 kg.

Wysyłka na stronie Vinted to istotny element procesu sprzedaży i zakupów. Warto pamiętać, że ceny mogą się różnić w zależności od wagi paczki, wybranej metody dostawy oraz ewentualnych promocji. Przed wysłaniem przesyłki zadbaj o odpowiednie zabezpieczenie produktu i upewnij się, że jesteś zaznajomiony z polityką zwrotów na Vinted.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl