Asus Eee Pad Transformer

Asus Eee Pad Transformer to seria popularnych tabletów z systemem Android. Ogromną zaletą tych urządzeń jest zewnętrzna, odłączana klawiatura, która podnosi komfort użytkowania z urządzenia. Najtańszy model, TF101, kupimy już za 1400 złotych, choć 16 GB pamięci na twardym dysku może okazać się niewystarczające. Warto zainwestować w 32 albo nawet 64 GB.

Asus Eee Pad Transformer TF300T 32GBJeśli rozważasz zakup tableta i wahasz się nad Nowym iPadem, zwróć uwagę na kolejną zaletę Eee Pad Transformera, jaką jest mniejsza waga. Model Prime TF201 32GB nie dość że jest większy od iPada o 0,4 cala, to dodatkowo jest lżejszy o 66 gram. Może to i mało, ale często korzystając z tableta waga może mieć znaczenie, do której wielu ludzi przywiązuje ogromną… wagę 🙂 Jeśli szukasz tableta z Windowsem, to warto zastanowić się nad Lenovo IdeaPad Yoga, który również jest tabletem z klawiaturą, której nie da się jednak odłączyć.

Najnowszym modelem Asusa jest TF300T z czterordzeniowym procesorem nVidia Tegra 3 Quad-core 1,2, pojemnościowym ekranem i Androidem w wersji 4.0. Kosztuje ok. 1700 zł.

Ranking najpopularnieszych tabletów

Ranking producentów tabletów