Faks

Faks to zdaje się urządzenie z poprzedniej epoki jednakże i w dzisiejszych czasach czasem przydaje się jego posiadanie. Niektóre urzędy nie do końca opanowały obsługę maila radzą sobie natomiast radzą sobie wyśmienicie, jeśli chodzi o faks. Aby skorzystać z niego nie potrzebujemy specjalnego gniazdka – faks może nuć podłączony do zwykłego gniazdka telefonicznego i działać na naszym starym numerze telefonicznym. Dzięki temu rozwiązanie to jest jeszcze w miarę użytecznie – dla osób nieposiadających linii telefonicznej, (co w dobie telefonów komórkowych staje się coraz bardziej popularne) pozostają rozwiązanie typu e-Faks.

Same urządzenia nie różnią się od siebie znacząco. Cechy, na które powinniśmy zwrócić uwagę to głównie prędkość transmisji oraz sposób drukowania dokumentu.

Najtańszy faks dostaniemy już od 171 zł (Philips Magic5 Primo PPF 631). Jest to termotransferowy faks o prędkości 9600 bps, więc na dłuższe transmisje będziemy musieli trochę poczekać. Za troszkę szybsze urządzenie od tego producenta – tj. o prędkości 14 400 bps – przyjedzie nam zapłacić od 243 zł. Dodatkowo otrzymamy automatyczną sekretarkę. Faks firmy Sagem Philips (Magic5 Voice DECT), potrafiący zapamiętać do 50 przesyłanych stron oraz posiadający funkcję kopiarki dostaniemy już od 249 zł. Za atramentowy faks firmy Sharp będziemy musieli wyłożyć kwotę od 300 zł w górę (Sharp UX-B30PL) . Urządzenie przechowa dla nas do 24 stron tekstu.

Najdroższe urządzenia to faksy laserowe. Dla przykładu za urządzenie firmy Ricoh model 3320L przyjedzie nam zapłacić od 2759 zł.

Więcej faksów na tej stronie.