Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje inhalator?

Ile kosztuje inhalator?

autor ile kosztuje
0 komentarz 350 odsłon 2 minuty czytania

W sezonie jesienno – zimowym choroby gardła są częstą przypadłością. Zachorowaniu sprzyjają nie tylko warunki atmosferyczne ale przede wszystkim ogrzewanie w mieszkaniach, wpływające negatywnie na prawidłowe nawilżenie powietrza (a tym samym gardła). Próbujemy się ratować tabletkami do ssania, płukankami a także syropami i ciepłymi napojami. Metody te nie są złe ale raczej uśmierzają tymczasowo ból niż rzeczywiście leczą.

Choroba gardła u dziecka

Większe dziecko potrafi powiedzieć gdzie boli i kiedy boli, z mniejszym dzieckiem nie jest aż tak łatwo. Chore gardło (a przede wszystkim chora krtań) zazwyczaj nie objawiają się podwyższoną temperaturą. Jedynym objawem jest ból, o którym malutkie dziecko nie powie. Są przypadki kiedy ni z tego, ni z owego pojawia się “szczekający” kaszel – wtedy możemy z całą pewnością potwierdzić zapalenie krtani. W gorszych przypadkach dziecko nie zdradza żadnych objawów a w nocy zaczyna się dusić. W takim przypadku nie pozostaje nam inne wyjście jak wezwanie pogotowia. Srodkiem doraźnym jest natychmiastowe wyprowadzenie dziecka na zewnątrz lub chociażby otwarcie okna. Sama miałam ostatnio “przyjemność” wzywać pogotowie do mojej dwulatki właśnie z powodu nocnej duszności. W szpitalu zasugerowano mi kupno inhalatora. Jak się okazuje to właśnie inhalacje są najlepszym lekarstwem przy chorobach gardła. Doskonale je nawilżają i zarazem leczą. Zrobienie dziecku inhalacji zastępuje wizytę na pogotowiu i pozwala spokojnie przetrwać noc. Rano spokojnie zabieramy dziecko do pediatry.

Inhalacja nie tylko nawilża gardło ale powoduje natychmiastowe rozluźnienie w gardle oraz swobodne oddychanie przy zatkanym nosie.  Wykonuje się wlewając do pojemnika roztwór soli fizjologicznej i lekarstwa do inhalacji. Jeśli akurat nie mamy lekarstwa pod ręką można zrobić ją samą solą fizjologiczną. Stosuje się również niekiedy wywary z ziół, dostępne w aptece.

Inhalatory

Tutaj nie ma co wybrzydzać, inhalator składa się z pompki, rurki, pojemnika na lekarstwo i zestawu maseczek. Ten najdroższy nie będzie dużo lepszy niż tani, ważne, żeby spełniał swoją funkcję.

W Polsce ceny inhalatorów zwykle zaczynają się od około 50-100 złotych za podstawowe modele, a mogą sięgać kilku tysięcy złotych za bardziej zaawansowane technicznie i profesjonalne modele.

Przykładowe ceny inhalatorów w Polsce:

  • Podstawowe inhalatory: około 50-100 złotych,
  • Inhalatory komorowe: około 100-300 złotych,
  • Inhalatory ultradźwiękowe: około 150-500 złotych,
  • Inhalatory portowe: około 300-500 złotych,
  • Profesjonalne inhalatory: od około 1000 złotych w górę.

Ile kosztuje używany inhalator?

Ceny używanych inhalatorów zwykle są niższe niż cen nowych inhalatorów. W Polsce używane inhalatory można znaleźć w cenie od około 30-50 złotych za starsze modele, a ceny nowszych i bardziej zaawansowanych technicznie modeli zazwyczaj zaczynają się od około 100-150 złotych.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl