Dobry telewizor 55-calowy

Kupno dobrego telewizora możemy przyrównać do kupna garnituru. Powinien on być bowiem precyzyjnie dobrany, dobrze spełniać swoją funkcję, cieszyć oko estetyką no i najlepiej, by był z wyższej półki. Kupując dziś telewizor większość z nas ma wobec niego bardzo duże oczekiwania. Nie wystarczy nam już fakt, że będziemy dzięki niemu po prostu oglądać film, wiadomości czy ulubiony serial. Współczesny telewizor powinien mieć nieskazitelny obraz, rozdzielczość Full HD, technologię 3D, dizajnerski wygląd i duże rozmiary.

Nad jakim modelem telewizora warto się więc zastanowić, aby miał on to wszystko? Ile trzeba wydać na dobry telewizor?

  • Pierwszym proponowanym tu typem jest model 55ZL2 marki Toshiba. Jest to wspaniałe osiągnięcie techniczne. Ma on do zaoferowania wysokiej klasy obraz 2D z podwojoną rozdzielczością, niemigoczące (pierwsze na rynku) bezokularowe 3D, a także bardzo dobry przestrzenny dźwięk. Za tego typu telewizor, co prawda, trzeba sporo zapłacić (cena bowiem to ok. 18999 zł), jednak z powodzeniem można powiedzieć, że telewizor jest tego wart.
  • Kolejnym telewizorem wartym rozważenia jest LG 55LA97OV. Najważniejszą cechą tego modelu jest jakość wyświetlanego obrazu. Najnowsze telewizory 4K gwarantują aż 8,3 miliona pikseli. Oznacza to, że otrzymujemy niewiarygodnie wyrazisty i realny obraz. Poza tym, zostały one wyposażone w podświetlenie Nano Full LED, dzięki czemu uzyskujemy wyjątkowy kontrast oraz możliwość niezależnego sterowania podświetleniem każdego segmentu ekranu.  Model ten posiada również subtelną estetykę, wąską ramkę i dyskretną chromowaną podstawkę. Do tego wszystkiego jest niezwykle prosty w obsłudze. Można go sterować za pomocą głosu, smartfona, a nawet gestów. Ile musimy zapłacić za ten gadżet? Troszkę mniej niż za poprzednika, gdyż to cudo może być nasze już za mniej więcej 12349 zł.
  • Osoby o nieco mniejszej zasobności portfela, zainteresować powinien telewizor Sony KDL55HX751STN.YS. Jest to model dostępny za 6499 zł i naprawdę godny uwagi. Niezwykle płynny i szczegółowy obraz Full HD 2D i 3D pozwala całkowicie zanurzyć się w oglądanej akcji. Komfortowe oglądanie dzięki automatycznej korekcie głębi, technologia Dynamic LED, która zużywa mniej energii, łatwe podłączenie telewizora do Internetu, proste intuicyjne menu… to tylko niektóre z jego zalet.

Każdy z nas lubi otaczać się dobrym sprzętem. Bez względu na to, czy zamierzamy dzięki niemu stworzyć kino domowe czy jedynie oglądać wiadomości, chcemy aby oglądany przez nas obraz był jak najlepszej jakości, dźwięk jak najczystszy, a efekty jak w renomowanym kinie. Dzisiejszy rynek telewizorów spełnia nawet nasze największe wymagania. Niestety, za modele z wyższej półki musimy trochę zapłacić. Mimo tego nie brakuje chętnych. Wręcz przeciwnie – coraz więcej osób decyduje się na gadżet drogi, ale dobry…

Najpopularniesze telewizory LED

Ranking producentów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *