Strona główna Telekomunikacja Ile kosztuje iPhone 5?

Ile kosztuje iPhone 5?

autor ile kosztuje
0 komentarz 752 odsłon 2 minuty czytania

iPhone 5 – smartfon firmy Apple. Jest następcą iPhone’a 4S. Oparty na systemie operacyjnym iOS mający pełnić funkcje telefonu komórkowego, platformy rozrywkowej i komunikatora internetowego. Urządzenie posiada także wbudowaną przeglądarkę internetową Safari Mobile umożliwiającą przeglądanie niektórych zasobów sieciowych. iPhone ma wbudowany aparat iSight o rozdzielczości 8 megapikseli z możliwością wykonywania panoram, rozpozawania twarzy oraz stabilizacji wideo.

Najnowszy iPhone 5 ma 4-calowy (10 cm) wyświetlacz LED o rozdzielczości 1136×640, gęstości 326 pikseli na cal, ok. 40% mocniejszym nasyceniem barw i jest o 30% cieńszy względem poprzednika. Ekran został zaprojektowany większy, ale nie szerszy. Został wykonany w technologii Retina. Jest on wyposażony w pojemnościowy czujnik dotyku i przystosowany do obsługi jednym, bądź kilkoma palcami – technologia Multi-Touch. Do wpisywania tekstu służy wirtualna klawiatura która pojawia się na ekranie, kiedy jest to niezbędne. iPhone ma wbudowany korektor pisowni, możliwość przewidywania słów, oraz dynamiczny słownik który zapamiętuje nowe słowa. Przewidywanie słów zostało zintegrowane z klawiaturą w taki sposób, że użytkownik nie musi być precyzyjny przy wpisywaniu tekstu – przypadkowe dotknięcie krawędzi sąsiednich liter, zostanie w miarę możliwości skorygowane.

W urządzeniu dostępne są rozmowy konferencyjne, funkcja hold (wyłączenie głośnika i słuchawki bez przerywania połączenia), łączenie rozmów (gdy podczas dwuosobowej rozmowy otrzymamy połączenie, można utworzyć trzyosobową rozmowę konferencyjną). Telefon współpracuje z innymi funkcjami urządzenia, np. gdy podczas słuchania muzyki otrzymamy połączenie, odtwarzacz zostaje automatycznie wyciszony, a po zakończeniu połączenia muzyka automatycznie gra dalej.

iPhone działa na systemie operacyjnym Apple iOS, bazujący na rdzeniu Mac OS X 10.5. System ma Core Animation – bibliotekę funkcji odpowiedzialną za obsługę animacji w urządzeniu. Biblioteka ta nie była dotychczas używana w żadnym systemie operacyjnym, do czasu jej użycia w Mac OS X v10.5. Firma oferuje także prosty system dokonywania aktualizacji systemu, podobny do tego zastosowanego w iPodach czy Macintoshach.

Ile kosztuje używany iPhone 5?

W Polsce, ceny używanych iPhone’ów 5 zaczynają się od około 250-300 złotych za modele z mniejszą pojemnością pamięci, takie jak 16 GB, a ceny mogą wzrosnąć nawet do 600-700 złotych za modele z większą pojemnością, takie jak 64 GB.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl