Strona główna Moda Ile kosztują obrączki?

Ile kosztują obrączki?

autor ile kosztuje
1 komentarz 408 odsłon 2 minuty czytania

Pierścionki zaręczynowe mamy już zaliczone, przyszła więc pora na kolejny krok – obrączki. W zależności od zasobów naszego portfela możemy na nie wydać od kilkuset do kilku tysięcy złotych.
Obrączki ślubne bywają różne, klasyczne – popularne od pokoleń z żółtego złota, zaokrąglone. Modele tego typu są jednymi z najtańszych dostępnych na rynku.

Ile kosztują obrączki ze złota?

Ceny złotych obrączek mogą się znacznie różnić w zależności od wielu czynników, takich jak próba złota (np. 14-karatowe, 18-karatowe), waga, design, marka oraz ewentualne kamienie szlachetne. Przykładowe przedziały cenowe dla złotych obrączek są następujące:

  • Budżetowe: Od około 500 do 1000 zł za parę – te obrączki będą miały niższą próbę złota, prostszy design i prawdopodobnie nie będą posiadały kamieni szlachetnych.
  • Średniej klasy: Od około 1000 do 3000 zł za parę – te obrączki będą miały wyższą próbę złota, bardziej zaawansowany design oraz mogą zawierać małe kamienie szlachetne.
  • Wysokiej klasy: Od 3000 zł wzwyż za parę – te obrączki będą miały najwyższą próbę złota, wyjątkowe wzornictwo, kamienie szlachetne lub inne dodatki, które zwiększają ich wartość.

Ile kosztują srebrne obrączki?

Ceny srebrnych obrączek są zazwyczaj niższe niż złotych, ale również mogą się różnić w zależności od czynników takich jak próba srebra, design, marka oraz ewentualne kamienie szlachetne. Przykładowe przedziały cenowe dla srebrnych obrączek są następujące:

  • Najtańsze: Od około 100 do 400 zł za parę – te obrączki będą miały niższą próbę srebra (np. 800, 835), prostszy design i prawdopodobnie nie będą posiadały kamieni szlachetnych.
  • Średniej klasy: Od około 400 do 1000 zł za parę – te obrączki będą miały wyższą próbę srebra (np. 925, 950), bardziej zaawansowany design oraz mogą zawierać małe kamienie szlachetne.
  • Wysokiej klasy: Od 1000 zł wzwyż za parę – te obrączki będą miały najwyższą próbę srebra, wyjątkowe wzornictwo, kamienie szlachetne lub inne dodatki, które zwiększają ich wartość.

Tytanowe obrączki – ile kosztują?

Ceny tytanowych obrączek mogą różnić się w zależności od designu, marki oraz ewentualnych kamieni szlachetnych czy dodatkowych materiałów. Tytan jest ceniony za swoją wytrzymałość i lekkość, a także za hipoalergiczne właściwości, co sprawia, że jest popularnym wyborem na obrączki ślubne. Oto przykładowe przedziały cenowe dla tytanowych obrączek:

  • Budżetowe: Od około 300 do 800 zł za parę – te obrączki będą miały prostszy design, bez kamieni szlachetnych.
  • Średniej klasy: Od około 800 do 2000 zł za parę – te obrączki będą miały bardziej zaawansowany design oraz mogą zawierać małe kamienie szlachetne lub inne dodatki, takie jak złote lub srebrne wstawki.
  • Wysokiej klasy: Od 2000 zł wzwyż za parę – te obrączki będą miały wyjątkowe wzornictwo, kamienie szlachetne, inkrustacje lub inne dodatki, które zwiększają ich wartość.

podobne artykuły

1 komentarz

Martynia 1 lutego 2015 - 06:10

Ile kosztuje jedna obraczka zlota

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl