Strona główna Moda Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy?

autor ile kosztuje
1 komentarz 168 odsłon 4 minuty czytania

Podobno pierścionek zaręczynowy symbolizuje trwałość związku. Powinien więc być wykonany z najtrwalszych materiałów – platyny, ewentualnie złota oraz oczywiście brylantów. Bohater serialu „Usta usta” twierdził z kolei, że zaręczynowy pierścionek powinien kosztować tyle, co miesięczna wypłata.  Oczywiście do najczęściej wybieranych wzorów należą nadal złote pierścionki z klasycznym jednym brylantem ale coraz częściej zamienia się brylanty na cyrkonie ze względów oszczędnościowych.

Ograniczony budżet na pierścionek zaręczynowy

Kiedyś niespodzianką dla kobiety było, jaki pierścionek dostanie. Były chwile zachwytu ale i bywały wielkie rozczarowania. Obecnie popularny staje się model  „oświadczyn na sucho” i późniejsze wspólne wybieranie pierścionka. Może nie jest to romantyczne ale na pewno praktyczne.
Kobiety owszem bardzo lubią brylanty, ale nie każdy posiada kilkutysięczny budżet na sfinansowanie pierścionka zaręczynowego. Zamiast więc cienkiej obrączki z malutkim brylancikiem, kobiety często wolą bardziej rozbudowany wzór ozdobiony cyrkoniami lub innymi, kolorowymi kamieniami.

Jaki kształt kamienia wybrać?

Kształt brylantu, cyrkonii czy innego kamienia użytego do wyrobu pierścionka może być bardzo różny – klasyczny okrągły, kwadratowy, prostokątny. Może to być także migdał lub serce albo połączenie jednego kształtu otoczonego kamieniami w innym kształcie. Wszystko zależy od gustu wybranki lub narzeczonego. Podobnie jest z kolorem złota. Obecnie najpopularniejsze jest białe złoto jednak do łask wraca żółte a coraz popularniejsze jest różowe. Dla odważnych są dostępne również modele pierścionków z łączonego złota. Zazwyczaj wybrany model jest dostępny w każdej wersji.

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy z brylantami?

 • Fala – delikatny pierścionek z żółtego złota, na górze dwie „pętelki”, od których poprowadzona jest fala ozdobiona brylantami . Cena 4740 zł.
 • Delikatny – białe złoto. Obrączka zapętlająca się, na styku dwa brylanciki i łączenie ze złota. Cena 1322 zł.
 • Diadem – pierścionek z białego złota, na kształt diademu (w „dzióbek”). Ozdobiony drobnymi brylantami. Cena 1340 zł.
 • Rozdwojona obrączka – Z góry wygląda jak dwie cienkie obrączki ozdobione brylantami. Z dołu widać jednak, że jest to cały pierścionek. Cena 1087 zł.
 • Nakrapiane serce – białe złoto. Centralnie położone serce wysadzane brylantami. Cena 717 zł.
 • Klasyk – białe złoto, obrączka „mijająca się”. Brylant trzymany przez dwie części obrączki. Cena 1596 zł.
 • Korona – klasyczny kształt obrączki. Na górze łączenie żółtego złota z białym. Obrączka idzie w „pąk”, przytrzymując w łapkach trzy brylanty. Cena 2697 zł.
 • Obrączka – Złota obrączka, do połowy ozdobiona brylantami – na całej grubości, w trzech liniach. Cena 8924 zł.

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy z cyrkoniami?

 • Falisty – delikatny, łączenie żółtego złota z białym. Na środku spora cyrkonia. Cena 429 zł.
 • Małe cyrkonie – żółte złoto ozdobione zbitkiem drobnych cyrkonii. Cena 467 zł.
 • Ograniczniki – żółte złoto. Po środku duża cyrkonia, po obu jej bokach zrobione „ograniczniki”, ozdobione drobnymi cyrkoniami. Cena 572 zł.
 • Gruba obrączka – klasyczny wzór z jednym kamieniem. Dość gruba obrączka, zwężająca się ku cyrkonii. Cena 266 zł.
 • Klasyk – klasyczny wzór, bardzo często spotykany przy pierścionkach z brylantami. Łączenie białego i żółtego złota, po środku jedna cyrkonia. Subtelnie, delikatnie, zawsze z klasą. Cena 239 zł.
 • Masywny – gruba obrączka, ozdobiona cyrkoniami, w centralnym punkcie dodatkowo duża cyrkonia. Cena 832 zł.
 • Ideał – dość masywny i mocno zdobiony pierścionek. Białe złoto, centralna cyrkonia w czterech łapkach, mocno zdobiony drobnymi cyrkoniami z trzech stron. Cena 1026 zł.
 • Klasyk 2 – żółte złoto, dość cienka obrączka idąca w górę w „pąk”. Cyrkonia zamocowana w „łapkach”. Cena 644 zł.
 • Ażurowy – gruba obrącza z ażurowym wzorem kwiatowym. Kwiaty jedne z żółtego złota, liście z białego. Centrum każdego kwiatka stanowi cyrkonia. Cena 983 zł.
 • Geometryczny – kwadratowa cyrkonia, prosta obrączka ozdobiona po obu stronach niewielkimi cyrkoniami. Centralna cyrkonia zamocowana w łapkach z białego złota. Pozostałe elementy – żółte złoto. Cena 711 zł.

Ile kosztuje pierścionek zaręczynowy z kamieniami kolorowymi?

 • Serce – niebieski topaz w kształcie serca ozdobiony dodatkowo małymi brylantami, żółte złoto. Cena 897 zł.
 • Markiza z szafirem – żółte złoto. W centralnym punkcie owalny szafir z cyrkoniami w wianuszku. Cena 448 zł.
 • Kwadratowy oliwin – dość masywny pierścionek. Głównie żółte złoto, białe przy wykończeniu oliwinu położonego w romb. Dodatkowo niewielkie cyrkonie po obu stronach. Cena 698 zł.
 • Kwiatuszek z szafirem – żółte złoto, do tego niewielki szafir ozdobiony cyrkoniami. Całość wygląda jak kwiatek. Słodki i dziewczęcy. Cena 377 zł.
 • Owalny ametyst – mocno zdobiony, z centralnie położonym ametystem i brylantami. Cena 1279 zł.
 • Zakręcony szmaragd – białe złoto. Owalny szmaragd, ozdobiony po każdej stronie trzema brylantami oraz motywem kwiatowym. Sprawia wrażenie mocno „zakręconego”. Cena 2318 zł.

 

podobne artykuły

1 komentarz

Impressimo 26 stycznia 2016 - 22:32

Pierścionek nie tyle symbolizuje trwałość związku, co jest trwalszą od kwiatów formą szacunku do drugiej osoby. Ile powinien kosztować? – to zależy od “rozsądku kupującego”, zasobności portfela i samego pierścionka 🙂 – bo jeden drugiemu nierówny (na cenę składają się materiały z jakich wykonano pierścionek, czas jaki musi spędzić jubiler nad jego wykonaniem, etc.) Powodzenia!

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl