Strona główna Kulinaria Ile kosztuje kilogram czereśni?

Ile kosztuje kilogram czereśni?

autor Piotr Grybek
0 komentarz 76 odsłon 2 minuty czytania

Sezon na czereśnie jest jednym z najbardziej oczekiwanych momentów w roku dla miłośników owoców. Te soczyste, słodkie owoce potrafią zadowolić podniebienia zarówno dzieci, jak i dorosłych. Jednak ceny czereśni mogą przyprawić o zawrót głowy. Ile więc kosztuje kilogram czereśni w 2024 roku? Sprawdźmy!

Co wpływa na cenę czereśni?

Ceny czereśni są bardzo zmienne i zależą od wielu czynników. Jednym z głównych jest sezonowość – najniższe ceny czereśni obserwuje się zazwyczaj w szczycie sezonu letniego, kiedy są one najbardziej dostępne. Kolejnym istotnym czynnikiem jest pogoda – warunki atmosferyczne, takie jak wiosenne przymrozki, mogą znacząco wpłynąć na ilość i jakość owoców, co z kolei prowadzi do wzrostu cen. Ponadto duży wpływ na ceny ma również import – wczesne czereśnie, często pochodzące z zagranicy, są droższe niż krajowe. Jednak w miarę postępu sezonu i wzrostu podaży owoców krajowych, ceny zazwyczaj spadają.

Ile kosztuje kilogram czereśni w 2024?

Ceny czereśni są bardzo zmienne i jak już wspominaliśmy powyżej, zależą od kilku czynników. Oczywiście mogą się one różnić w zależności od dnia i dostawców, dlatego warto śledzić aktualne oferty na lokalnych rynkach.

Cena za czereśnie w zależności od miasta

Poniżej przedstawiamy aktualne średnie ceny czereśni na różnych rynkach hurtowych w Polsce.

miasto cena czereśni za kg
Warszawa 10 – 15 zł
Poznań 38 – 50 zł
Wrocław 15 – 20 zł
Łódź 9 – 16 zł
Lublin 14 – 20 zł
Kalisz 12 – 15 zł

Gatunki czereśni i ich ceny

Chcemy Wam również przedstawić ceny różnych odmian czereśni, które można znaleźć na polskim rynku. Co więcej, te odmiany owoców różnią się nie tylko ceną, ale także smakiem i wyglądem, co pozwala konsumentom wybrać te, które najlepiej odpowiadają ich preferencjom.

odmiana czereśni cena za kg
Burlat 14 – 18 zł
Vega 15 – 20 zł
Kordia 20 – 30 zł

Czy lubicie czereśnie? Podzielcie się z nami w komentarzach, jakie odmiany czereśni smakują Wam najbardziej i gdzie znajdujecie najlepsze oferty!

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl