Strona główna Dom Ile kosztuje elektroniczna niania?

Ile kosztuje elektroniczna niania?

autor ile kosztuje
0 komentarz 318 odsłon 3 minuty czytania

Przydatność elektronicznej niani często bywa poddawana dyskusji. Jedni są nią zachwyceni, twierdzą, że bardzo ułatwia życie z małym dzieckiem; inni zaś są jej całkowitymi przeciwnikami. Wyniki sprzedaży elektronicznych niani są na wysokim poziomie a urządzenia wciąż są udoskonalane, a więc do czegoś jednak niania się przydaje.

Kiedy kupić nianię?

Początki z noworodkiem bywają trudne. Życie zmienia się o 180 stopni i kręci wokól trzykilowego wrzeszczącego zawiniątka, które nie zawsze ładnie pachnie. Na tym etapie raczej nie zostawia się dziecka samego, przyzwyczajone jest ono do hałasów słyszanych w łonie i w ciszy się budzi. Niania więc się nie przyda. Dopiero kiedy dziecko przyzwyczai się do nowej sytuacji, złapie rytm i będzie wolało spać w ciszy – wówczas warto zainwestować w nianię.
Jeśli Twoje mieszkanie jest niewielkie i ma sporo otwartej przestrzeni, prawdopodobnie usłyszysz ruchy dziecka szybciej niż wyczuje je niania. Kupno elektronicznej niani ma sens jeśli dziecko sypia lub chociaż drzemie w oddzielnym pokoju.

Na co zwracać uwagę?

Wybór elektronicznych niani jest w tej chwili bardzo duży, praktycznie każda firma specjalizująca się w artykułach dziecięcych ma przynajmniej jeden model niani; przy wyborze można dostać zawrotu głowy, zwłaszcza jeśli dokładnie nie wiemy czego nam potrzeba.

1. Czułość – dość ważna rzecz, im czulsza niania, tym szybciej będziemy mogli zareagować na ruchy budzącego się dziecka i uśpić je ponownie zanim zdąży się ostatecznie wybudzić i rozpłakać.

2. Zasięg – im większy, tym lepszy, zwłaszcza jeśli posiadasz w mieszkaniu (domu) więcej niż jeden poziom. Zwracaj uwagę na dopiski przy zasięgu. Zazwyczaj producenci zawyżają zasięg testując urządzenia na otwartej przestrzeni. Jeśli więc na opakowaniu jest napisane 250 metrów, sprzwdź czy drobnym drukiem nie ma dopisku *na otwartej przestrzeni lub *w dobrych warunkach. Ściany oraz sufity ograniczają zasięg niani nawet o połowę. Tutaj warte polecenia są nianie:

3. Zasilacz – dobrze jeśli niania jest zasilania nie tylko do gniazdka, ale także ma możliwość włożenia akumulatorków. Tutaj na szczęście trzba na to zwracać uwagę tylko przy najtańszych modelach.

4. Wyświetlacz – rzecz wykraczająca ponad podstawowe zastosowanie niani, aczkolwiek dość przydatna. Pokazuje na przykład temperaturę w pokoiku dziecięcym.

5. Kamera – niania z kamerą sporo kosztuje, ale daje nam stałą kontrolę nad dzieckiem i pozwala uniknąć niepotrzebnych spacerów do pokoju dziecięcego. Nie musimy reagować na każdy szum i szmer – wszystko widać jak na dłoni.

Ile kosztuje elektroniczna niania?

Ceny elektronicznych niań, znanych również jako monitory dla dzieci czy baby monitory, mogą się różnić w Polsce w zależności od funkcji, jakości i marki. Oto ile kosztuje elektroniczna niania:

  • Podstawowe modele audio: od 100 do 300 PLN – te modele pozwalają jedynie na słuchanie dźwięków z pokoju dziecka. Mają zazwyczaj mniejszy zasięg, a ich jakość dźwięku może być różna.
  • Modele audio z dodatkowymi funkcjami: od 200 do 600 PLN – oprócz monitorowania dźwięku, te modele mogą posiadać funkcje takie jak czujniki temperatury, dwukierunkowa komunikacja czy muzyka kołysankowa.
  • Podstawowe modele wideo: od 300 do 800 PLN – oprócz monitorowania dźwięku, te modele oferują obraz wideo z pokoju dziecka. Mogą mieć różną jakość obrazu i zasięg.
  • Zaawansowane modele wideo: od 800 do 2000 PLN – te modele mają wysoką jakość obrazu i dźwięku, większy zasięg oraz dodatkowe funkcje, takie jak nocne widzenie, nagrywanie, łączność z Wi-Fi czy kompatybilność z aplikacjami na smartfony.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl