Łóżko piętrowe

Piętrowe łóżko to doskonałe rozwiązanie przy niewielkich przestrzeniach oraz ograniczonej liczbie pokoi. Mieszkańcy akademików doskonale wiedzą jak dzięki takiemu łóżku w niewielkim pokoiku można zmieścić całą masę potrzebnych studentowi rzeczy. Łóżka piętrowe wykorzystywane są również w branży hotelarskiej – tańsze hotele, motele a w szczególności hostele korzystają z tego typu rozwiązań przy aranżacji wnętrz. Dzięki temu w pokoju można „upchnąć” większą ilość gości, obniżając przy tym cenę noclegu.

Przy piętrowym łóżku jest kilka rozwiązań. Najpopularniejsze to łóżko nad łóżkiem. W ten sposób mogą spać dwie osoby ale są również modele, gdzie zamiast pojemnika na pościel znajduje się trzecia, wysuwana „kondygnacja”. Drugi sposób wykorzystania piętrowego łóżka sprawdza się przede wszystkim w pokojach nastolatków oraz dzieci. Jest to tak naprawdę jedno łóżko z bardzo wysokimi nogami. Pod nim znajdują się zazwyczaj półki, szafa lub biurko. Plusów takiego rozwiązania jest masa.

  • Oszczędzamy miejsce
  • Często wybieraną rozkładaną kanapę możemy zastąpić normalnym łóżkiem przeznaczonym strikte do spania i nie martwić się o ścielenie
  • Mamy dużo większą możliwość aranżacji wnętrza, zwłaszcza w mało ustawnych pomieszczeniach
  • Zaścielone czy nie, zawsze będzie wyglądało dobrze
  • Cena praktycznie nie różni się od zwykłego łóżka

Jednymi z najtańszych łóżek piętrowych są oczywiście łóżka dziecięce. Mają mniejsze wymiary oraz wysokość a dół zaaranżowany jest zwykle jako mini plac zabaw. Za 510 zł dostaniemy łóżko Krzyś, cena obejmuje stelaż, materac płatny dodatkowo. Firma Meblo-drew ma w swojej ofercie piętrowe łóżka w różnych aranżacjach, ceny są niewielkie więc warto przyjrzeć się ich ofercie bliżej.

Wśród piętrusów trzyosobowych bezkonkurencyjna jest Zaczarowana Sypialnia. Połączyli dwuosobowe łóżka z wyjeżdżającą trzecią kondygnacją oraz pojemnikiem na pościel – bardzo kompaktowe rozwiązanie.

Na oddzielną kategorię zasługują również duńskie meble – Steens. Seria For kids to idealne łóżka piętrowe do pokoju dziecięcego. Ceny są niestety wyższe niż normalnych łóżek piętrowych ale wykonanie oraz design zwracają uwagę. Te meble są po prostu warte swojej ceny.