Ręcznie robiona koszulka

W dobie sieciówek i ubrań „na jedno kopyto” trudno ubrać się oryginalnie. Często przechadzając się ulicą można natknąć się na osoby wyglądające praktycznie jak sklepowy manekin, a nie o to w modzie chodzi. Coraz popularniejsze stają się lumpeksy, gdzie za kilka złotych można kupić coś „innego”, czego raczej nie spotkamy na ulicach. Nie każdy jednak jest w stanie przekonać się do noszenia rzeczy używanych i nic w tym dziwnego. Nie wszyscy także lubią atmosferę panującą w lumpeksach – walka o ubrania nie należy do najprzyjemniejszych, zapach też nie zachęca do zakupów.

Ci szczęśliwcy, którzy posiadają większą gotówkę mają szersze pole do modowego popisu. W wyższych niż średnie kategoriach cenowych można dostać ubrania piękne i niepowtarzalne. Ale nie na nich będziemy się skupiać. Mamy propozycję dla odważnych, dysponujących odrobiną czasu ale niekoniecznie talentem plastycznym.
Wystarczy, że jesteś w posiadaniu koszulki, spodni albo innej części garderoby, która już swoje przeżyła lub kupisz tani podkoszulek/ koszulkę. Tutaj biała koszulka – 13 zł.

Farby do ubrań – bo o nich mowa dają wiele możliwości. Nie trzeba być plastykiem aby na koszulce napisać coś oryginalnego, można także skorzystać z szablonów i namalować obrazek posługując się nimi. Ewentualnie pozostaje opcja odbicia konturów tak, jak się to robiło dzieckiem – na oknie 🙂

Farby do tkanin dostępne są w buteleczkach oraz we flamastrach. Te drugie mimo dość wysokiej ceny w porównaniu do pojemności są bardzo wygodne w użyciu a ich stosowanie nie wymaga posiadania pędzla. Poniżej zestawienie farb.

  • Darwi – farby do tkanin, różne kolory w buteleczkach. Pojemność 30 ml, cena 7,31 zł za sztukę.
  • Darwi DTex – farby do tkanin w pisaku. Różne kolory, cena 9,90 zł za sztukę.
  • Elbefix – farby do jedwabiu. Pojemność 50 ml, cena 12,90 zł za sztukę.
  • Tex Renesans – farby do tkanin, różne kolory. Pojemność 50 ml, cena 7,29 za sztukę.
  • Maimeri – farby do tkanin, różne kolory. Cena 12,50 zł za sztukę.
  • Viva Diamond-Tex – farby do tkanin z brokatem, różne kolory. Cena 16, 90 zł za sztukę.

Tak udekorowana koszulka/ poszewka na poduszkę/ czapka lub cokolwiek innego nadaje się świetnie na prezent.