Strona główna Moda Ile kosztuje ręcznie robiona koszulka?

Ile kosztuje ręcznie robiona koszulka?

autor ile kosztuje
0 komentarz 381 odsłon 3 minuty czytania

W dobie sieciówek i ubrań na jedno kopyto trudno ubrać się oryginalnie. Często przechadzając się ulicą można natknąć się na osoby wyglądające praktycznie jak sklepowy manekin, a nie o to w modzie chodzi. Coraz popularniejsze stają się lumpeksy, gdzie za kilka złotych można kupić coś “innego”, czego raczej nie spotkamy na ulicach. Nie każdy jednak jest w stanie przekonać się do noszenia rzeczy używanych i nic w tym dziwnego. Nie wszyscy także lubią atmosferę panującą w lumpeksach – walka o ubrania nie należy do najprzyjemniejszych, zapach też nie zachęca do zakupów.

Co jest potrzebne do zrobienia własnej koszulki?

Ci szczęśliwcy, którzy posiadają większą gotówkę mają szersze pole do modowego popisu. W wyższych niż średnie kategoriach cenowych można dostać ubrania piękne i niepowtarzalne. Ale nie na nich będziemy się skupiać. Mamy propozycję dla odważnych, dysponujących odrobiną czasu ale niekoniecznie talentem plastycznym.
Wystarczy, że jesteś w posiadaniu koszulki, spodni albo innej części garderoby, która już swoje przeżyła lub kupisz tani podkoszulek/ koszulkę.

Farby do ubrań – bo o nich mowa dają wiele możliwości. Nie trzeba być plastykiem, aby na koszulce napisać coś oryginalnego, można także skorzystać z szablonów i namalować obrazek posługując się nimi. Ewentualnie pozostaje opcja odbicia konturów tak, jak się to robiło dzieckiem – na oknie.

Jak zrobić własną koszulkę?

Ozdabianie koszulki to świetny sposób na wyrażenie swojego stylu i kreatywności. Istnieje wiele technik, którymi można się posłużyć, aby spersonalizować swoją koszulkę. Oto kilka popularnych metod:

  • Malowanie farbami do tkanin: Farby do tkanin są dostępne w różnych kolorach i rodzajach, co pozwala na tworzenie unikatowych wzorów i rysunków. Farby do tkanin są trwałe i utrzymują się na koszulkach nawet po wielokrotnym praniu.
  • Aplikacje i naszywki: Można kupić gotowe aplikacje lub naszywki, które wystarczy przykleić lub przyszyć do koszulki. Można również wykonać własne naszywki, np. z materiału, filcu czy koronki, a następnie przyszyć je do koszulki.
  • Haft: Haft ręczny lub maszynowy to elegancki sposób na ozdobienie koszulki. Można wyhaftować inicjały, imiona, wzory lub nawet cytaty na koszulce, aby nadać jej niepowtarzalny charakter.
  • Technika tie-dye: Tie-dye to technika farbowania tkanin, która polega na wiązaniu i zabezpieczaniu materiału przed zanurzeniem go w farbie. W efekcie powstają unikatowe, abstrakcyjne wzory na koszulkach.

Ile kosztuje ręcznie robiona koszulka?

Farby do tkanin dostępne są w buteleczkach oraz we flamastrach. Te drugie mimo dość wysokiej ceny w porównaniu do pojemności są bardzo wygodne w użyciu, a ich stosowanie nie wymaga posiadania pędzla. Poniżej zestawienie farb.

  • Darwi – farby do tkanin, różne kolory w buteleczkach. Pojemność 30 ml, cena 7,31 zł za sztukę.
  • Darwi DTex – farby do tkanin w pisaku. Różne kolory, cena 9,90 zł za sztukę.
  • Elbefix – farby do jedwabiu. Pojemność 50 ml, cena 12,90 zł za sztukę.
  • Tex Renesans – farby do tkanin, różne kolory. Pojemność 50 ml, cena 7,29 za sztukę.
  • Maimeri – farby do tkanin, różne kolory. Cena 12,50 zł za sztukę.
  • Viva Diamond-Tex – farby do tkanin z brokatem, różne kolory. Cena 16, 90 zł za sztukę.

Tak udekorowana koszulka/ poszewka na poduszkę/ czapka lub cokolwiek innego nadaje się świetnie na prezent.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl