Kosz na bieliznę

Wszyscy pamiętamy spore plastikowe kosze na pranie stojące w łazienkach. Funkcjonowały całkiem nieźle ale nie były zbyt piękne, przypominały raczej kosze na śmieci (i pewnie dobrze by się w tej funkcji sprawowały). Dzisiaj jest nieco inaczej – dostępność koszy oraz ich wybór jest ogromny. Oczywiście nadal można dostać plastikowe „cacuszka” z pokrywą ale do wyboru mamy również kosze metalowe oraz coraz popularniejsze – wiklinowe.

Dlaczego warto mieć kosz?

Czekając aż zbierze się wystarczająca ilość brudnych rzeczy aby nastawić pranie musimy je gdzieś przechowywać. Większość z nas korzysta w tym celu z bębna w pralce. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie przy dłuższym przetrzymywaniu prania. W pralce jest wilgotno i ciepło, dodając do tego brudne rzeczy, mamy idealne warunki do błyskawicznego rozmnażania się bakterii. W ekstremalnych przypadkach ubrania pozostawione w pralce mogą się nawet pokryć pleśnią. Kosz jest przewiewny i ogranicza możliwość rozwoju zarazków. Przy małej łazience jednak raczej się on nie sprawdza – częściej pranie ląduje bezpośrednio w pralce aby oszczędzić każdy kawałek miejsca. Przy większej łazience można sobie pozwolić nawet na dwa kosze – na jasne oraz na ciemne pranie. Oszczędzimy sobie tym samym „przyjemność” późniejszej segregacji brudnej bielizny oraz zyskamy kilka dodatkowych minut.

Jako pierwszy prezentujemy dość nowoczesny kosz – walec Barbanita . Jego pojemność to 50 litrów, cena jest dość wysoka – 404 zł ale jest bardzo funkcjonalny. Do mniejszych łazienek doskonały będzie kosz narożny – nie zajmuje dużo miejsca a spełnia doskonale swoje zadanie. Do kupienia tutaj za 85 zł – wiklina. W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się również kosz o podstawie kwadratu – można go ustawić w rogu lub wykorzystać kawałek wolnego miejsca za pralką 🙂
Bardzo nowoczesny kosz z dużą powierzchnią wentylującą posiada w ofercie firma AWD Interior. Jego cena to 146 zł.

Kosze okrągłe – Dobre do większych pomieszczeń, ustawione po kilka stanowią piękną dekorację.

Kosze kwadratowe – sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, mogą być ustawiane jak klocki.

Kompaktowe rozwiązania czyli kosze rozkładane w swojej ofercie posiada firma Mamo-Tato – kosze są w różnych wersjach kolorystycznych, cena 99 zł za sztukę. Rozkładamy i składamy kiedy tylko chcemy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *