Strona główna Dom Ile kosztuje kosz na bieliznę?

Ile kosztuje kosz na bieliznę?

autor ile kosztuje
0 komentarz 346 odsłon 2 minuty czytania

Wszyscy pamiętamy spore plastikowe kosze na pranie stojące w łazienkach. Funkcjonowały całkiem nieźle ale nie były zbyt piękne, przypominały raczej kosze na śmieci (i pewnie dobrze by się w tej funkcji sprawowały). Dzisiaj jest nieco inaczej – dostępność koszy oraz ich wybór jest ogromny. Oczywiście nadal można dostać plastikowe “cacuszka” z pokrywą ale do wyboru mamy również kosze metalowe oraz coraz popularniejsze – wiklinowe.

Dlaczego warto mieć kosz?

Czekając aż zbierze się wystarczająca ilość brudnych rzeczy, aby nastawić pranie musimy je gdzieś przechowywać. Większość z nas korzysta w tym celu z bębna w pralce. Nie jest to jednak dobre rozwiązanie przy dłuższym przetrzymywaniu prania. W pralce jest wilgotno i ciepło, dodając do tego brudne rzeczy, mamy idealne warunki do błyskawicznego rozmnażania się bakterii. W ekstremalnych przypadkach ubrania pozostawione w pralce mogą się nawet pokryć pleśnią. Kosz jest przewiewny i ogranicza możliwość rozwoju zarazków. Przy małej łazience jednak raczej się on nie sprawdza – częściej pranie ląduje bezpośrednio w pralce, aby oszczędzić każdy kawałek miejsca. Przy większej łazience można sobie pozwolić nawet na dwa kosze – na jasne oraz na ciemne pranie. Oszczędzimy sobie tym samym przyjemność późniejszej segregacji brudnej bielizny oraz zyskamy kilka dodatkowych minut.

Jakie są kosze na bieliznę?

Jako pierwszy prezentujemy dość nowoczesny kosz – walec Barbanita . Jego pojemność to 50 litrów, cena jest dość wysoka – 404 zł ale jest bardzo funkcjonalny. Do mniejszych łazienek doskonały będzie kosz narożny – nie zajmuje dużo miejsca a spełnia doskonale swoje zadanie.  W mniejszych pomieszczeniach sprawdzi się również kosz o podstawie kwadratu – można go ustawić w rogu lub wykorzystać kawałek wolnego miejsca za pralką :)
Bardzo nowoczesny kosz z dużą powierzchnią wentylującą posiada w ofercie firma AWD Interior.

Ile kosztuje kosz na bieliznę?

Kosze okrągłe – Dobre do większych pomieszczeń, ustawione po kilka stanowią piękną dekorację.

  • Szare kosze wiklinowe – 127 zł
  • Metalowy błyszczący kosz – 127 zł
  • Kosz bambusowy – 119 zł
  • Kosz Kela brązowy – 144 zł
  • Kosz metalowy Vandera- 827 zł

Kosze kwadratowe – sprawdzają się w mniejszych pomieszczeniach, mogą być ustawiane jak klocki.

  • Prostokątny kosz – 297 zł
  • Kosz wiklinowy – 115 zł
  • AWD, wiklina z materiałem – 90 zł
  • AWD bambus – 127 zł
  • Zielony zS materiałem – 90 zł

Kompaktowe rozwiązania, czyli kosze rozkładane w swojej ofercie posiada firma Mamo-Tato – kosze są w różnych wersjach kolorystycznych, cena 99 zł za sztukę. Rozkładamy i składamy kiedy tylko chcemy.

 

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl