Strona główna Moda Ile kosztuje produkcja sukienki?

Ile kosztuje produkcja sukienki?

autor Piotr Grybek
0 komentarz 344 odsłon 2 minuty czytania

Czy zastanawialiście się kiedyś, ile może kosztować założenie firmy odzieżowej i jak taki butik otworzyć? W dzisiejszym artykule sprawdzamy, jak wygląda współpraca z producentem ubrań oraz ile może kosztować wyprodukowanie jednej sukienki. Jeśli jesteście ciekawi, to czytajcie dalej!

Jak założyć własny sklep z odzieżą?

W internecie można znaleźć wiele sklepów z odzieżą, niektórzy mogą zastanawiać się więc, jak funkcjonuje taka działalność. Niektóre marki własnoręcznie szyją wszystkie swoje ubrania, jednak ich produkty mogą charakteryzować się wysoką ceną, inne decydują się na współpracę np. z producentem odzieży.

Ile kosztuje wyprodukowanie sukienki?

Przy otwieraniu własnego sklepu odzieżowego, butiku nie można zapomnieć o kosztach produkcji. Zazwyczaj zakup materiałów, guzików, gumek, tasiemek czy nawet igieł nie należy do najtańszych. Co więcej, przygotowanie odpowiedniego wykroju sukienki, czy spodni również wiąże się z dużym kosztem, co w przypadku mniejszych przedsiębiorstw może nie być zbyt opłacalne. Hurtowa sprzedaż sukienek (Bicotone.pl) bezpośrednio od producenta może być tańsza, niż samodzielna produkcja ubrań. Z tego też powodu wiele butików rezygnuje z szycia własnych ubrań na rzecz współpracy z danym producentem odzieży, czy z hurtownią. Koszt wyprodukowania jednej sukienki może być różny, w zależności od fasonu, ilości materiału, czy nawet rozmiaru. Jeśli chodzi o sukienki, to cena wyprodukowania takiego ubrania może wynosić ponad 200 zł. Cena ta jednak uwzględnia wyłącznie tzw. robociznę krawcowej, do niej należy doliczyć jeszcze materiały krawieckie, koszty szablonów i prototypów.

Co wpływa na koszt produkcji ubrań?

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, na koszt produkcji sukienki wpływają m.in. materiały, im wyższej jakości, tym są one droższe. Wykonanie sukienki, czy bluzki w wielu rozmiarach również podnosi koszt produkcji. Wyprodukowanie sukienki w rozmiarze XL będzie wymagało większej ilości materiału, niż przy produkcji tej samej odzieży w mniejszym rozmiarze. Trzeba pamiętać też o tym, że opakowania, czy metki również wpływają na finalną cenę produkcji odzieży.

Jak wygląda współpraca z producentem odzieży?

Współpraca z producentem odzieży może wyglądać różnie. Niektóre hurtownie odzieżowe oferują sprzedaż już gotowych produktów w hurtowej ilości, ich cena będzie z reguły niższa niż w przypadku produkcji sukienki całkowicie od zera. Jak wygląda współpraca z producentem, u którego chcemy uszyć dany projekt? Pierwszy etap prac obejmuje stworzenie prototypu, po konsultacjach z klientem, dopiero kiedy prototyp jest gotowy i zatwierdzony, można przejść do produkcji.

Stworzenie własnej marki odzieżowej i wyprodukowanie własnej linii sukienek może nie być zbyt tanie, jednak istnieją alternatywy. Zamiast przygotowywać ubrania od podstaw, może rozważyć współpracę z producentem odzieży, który przygotuje dla nas już gotowe egzemplarze, taka współpraca może być korzystniejsza.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl