Strona główna Dziecko Ile kosztuje krzesełko rowerowe dla dziecka?

Ile kosztuje krzesełko rowerowe dla dziecka?

autor ile kosztuje
1 komentarz 444 odsłon 3 minuty czytania

Nie jest to mały wydatek. W zasadzie nowy fotelik na rower kosztuje mniej więcej tyle co rower dziecięcy ale zdecydowanie warto go kupić.

Ile kosztuje foteliki dla najmłodszych?

Foteliki dla mniejszych dzieci mogą być montowane na przód roweru lub na tył. Pozycja dziecka z przodu może być znacznym ułatwieniem dla rodzica – cały czas maluszek jest widoczny, widzimy kiedy dziecko czegoś potrzebuje. Przy fotelikach montowanych z tyłu często hałas na drodze ogranicza słyszalność dziecka, które jak wiadomo raczej będzie płakać niż wypowie się samo o swoich potrzebach. Fotelik przedni więc wygrywa z tylnym jeśli mamy małe dziecko i zatrzymanie się na zawołanie jest dla nas problemem.

W przypadku większych dzieci nie spotyka się fotelików przednich – większe dziecko będzie przeszkadzało w trzymaniu kierownicy i znacznie ograniczy widoczność.

Cena fotelików dla najmłodszych dzieci może być różna w zależności od modelu, funkcji i marki. Ogólnie rzecz biorąc, koszt fotelików dla niemowląt i małych dzieci zaczyna się od około 200 złotych i może wynieść nawet ponad 1000 złotych.

Foteliki dla niemowląt i małych dzieci są zazwyczaj podzielone na kilka grup wagowych, które odpowiadają wadze dziecka. Koszt fotelika zależy przede wszystkim od grupy wagowej, z którymi jest związany. W grupie 0+, przeznaczonej dla dzieci o wadze do 13 kg, ceny fotelików wahają się w granicach od około 200 do 800 złotych. Foteliki z grupy 1 (dla dzieci od 9 do 18 kg) kosztują zwykle od około 300 do 1200 złotych.

Ile kosztuje fotelik montowany na ramę?

Jest to obecnie jedno z najpopularniejszych mocowań. Do ramy łączącej siodełko z tylnym kołem montuje się bazę, w którą wpina się fotelik dziecięcy na dwóch stalowych prętach.
Waga dziecka nie powinna przekraczać 22 kg – taką wytrzymałość ma większość dostępnych fotelików. Z cięższym dzieckiem z resztą rodzicowi byłoby trudno utrzymać równowagę, zwłaszcza, że dziecko znajduje się dość wysoko i do nowego środka ciężkości trzeba się przyzwyczaić.

Foteliki montowane na ramę rowerową są zazwyczaj tańsze od tradycyjnych fotelików samochodowych dla dzieci. Ich cena może być różna w zależności od modelu, marki i funkcjonalności, a także od kraju i regionu, w którym są sprzedawane.

W Polsce, cena fotelików montowanych na ramę rowerową zaczyna się od około 100 złotych i może wynieść nawet do 500 złotych, w zależności od jakości, funkcjonalności i dodatkowych akcesoriów.

Ile kosztuje fotelik na bagażnik?

Czasem występuje jako hybryda z fotelikiem na ramę, czasem jest osobnym produktem. Pozwala jeździć z dość ciężkim dzieckiem – tyle, ile udźwignie bagażnik rowerowy, tyle i wytrzyma fotelik (producenci jednak są zmuszeni podawać wagę maksymalną). Ten fotelik jest zamocowany niżej niż powyższy, przez co waga dziecka nie wpływa aż tak bardzo na poczucie równowagi kierowcy.

Aby wybrać najbardziej odpowiedni fotelik, który posłuży nam dłuższy czas, najlepiej wypożyczyć interesujący nas model i przetestować samodzielnie przez kilka dni aby te kilkaset złotych, które jazda z dzieckiem będzie kosztować nie poszło w błoto.

Cena fotelików rowerowych montowanych na bagażniku zaczyna się od około 150 złotych i może wynieść nawet do 1000 złotych.

Proste modele fotelików na bagażnik, które zapewniają podstawowe funkcje, takie jak pasy bezpieczeństwa, regulowane oparcie i podnóżki, są zazwyczaj tańsze i kosztują od około 150-300 złotych. Natomiast bardziej zaawansowane modele, posiadające np. regulację kąta nachylenia siedziska, funkcję regulacji wysokości, mocowanie ze sprężyną tłumiącą wstrząsy, dodatkowe poduszki, uchwyty i uchwyty na butelki, mogą kosztować od 500 złotych wzwyż.

Ile kosztuje krzesełko rowerowe dla dziecka?

Koszt takiego krzesełka w Polsce zaczyna się od około 100 złotych i może wynieść nawet ponad 1000 złotych, w zależności od jakości, funkcjonalności i dodatkowych akcesoriów.

Podstawowe modele krzesełek rowerowych dla dzieci są zazwyczaj tańsze i kosztują około 100-300 złotych. Są one proste w konstrukcji i zapewniają podstawowe funkcje, takie jak pasy bezpieczeństwa, regulowane oparcie i podnóżki. Bardziej zaawansowane modele, posiadające np. regulację kąta nachylenia siedziska, funkcję regulacji wysokości, mocowanie ze sprężyną tłumiącą wstrząsy czy odblaski, mogą kosztować od 500 złotych wzwyż.

podobne artykuły

1 komentarz

Focus 1 września 2016 - 20:41

Spodziewałem się niższych cen, ale jak wszystko, co dotyczy dzieci, nie jest tanie. Jeżeli ktoś zbyt często nie korzysta z roweru albo przynajmniej nie musi, to i krzesełko lepiej sobie odpuścić, chociaż dla dziecka jest w nim o wiele wygodniej i bezpieczniej. Mnie w dzieciństwie zawsze straszono utknięciem nogi w szprychach, jak szeroko ich nie rozstawię :P

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl