Roomba

Nieduży  robot w kształcie dysku, znajdujący zanieczyszczenia za podłodze i zjadający je – Roomba. Jest odkurzaczem droższym od klasycznych modeli z kablem, rurą i szczotką. Jego ceny zaczynają się od 1050 zł a kończą na 3300 zł. Za co aż tyle? Za to, że mieszkanie odkurza się „samo”.

Roomba posiada czujniki, dzięki którym lokalizuje przeszkody oraz zmiany poziomu podłoża. Czarnej podłogi unika jak ognia – bierze ją za spadek wysokości.

Ładowanie i odkurzanie

Ponieważ nie można go podłączyć do gniazdka jak w przypadku zwykłego odkurzacza, Roomba posiada stację dokującą, którą z kolei podłącza się do gniazdka – w ten sposób ładujemy akumulatory odkurzacza.

Teraz zastanawiacie się co z kątami, przecież nikt nie mieszka w okrągłym domu. Owszem – sam robot w kąty nie dotrze ale posiada szczotki, które podczas odkurzania wystają na około 5 cm i skutecznie walczą z brudem zgromadzonym w zakamarkach.

Po każdym odkurzaniu należy opróżnić pojemnik odkurzacza i wyczyścić filtr. Odkurzanie może trwać co prawda do 3 godzin – Roomba napotykając się na przeszkodę zmienia kierunek losowo co wydłuża jego pracę.

Roomba a zwierzęta

Producent twierdzi, że zwierzęta powinny znajdować się pod nadzorem podczas pracy robota, co więcej – nie powinno się na nim siadać. Instrukcja jednak mówi o ludziach, o kotach nie wspomina ani słowem, a te jak wiadomo mają własne pojęcie o świecie i często „ujeżdżają” biednego kosmitę, wcale się przy tym nie nudząc.

Koty vs Roomba (filmik Youtube)

Jeden komentarz do “Roomba”

  1. Ach, to jest ten robot, który widziałem w wielu filmach i filmikach… Uroczy. Oczywiście, koty są bardzo upartymi zwierzątkami, nie przejdą obok takiego urządzenia. Dzieci pewnie też wykorzystywałyby je do swoich zabaw – a jak się coś uszkodzi, to naprawa pewnie tania nie jest 😛
    Dlatego czasami pójście na łatwiznę nie popłaca 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *