Strona główna Dom Ile kosztuje robot Roomba?

Ile kosztuje robot Roomba?

autor ile kosztuje
1 komentarz 359 odsłon 2 minuty czytania

Nieduży  robot w kształcie dysku, znajdujący zanieczyszczenia za podłodze i zjadający je – Roomba. Jest odkurzaczem droższym od klasycznych modeli z kablem, rurą i szczotką. Jego ceny zaczynają się od 1050 zł a kończą na 3300 zł. Za co aż tyle? Za to, że mieszkanie odkurza się “samo”.

Ładowanie i odkurzanie robota Roomba

Ponieważ nie można go podłączyć do gniazdka jak w przypadku zwykłego odkurzacza, Roomba posiada stację dokującą, którą z kolei podłącza się do gniazdka – w ten sposób ładujemy akumulatory odkurzacza.

Teraz zastanawiacie się co z kątami, przecież nikt nie mieszka w okrągłym domu. Owszem – sam robot w kąty nie dotrze, ale posiada szczotki, które podczas odkurzania wystają na około 5 cm i skutecznie walczą z brudem zgromadzonym w zakamarkach.

Po każdym odkurzaniu należy opróżnić pojemnik odkurzacza i wyczyścić filtr. Odkurzanie może trwać co prawda do 3 godzin – Roomba napotykając się na przeszkodę, zmienia kierunek losowo, co wydłuża jego pracę.

Robot Roomba a zwierzęta

Producent twierdzi, że zwierzęta powinny znajdować się pod nadzorem podczas pracy robota, co więcej – nie powinno się na nim siadać. Instrukcja jednak mówi o ludziach, o kotach nie wspomina ani słowem, a te jak wiadomo, mają własne pojęcie o świecie i często “ujeżdżają” biednego kosmitę, wcale się przy tym nie nudząc.

Ile kosztuje robot Roomba?

Cena robota Roomba może się różnić w zależności od modelu i sklepu, w którym jest sprzedawany. Najnowsze modele Roomba są zazwyczaj droższe niż starsze modele. Można je kupić w cenie od około 1000 złotych do ponad 4000 złotych, w zależności od funkcji i wyposażenia. Warto zauważyć, że niektóre sklepy internetowe lub sklepy oferują różnego rodzaju rabaty i promocje, które mogą wpłynąć na cenę.

Model Roomba cena
Roomba 600 series 1,000 – 1,500 zł
Roomba e5 1,500 – 2,500 zł
Roomba 900 series 2,000 – 3,000 zł
Roomba i3 2,500 – 3,500 zł
Roomba i7 3,500 – 4,500 zł
Roomba s9 4,500 – 6,000 zł

Korzystacie z tego typu udogodnień w swoich domach? A może wolicie standardowe i klasyczne odkurzacze? Dajcie znać, co myślicie!

podobne artykuły

1 komentarz

Anderski 2 września 2016 - 17:55

Ach, to jest ten robot, który widziałem w wielu filmach i filmikach… Uroczy. Oczywiście, koty są bardzo upartymi zwierzątkami, nie przejdą obok takiego urządzenia. Dzieci pewnie też wykorzystywałyby je do swoich zabaw – a jak się coś uszkodzi, to naprawa pewnie tania nie jest :P
Dlatego czasami pójście na łatwiznę nie popłaca :)

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl