Strona główna Dom Ile kosztuje robot Roomba

Ile kosztuje robot Roomba

autor ile kosztuje
1 komentarz 227 odsłon 2 minuty czytania

Nieduży  robot w kształcie dysku, znajdujący zanieczyszczenia za podłodze i zjadający je – Roomba. Jest odkurzaczem droższym od klasycznych modeli z kablem, rurą i szczotką. Jego ceny zaczynają się od 1050 zł a kończą na 3300 zł. Za co aż tyle? Za to, że mieszkanie odkurza się “samo”.

Roomba posiada czujniki, dzięki którym lokalizuje przeszkody oraz zmiany poziomu podłoża. Czarnej podłogi unika jak ognia – bierze ją za spadek wysokości.

Ładowanie i odkurzanie robota Roomba

Ponieważ nie można go podłączyć do gniazdka jak w przypadku zwykłego odkurzacza, Roomba posiada stację dokującą, którą z kolei podłącza się do gniazdka – w ten sposób ładujemy akumulatory odkurzacza.

Teraz zastanawiacie się co z kątami, przecież nikt nie mieszka w okrągłym domu. Owszem – sam robot w kąty nie dotrze ale posiada szczotki, które podczas odkurzania wystają na około 5 cm i skutecznie walczą z brudem zgromadzonym w zakamarkach.

Po każdym odkurzaniu należy opróżnić pojemnik odkurzacza i wyczyścić filtr. Odkurzanie może trwać co prawda do 3 godzin – Roomba napotykając się na przeszkodę zmienia kierunek losowo co wydłuża jego pracę.

Robot Roomba a zwierzęta

Producent twierdzi, że zwierzęta powinny znajdować się pod nadzorem podczas pracy robota, co więcej – nie powinno się na nim siadać. Instrukcja jednak mówi o ludziach, o kotach nie wspomina ani słowem, a te jak wiadomo mają własne pojęcie o świecie i często “ujeżdżają” biednego kosmitę, wcale się przy tym nie nudząc.

Ile kosztuje robor Roomba?

Cena robota Roomba może się różnić w zależności od modelu i sklepu, w którym jest sprzedawany. Najnowsze modele Roomba są zazwyczaj droższe niż starsze modele. Można je kupić w cenie od około 1000 złotych do ponad 4000 złotych, w zależności od funkcji i wyposażenia. Warto zauważyć, że niektóre sklepy internetowe lub sklepy oferują różnego rodzaju rabaty i promocje, które mogą wpłynąć na cenę.

Model Roomba Szacunkowy koszt (PLN)
Roomba 600 series 1,000 – 1,500
Roomba e5 1,500 – 2,500
Roomba 900 series 2,000 – 3,000
Roomba i3 2,500 – 3,500
Roomba i7 3,500 – 4,500
Roomba s9 4,500 – 6,000

podobne artykuły

1 komentarz

Anderski 2 września 2016 - 17:55

Ach, to jest ten robot, który widziałem w wielu filmach i filmikach… Uroczy. Oczywiście, koty są bardzo upartymi zwierzątkami, nie przejdą obok takiego urządzenia. Dzieci pewnie też wykorzystywałyby je do swoich zabaw – a jak się coś uszkodzi, to naprawa pewnie tania nie jest 😛
Dlatego czasami pójście na łatwiznę nie popłaca 🙂

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl