Holenderka

Rower to coraz popularniejsza forma poruszania się po mieście. Przez rowerzystów zostały opanowane już kraje skandynawskie, a teraz coraz więcej amatorów dwóch kółek z napędem nożnym można spotkać i w Polsce. Spokojnie, nie będziemy pisać o kolarzówkach, rowerach górskich, ani tym bardziej o popularnych w latach dziewięćdziesiątych rowerach typu Wigry 3. Dzisiejszy artykuł w całości poświęcony jest holenderkom (nie mylić z damkami).

Holenderka to bardzo wygodny model roweru. Ma dość niską ramę, siodełko znajduje się w idealnej pozycji do poruszania się po mieście. Zazwyczaj posiada  w standardzie błotniki i bagażnik, a jako elementy dodatkowe proponowane są lusterka oraz koszyk przedni. Holenderka jest teraz bardzo modnym rowerem. Ma charakterystyczny, nieco przypominający retro wygląd. Bardzo często ozdabiany jest zgodnie z indywidualnymi upodobaniami użytkownika. Osoby uzdolnione plastycznie często robią to same, te mniej zdolne korzystają z usług malowania (niekiedy usługa oferowana jest przy kupnie za dodatkową opłatą).

Ile kosztuje holenderka?

Niemało. Stylowa holenderka, zakupiona w sklepie rowerowym, tudzież sportowym raczej poniżej 2000 zł nie schodzi. Nikogo nie dziwią ceny 2500 zł, 3000 zł i wyżej. W sieci jest taniej więc warto przyjrzeć się ofercie.

Poniżej prezentujemy nieco droższe modele.