Strona główna Dom Ile kosztuje zmywarka do naczyń?

Ile kosztuje zmywarka do naczyń?

autor ile kosztuje
0 komentarz 234 odsłon 3 minuty czytania

Wiele gospodarstw domowych pomimo czyszczenia naczyń zaraz po ich stosowaniu nadal posiadają stos brudnych garnków, patelni oraz sztućców. Koszmar sprzątania jest duży, zwłaszcza jeżeli czyni to wyłącznie jedna osoba. Praca zespołowa też nie zawsze pomaga, bo każdy wymiguje się od zadania jak tylko potrafi. A już za 725 złotych można pozbyć się problemów, bo tyle kosztuje najtańsza znaleziona przez nas zmywarka (model Candy CSF 4575).

Zmywarka to znacznie więcej wolnego czasu, który będziemy mogli przeznaczyć na inne obowiązki lub na odpoczynek. Jeszcze kilka lat temu zmywarki uważane były za urządzenia luksusowe i mało potrzebne w kuchni, lecz z biegiem czasu ich cena stawała się niższa tak, że obecnie kupuje się je razem z kuchenką czy też lodówką.

Małe rozmiary zmywarki do naczyń

Nawet posiadając wąską i małą kuchnię, można w niej zmieścić zmywarkę do naczyń, gdyż ich wymiary bywają bardzo małe. Niektóre mają już nawet 45 cm szerokości (np. Amica ZWM456W w cenie od 760 zł). Jednocześnie ich mały wygląd wcale nie świadczy o możliwościach, gdyż nawet niewielka jednostka będzie w stanie spełnić zapotrzebowanie średniej rodziny.

Zużycie energii i wody zmywarki

Sam wybór modelu jest jednak nadzwyczaj kluczowy i nie da się podjąć decyzji po małym rozpoznaniu wśród najbliższych sklepów AGD. Warto zainteresować się głównie takimi kwestiami jak niskie zużycie energii elektrycznej oraz wody. Nie chcemy sytuacji, w której zmywarka do naczyń znacząco zwiększa nasze rachunki. Na szczęście dzisiejsza technologia pozwala na znacznie więcej niż kiedyś i wiele modeli posiada dodatkowe funkcje, które zapewniają mniejsze zużycie prądu i wody. Warto zainteresować się zmywarkami o wysokiej klasie energetycznej (A, A+ lub A++), jak np. Bosch SPS 69T18EU w cenie od 1800 złotych lub Siemens SR26T891EU za 1845 zł (obydwie o szerokości 45 cm).

Trudno również określić czy woda, która pobierana jest przez zmywarkę, jest znacznie większa niż ta, którą zużywamy do mycia ręcznego. Ważne jest jednak, że przy licznej rodzinie liczy się czas, a ten możemy zaoszczędzić, gdy kupimy zmywarkę do naczyń.

Ile kosztuje zmywarka do naczyń?

Budżetowe zmywarki zaczynają się od około 800-1000 PLN. Oferują podstawowe funkcje i specyfikacje, takie jak kilka programów mycia, wskaźniki czasu do zakończenia cyklu mycia, a także przeciętną wydajność energetyczną (klasa energetyczna A+ lub A++). Są odpowiednie dla osób, które szukają podstawowych funkcji w przystępnej cenie.

Zmywarki średniej klasy kosztują od około 1000 do 2000 PLN. Oferują lepsze specyfikacje, takie jak większą ilość programów mycia, funkcje dodatkowe (np. funkcja opóźnienia startu, wykrywanie stopnia zabrudzenia naczyń), a także lepszą wydajność energetyczną (klasa energetyczna A++ lub A+++). Są odpowiednie dla osób, które poszukują dobrej równowagi między funkcjami a ceną.

A ile kosztuje zmywarka premium: Cena zaczyna się od około 2000 PLN i może sięgać nawet 5000 PLN lub więcej. Oferują najwyższej klasy specyfikacje, takie jak innowacyjne technologie mycia, ciche działanie, zaawansowane funkcje (np. automatyczne otwieranie drzwi po zakończeniu mycia, programy strefowe), oraz najwyższą wydajność energetyczną (klasa energetyczna A+++). Są odpowiednie dla osób, które poszukują najwyższej jakości i funkcjonalności.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl