Strona główna Dom Ile kosztuje lodówka?

Ile kosztuje lodówka?

autor ile kosztuje
0 komentarz 377 odsłon 3 minuty czytania

Lodówka to w dzisiejszych czasach niezbędne urządzenie w każdym domostwie. Decyzja o wyborze konkretnego modelu powinna być podjęta po dokładnym przejrzeniu dostępnych modeli w sklepach ze sprzętem AGD. Kupujący chętnie wybierają produkty firmy Samsung (udział 42.8% wśród najpopularniejszych produktów). Na kolejnych miejscach uplasowały się firmy: Electrolux (28.7%) oraz Bosch (9.1%).

Jaka powinna być lodówka?

Jeszcze do niedawna lodówka postrzegana była jako mało układny mebel. Dziś możemy wybierać spośród licznych modeli różniących się między sobą kształtem, kolorem i ogólnym wyglądem. Efekt wizualny jest bardzo ważny, tym bardziej gdy przy okazji wymieniamy meble. Przebierając i oglądając nie możemy jednak zapomnieć o porównaniu poszczególnych modeli pod względem osiąganych wyników i zaprogramowanych funkcji.

Warto przemyśleć jakiej pojemności ma być nasza przyszła lodówka i jak duży zamrażalnik powinna mieć. Ogółem warto wybrać urządzenie ciut większe niż zbyt małe. Bufor miejsca może być wykorzystany np. na święta, gdy szykuje się więcej potraw lub jeżdżąc w odwiedziny po rodzinie trafi nam się tzw wałówka. Równie dogłębnie należy zastanowić się nad wielkością zamrażalnika. Zawsze lepiej mieć możliwość zamrożenia większej ilości potraw czy mięsa. Niektóre urządzenia mają przydatną funkcję szybkiego schładzania określonej części komory. Jest to bardzo przydatne w lato, gdy np. chcemy szybko napić się zimnego napoju. W odpowiednie miejsce umożliwiające pionowe ustawienie butelki jest już wyposażona większość lodówek. Urządzenia z wyższej półki oferują nam możliwość mrożenia lodu w kostkach.

Ważną sprawą przy obecnych cenach jest wielkość jego zużycia prądu przez dany model. Każde urządzenie musi być oznaczone normą określającą prądochłonność. Oczywiście najlepiej wybierać urządzenia z dużą literką A++ lub nawet A+++.

Transport lodówki

W czasie transportu należy pamiętać, aby lodówka przez cały czas niesiona była w pozycji pionowej. Poza tym ważne jest by nie stała w pobliżu źródła ciepła, czyli np. grzejnika. Lodówka będzie wtedy częściej chłodziła swoje wnętrze, przez co zużyje więcej prądu. Poza tym urządzenie może mieć kłopoty z ochłodzeniem swojej chłodnicy. W tym celu należy pamiętać, aby między lodówką, a ścianą z tyłu zachować odpowiednią odległość, pozwalającą na swobodny przepływ powietrza.

Ile kosztuje lodówka?

Cena lodówki zależy od wielu czynników, takich jak producent, model, pojemność, wyposażenie, klasa energetyczna, design i wiele innych.

W Polsce, lodówki można kupić już od około 500 złotych, ale ceny tańszych modeli zwykle wahają się w granicach od 700 do 1500 złotych. Za droższe modele, o większej pojemności i lepszych parametrach, można zapłacić od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że droższe modele często posiadają funkcje takie jak np. wyświetlacz dotykowy, systemy chłodzenia, zamrażarki, innowacyjne systemy oświetleniowe, itp., które sprawiają, że cena urządzenia rośnie.

W każdym razie, przed dokonaniem zakupu lodówki warto dokładnie przeanalizować swoje potrzeby, budżet oraz wybrać model, który spełni nasze wymagania i przewidywane potrzeby.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl