Strona główna Dom Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania?

autor Emilia Woźniak
0 komentarz 680 odsłon 3 minuty czytania

Sprzątanie mieszkania należy do codziennych obowiązków, jednak bardzo jest czasochłonne i wymaga wysiłku. Dla wielu osób brak czasu, umiejętności lub chęci powoduje konieczność zlecenia tej pracy profesjonalnym firmom sprzątającym. Na cenę wykonania takiej usługi wpływają rozmiar mieszkania, stopień zabrudzenia oraz częstotliwości przeprowadzania prac. Podpowiemy Ci, ile może kosztować sprzątanie mieszkania.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania w zależności od częstotliwości?

Jednym z wyznaczników dotyczących kosztów sprzątania mieszkania jest częstotliwość korzystania z usług firmy sprzątającej. Jeśli zamierzasz zdecydować się na jednorazowe sprzątanie mieszkania, na cenę usługi będą miały wpływ powierzchnia lokalu i jego aktualny stan. Zazwyczaj jest to też najdroższa opcja, ponieważ nie wiąże się z długoterminowym zobowiązaniem.

W przypadku korzystania z usług sprzątających raz w tygodniu firmy często oferują zniżki dla stałych klientów. Podobnie jest w przypadku przeprowadzania porządków dwa razy w tygodniu. Nieco mniej popularną opcję stanowi sprzątanie mieszkania raz w miesiącu. Ceny takiej usługi zwykle są nieco niższe niż w przypadku jednorazowego skorzystania z tego typu usług, ale mogą być wyższe niż koszty cotygodniowego sprzątania.

W poniższej tabeli przedstawiamy koszty sprzątania mieszkania w zależności od częstotliwości przeprowadzania porządków:

częstotliwość sprzątania cena za godzinę
jednorazowe 50 – 150 zł
tygodniowe 40 – 120 zł
dwa razy w tygodniu 35 – 110 zł
raz w miesiącu 45 – 130 zł

Należy pamiętać, że są to tylko szacunkowe koszty sprzątania mieszkania, a ceny wykonania takiej usługi mogą różnic się w poszczególnych miejscowościach.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania, biorąc pod uwagę liczbę pokoi?

Koszt sprzątania mieszkania może także znacznie różnić się w zależności od liczby pokoi w lokalu. Osoby mieszkające w kawalerce zwykle płacą znacznie mniej niż właściciele kilkupokojowych apartamentów.

Ceny sprzątania mieszkania, uwzględniając liczbę pokoi w lokalu, mogą rozkładać się następująco:

mieszkanie cena za jednorazowe sprzątanie
mieszkanie jednopokojowe 50 – 150 zł
mieszkanie dwupokojowe 100 – 200 zł
mieszkanie trzypokojowe 150 – 300 zł
mieszkanie czteropokojowe i większe
300 zł i więcej

Warto pamiętać, że niektóre firmy mogą oferować zniżki dla klientów regularne korzystających z ich usług, co może obniżyć całkowity koszt w perspektywie czasu.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania w zależności od stopnia zabrudzenia?

Na cenę sprzątania lokalu mieszkalnego wpływa także stopień jego zabrudzenia. Gdy mieszkanie jest stosunkowo czyste, ale wymaga podstawach porządków — np. odkurzania, wytarcia kurzu, mycia podłóg — koszt przeprowadzenia w nim porządków  będzie znacznie niższy niż w przypadku lokalu wymagającego gruntownego sprzątania. Jeśli mieszkanie jest bardziej zabrudzone i wymaga dokładniejszego sprzątania — m.in. mycia łazienek, kuchni, szorowania powierzchni — cena wykonania usługi może wynosić już kilkaset złotych. Najwięcej należy zapłacić za sprzątanie bardzo zabrudzonego mieszkania, np. po remoncie lub długotrwałym zaniedbaniu. Koszty takiej usługi często są indywidualnie ustalane na postawie skali zadania.

Ile kosztuje sprzątanie mieszkania w zależności od stopnia jego zabrudzenia przedstawiono poniżej:

stopień zabrudzenia mieszkania koszt sprzątania
lekko zabrudzone mieszkanie 50 – 150 zł
umiarkowanie zabrudzone mieszkanie 150 – 300 zł
 mocno zabrudzone mieszkanie ponad 300 zł

Bez względu na to, czy chcesz skorzystać z jednorazowego sprzątania mieszkania, czy też interesują Cię regularne wizyty firmy porządkowej, dobre rozwiązanie stanowi porównanie oferty różnych usługodawców, aby znaleźć ofertę dostosowaną do Twoich indywidualnych potrzeb. Uzyskanie dokładnej wyceny od wybranej firmy sprzątającej jest kluczowe dla uniknięcia nieporozumień.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl