Usuwanie przebarwień skóry

Wielu ludzi ma problemy ze skórą. Nie wszyscy jednak wiedzą, że można pozbyć się tych problemów. Poniżej przedstawiamy sposoby usuwania przebarwień i nie tylko znajdujących się na skórze.

Jako pierwszą należy wymienić mikrodermabrazję, czyli zabieg mechanicznego ścierania naskórka. Stosuje się ją przy usuwaniu nierównomiernych, plamistych przebarwień. Należy wykonać serię 4 powtórzeń w odstępach co 1-4 tygodnie. Każda wizyta kosztuje ok. 200 złotych.

Kolejnym sposobem usuwania przebarwień jest peeling kwasem glikolowym złuszczającym naskórek i pobudzającym procesy regeneracyjne w skórze właściwej. Należy wykonać ok.7 seansów w zależności od przebarwienia. Każdy w cenie ok.180 złotych.

Peeling TCA (trichlorooctowy), który polega na aplikacji kilku warstw roztworu kwasu na skórę po to, by spowodować kontrolowane oparzenie chemiczne. Aby osiągnąć zadowalające efekty należy poddać się serii zabiegów w dwu tygodniowych odstępach czasowych. Taki zabieg kosztuje ok. 250 złotych. Do usuwania przebarwień można zastosować również kwasy takie jak: kojowy, salicylowy czy azelainowy.

Laserowe usuwanie przebarwień jest metodą z zastosowaniem urządzenia zwanego IPL. Wspaniałe efekty widać już po 2-5 zabiegach wykonywanych, co 2-4 tygodnie, a każdy z nich kosztuje ok. 400 złotych w zależności od wielkości przebarwienia.

Cosmelan to ostatni sposób na pozbycie się defektów na skórze. Polega na nałożeniu specjalnej maseczki w kolorze skóry, którą po 3-7 godzinach należy zmyć pod bieżącą wodą w domu. Po takim zabiegu należy smarować skórę maścią Cosmelan2 przez nawet kilka miesięcy. Zabieg ten jest dość kosztowny, bo cena waha się w granicach 1500 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *