Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?

Ile kosztuje leczenie kanałowe zęba?

autor ile kosztuje
1 komentarz 519 odsłon 3 minuty czytania

Długo nieleczona próchnica może spowodować, że niezbędne będzie leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu innym materiałem, najczęściej gutaperką. Leczenie kanałowe składa się z kilku etapów: otwarcie komory zęba, opracowanie kanału, osuszenie kanałów, wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi, a na koniec wypełnienie zęba.

Ile kosztuje leczenie kanałowe w Polsce?

W zależności od stopnia skomplikowania zabiegu, jak i ilości kanałów, które wymagają leczenia, za usługę leczenia kanałowego, wg danych serwisu AlleBadanie, zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet 2 tys. złotych. Ceny zależą również od miasta, w którym się leczymy. W Polsce cena leczenia kanałowego zaczyna się od około 300 złotych za jeden kanał zęba i może sięgać nawet 2000 złotych lub więcej, w zależności od stopnia skomplikowania przypadku. Większość zębów ma od jednego do czterech kanałów, więc koszt leczenia kanałowego zależy od liczby kanałów, które muszą być leczone. Przed zabiegiem warto więc zapoznać się z cennikiem, podobnym do tego poniżej.

rodzaj leczenia kanałowego cena
Leczenie kanałowe zęba jednokanałowego 300 – 500 zł
Leczenie kanałowe zęba dwukanałowego 500 – 1000 zł
Leczenie kanałowe zęba trzykanałowego 1000 – 1500 zł
Leczenie kanałowe zęba czterokanałowego 1500 – 2000 zł

Jeśli wymagane są dodatkowe zabiegi lub materiały, takie jak korony, wypełnienia lub protezy, to koszt leczenia kanałowego może być wyższy.

Ile kosztuje leczenie kanałowe w dużych miastach?

Jak widzimy w poniższym zestawieniu, ceny leczenia kanałowego różnią się diametralnie nie tylko w obrębie Polski, ale również na terenie tego samego miasta. Przykładowo, za jednoetapowe leczenie zęba jednokanałowego najtaniej możemy zapłacić w Gdańsku i Łodzi gdzie ceny zaczynają się od 300 zł, a najwyższą cenę znaleźliśmy w Warszawie, czyli 2000 złotych. Tak duży rozrzut cenowy wynika z wielu przesłanek, jak lokalizacja, dostępność, konkurencji na danym rynku, komfortu lokalu, wyposażenia, marki czy rozpoznawalności placówki. Dobrze więc sprawdzić cenniki w poszczególnych miastach, przed samą wizytą.

Miasto Średni koszt (PLN)
Warszawa 400 – 2000 PLN
Kraków 350 – 1800 PLN
Wrocław 350 – 1700 PLN
Gdańsk 300 – 1600 PLN
Poznań 350 – 1700 PLN
Łódź 300 – 1500 PLN

Warto również mieć na uwadze, że ten sam znany i dobry lekarz bardzo często przyjmuje w różnych gabinetach tej samej miejscowości, stosując różniące się o kilkadziesiąt procent stawki.

Ile kosztuje leczenie kanałowe w 2022?

Ceny leczenia kanałowego w 2022 roku były bardzo zróżnicowane, w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja, stopień skomplikowania procedury, czy potrzeba dodatkowych usług stomatologicznych. Na ogół, w Polsce koszt tego rodzaju leczenia zaczynał się od 300 złotych za pojedynczy kanał, ale mógł znacznie wzrosnąć, nawet do 2000 złotych, w przypadku bardziej skomplikowanych procedur i zębów wielokanałowych.

Ile kosztuje leczenie kanałowe pod mikroskopem?

Leczenie kanałowe pod mikroskopem, choć może być droższe niż standardowe, często oferuje lepsze rezultaty ze względu na precyzyjność i dokładność procedury. W 2022 roku, w Polsce, koszt takiego zabiegu mógł wynosić od 500 do nawet 3000 złotych za ząb, w zależności od stopnia skomplikowania przypadku i liczby kanałów do leczenia.

Ile kosztuje leczenie kanałowe 6?

Ząb 6, czyli pierwszy trzonowiec, zazwyczaj posiada od dwóch do czterech kanałów korzeniowych, co czyni procedurę bardziej skomplikowaną i kosztowną niż leczenie zęba jednokanałowego. W Polsce, w 2022 roku, średni koszt leczenia kanałowego pierwszego trzonowca mógł wynosić od 1000 do 2000 złotych, w zależności od stopnia skomplikowania procedury i kliniki.

Warto więc wykonać kilka telefonów i zorientować się, w którym gabinecie tę samą usługę możemy uzyskać taniej, ponieważ ceny najbardziej podstawowych usług różnią się o kilkaset procent! Czasem wystarczy pojechać do lekarza w innej dzielnicy.

podobne artykuły

1 komentarz

Casey 20 lutego 2023 - 09:05

Jeśli chodzi o leczenie kanałowe, to przede wszystkim polecam wziąć pod uwagę samych lekarzy. Dobry specjalista może i weźmie trochę więcej, ale przynajmniej wie, co robi, więc dodatkowy koszt nie idzie na marne!

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl