Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje leczenie kanałowe?

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

autor ile kosztuje
1 komentarz 84 odsłon 2 minuty czytania

Długo nieleczona próchnica może spowodować, że niezbędne będzie leczenie kanałowe. Polega ono na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba oraz wypełnieniu innym materiałem, najczęściej gutaperką. Leczenie kanałowe składa się z kilku etapów: otwarcie komory zęba, opracowanie kanału, osuszenie kanałów, wypełnienie kanałów materiałami biozgodnymi (np. gutaperką), a na koniec wypełnienie zęba.

W zależności od stopnia skomplikowania zabiegu, jak i ilości kanałów, które wymagają leczenia, za usługę leczenia kanałowego, wg danych serwisu AlleBadanie, zapłacimy od kilkudziesięciu do nawet 2 tys. złotych. Ceny zależą również od miasta, w którym się leczymy.

Ile kosztuje leczenie kanałowe?

W Polsce cena leczenia kanałowego zaczyna się od około 400 złotych za jeden kanał zęba i może sięgać nawet 1000 złotych lub więcej za jeden kanał, w zależności od stopnia skomplikowania przypadku. Większość zębów ma od jednego do czterech kanałów, więc koszt leczenia kanałowego zależy od liczby kanałów, które muszą być leczone.

Ponadto, jeśli wymagane są dodatkowe zabiegi lub materiały, takie jak koronki, wypełnienia lub protezy, to koszt leczenia kanałowego może być wyższy.

Ile kosztuje leczenie kanałowe w dużych miastach?

Jak widzimy w poniższym zestawieniu, ceny leczenia kanałowego różnią się diametralnie nie tylko w obrębie Polski, ale również na terenie tego samego miasta. Przykładowo, za jednoetapowe leczenie zęba jednokanałowego najtaniej możemy zapłacić w Łodzi — ceny zaczynają się od 50 zł, a najwyższą cenę znaleźliśmy w Katowicach — maksimum to 1500 złotych. Tak duży rozrzut cenowy wynika z wielu przesłanek, jak lokalizacja, dostępność, konkurencji na danym rynku, komfortu lokalu, wyposażenia, marki czy rozpoznawalności placówki. Warto również mieć na uwadze, że ten sam znany i dobry lekarz bardzo często przyjmuje w różnych gabinetach tej samej miejscowości, stosując różniące się o kilkadziesiąt procent stawki.

Warto więc wykonać kilka telefonów i zorientować się, w którym gabinecie tę samą usługę możemy uzyskać taniej, ponieważ ceny najbardziej podstawowych usług różnią się o kilkaset procent! Czasem wystarczy pojechać do lekarza w innej dzielnicy.

podobne artykuły

1 komentarz

Casey 20 lutego 2023 - 09:05

Jeśli chodzi o leczenie kanałowe, to przede wszystkim polecam wziąć pod uwagę samych lekarzy. Dobry specjalista może i weźmie trochę więcej, ale przynajmniej wie, co robi, więc dodatkowy koszt nie idzie na marne!

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl