Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje i na czym polega szkolenie dla higienistek?

Ile kosztuje i na czym polega szkolenie dla higienistek?

autor Marek Kresso
1 komentarz 419 odsłon 2 minuty czytania

Żeby być dobrym w swoim fachu, trzeba nieustannie się rozwijać. W dzisiejszym artykule porozmawiamy trochę o szkoleniach dla higienistek stomatologicznych, co one dają i ile mogą przykładowo kosztować takie kursy. Jeśli jesteś higienistką stomatologiczną i myślisz nad rozwojem swoich umiejętności, to ten artykuł jest dla ciebie, czytaj dalej!

Ile kosztuje szkolenie dla higienistek?

Ceny za szkolenia dla higienistek mogą być różne, w zależności od rodzaju kursu. Możemy znaleźć takie, które ograniczają się tylko do wiedzy teoretycznej, ale też takie, które kładą duży nacisk na warsztatowe ćwiczenia, stąd też pewna różnica w cenach szkoleń. Niektóre kursy są bardziej rozbudowane jak np. szkolenie teoretyczno-praktyczne o profesjonalnym zarządzaniu gabinetem higieny stomatologicznej. Samo spotkanie może trwać nawet ponad 6 godzin i w cenę wliczone są przerwy obiadowe. Koszt takiego szkolenia dla higienistki wynosi zwykle ponad 1000 złotych za osobę i istnieje możliwość otrzymania certyfikatu. Koszt innych szkoleń może się wahać od 500 zł do 900 zł za osobę.

Na czym polegają szkolenia dla higienistek stomatologicznych?

Higienistka Natalia Szeląg, która prowadzi szkolenia na temat zdrowia i higieny zębów czy z prawidłowej implantologii skupia się na tym, by wiedzę wykorzystać w praktyce. Kursy teoretyczne zawsze połączone są z ćwiczeniami praktycznymi, mogą one długo trwać, dlatego też w cenę często wliczane są przerwy na kawę lub poczęstunek. Dzięki temu higienistki, asystentki stomatologiczne mają szansę bezstresowo nauczyć się, jak rozmawiać z pacjentem o higienie jamy ustnej, jak im przekazać niezbędną wiedzę na ten temat, czy jak przeprowadzić badanie podmiotowe.

Jak wygląda część teoretyczna szkolenia dla higienistki?

Część teoretyczna skupia się na dostarczaniu jak najnowszej wiedzy z dziedziny medycyny. Ćwiczenia polegają np. na analizie instruktażu higieny i zabiegu, czy na tym, jak poprawnie czytać zdjęcia pantomograficzne, lub jakie informacje w ankiecie zdrowotnej są istotne dla higienistki stomatologicznej. Przy szkoleniach z implantologii ważne jest omówienie nowoczesnych systemów implantologicznych czy jak powinna wyglądać organizacja pola zabiegowego.

Jak wygląda część praktyczna dla higienistki?

Ćwiczenia warsztatowe dla higienistek są niezwykle ważne, sama wiedza nie wystarczy, jeśli nie potrafimy wykorzystać jej w praktyce. Dlatego tak ważne są szkolenia mieszane, w których jest zarówno część praktyczna, jak i teoretyczna. Podczas ćwiczeń praktycznych, higienistka ma szansę na to, by przy pracy z pacjentem wykorzystać właśnie zdobytą wiedzę, ale nie tylko. W części praktyczniej niezwykle ważne jest podejście do pacjenta, to wtedy specjalistka z zakresie higieny ma okazję sprawdzić, czy jej współpraca przebiega pomyślnie, czy może powinna coś poprawić. Ćwiczenia praktyczne są też przydatne podczas szkoleń z nowoczesnych technologii, z którymi nie miało się wcześniej do czynienia. No i najważniejsze, ćwiczenia praktyczne to także możliwość wymiany swoich doświadczeń z innymi uczestnikami kursu, przez co każdy wyjdzie bogatszy o nowe doświadczenia, jak i wskazówki innych uczestników.

podobne artykuły

1 komentarz

Emilia 20 marca 2023 - 09:31

No to szkolenie dla higienistek brzmi całkiem interesująco! Teraz kiedy już wiem, na czym to polega może w końcu się zgłoszę :)

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl