Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje gastroskopia prywatnie?

Ile kosztuje gastroskopia prywatnie?

autor Emilia Woźniak
0 komentarz 1,4K odsłon 2 minuty czytania

Gastroskopia to medyczna procedura diagnostyczna polegająca na zbadaniu górnego odcinka przewodu pokarmowego. Decydując się na gastroskopię prywatnie, pacjent może liczyć na bardziej elastyczne terminy, krótszy czas oczekiwania, a także bardziej indywidualne podejście lekarza do procedury. Ile kosztuje gastroskopia prywatnie u gastrologa? Podpowiadamy.

Jak wygląda gastroskopia?

Gastroskopia, zwana także endoskopią górnego odcinka przewodu pokarmowego, umożliwia lekarzom bezpośrednie obejrzenie wnętrza przełyku, żołądka i początkowego odcinka dwunastnicy. Pacjentowi miejscowo znieczula się gardło, a następnie wprowadza się gastroskop przez usta, przechodząc przez gardło i przełyk, aby dostarczyć obraz ścian tych narządów. Lekarz analizuje wnętrze przewodu pokarmowego, szukając ewentualnych zmian patologicznych, takich jak wrzody, polipy czy stan zapalny. W razie potrzeby może także wykonać biopsję, czyli pobranie małego fragmentu tkanki do dalszej analizy. Procedura jest dosyć bezpieczna, ale wymaga odpowiedniego doświadczenia.

Ile prywatnie kosztuje gastroskopia?

Chcąc się dowiedzieć, ile kosztuje gastroskopia prywatnie, warto wziąć pod uwagę odcinek przewodu pokarmowego wymagający badania. Esofagoskopia skupia się na badaniu wewnętrznej powierzchni przełyku pod kątem stanów zapalnych, zwężenia, wrzodów czy też obecności obcych ciał. Najczęściej spotykanym rodzajem gastroskopii jest ta polegająca na badaniu wnętrza żołądka. Istnieje także gastroskopia dwunastnicy koncentrująca się na badaniu początkowego jej odcinka. Natomiast enteroskopia to bardziej zaawansowana procedura, która pozwala na zbadanie wnętrza jelita cienkiego. Może być wykonywana za pomocą tradycyjnego gastroskopu lub specjalnego enteroskopu. Pewnym rodzajem gastroskopii jest także badanie okrężnicy (tzw. kolonoskopia). Koszty przeprowadzenia diagnostyki prywatnie zwykle przedstawiają się następująco:

rodzaj gastroskopii cena
gastroskopia przełyku 600 – 1 500 zł
gastroskopia żołądka 800 – 2 000 zł
gastroskopia dwunastnicy 1 000 – 2 500 zł
enteroskopia 1 500 – 3 000 zł
kolonoskopia 800 – 2 000 zł

Wybór konkretnego typu gastroskopii zależy od konkretnych objawów pacjenta, podejrzeń dotyczących lokalizacji stanu chorobowego czy też celu diagnostycznego.

Ile kosztuje gastroskopia w znieczuleniu ogólnym?

Gastroskopię w znieczuleniu ogólnym wykonuje się w przypadkach, gdy konieczne jest przeprowadzenie badania u nieprzytomnego pacjenta lub takiego niezdolnego do współpracy. Niektóre osoby mogą także odczuwać niepokój, lęk lub posiadać silne odruchy wymiotne podczas badania endoskopowego. Zatem zastosowanie znieczulenia ogólnego w takiej sytuacji może pomóc sprawienie przeprowadzić badanie. Pacjent jest usypiany do zabiegu również wtedy, gdy zostało planowane zaawansowane badanie diagnostyczne. Cena przeprowadzenia gastroskopii w znieczuleniu ogólnym w zależności od zakresu badania może wyglądać tak:

rodzaj gastroskopii koszt
gastroskopia żołądka 2 000 – 4 000 zł
gastroskopia przełyku 2 500 – 4 500 zł
gastroskopia dwunastnicy 3 000 – 5 000 zł
enteroskopia 4 000 – 6 000 zł
kolonoskopia 2 500 – 4 500 zł

Decyzja o zastosowaniu znieczulenia ogólnego podczas gastroskopii jest zawsze podejmowana indywidualnie przez lekarza na podstawie stanu zdrowia pacjenta, jego potrzeb i możliwości klinicznych. Procedura ta wymaga odpowiedniego przygotowania i nadzoru przez wykwalifikowany personel medyczny.

Gastroskopia jest procedurą endoskopową, która umożliwia bezpośrednie badanie wnętrza przełyku, żołądka i dwunastnicy. Może być wykonywana z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego, jak i ogólnego, w zależności od potrzeb pacjenta i zakresu badania.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl