Strona główna Elektronika Ile kosztuje Microsoft Band

Ile kosztuje Microsoft Band

autor ile kosztuje
0 komentarz 395 odsłon 3 minuty czytania

Microsoft Band W dniu 30 października 2014 r. Microsoft w końcu przedstawił światu produkt, o którym od dawna krążyły plotki – tzw. opaskę fitness o nazwie Microsoft Band.

Urządzenie nie jest jeszcze dostępne w Polsce, ale można je zamówić w oficjalnym sklepie Microsoftu za 199 dolarów lub 179 funtów. Jest to równowartość ok. 750 (USA) – 1000 złotych (UK).

Ważne cechy Microsoft Band i dobre rady

  • Opaska współpracuje ze smartfonami z systemem Windows Phone 8.1, iOS 7.1 lub 8 oraz Android 4.3-4.4. Aby jej używać należy najpierw pobrać specjalną aplikację o nazwie Microsoft Health. Przed zakupem warto sprawdzić, czy nasz telefon będzie współpracował z tym urządzeniem Microsoftu oraz czy posiada Bluetooth.
  • Nie warto jej kupować, jeśli nie posiada się smartfona, ponieważ jej funkcjonalność będzie ograniczona do krokomierza, licznika spalonych kalorii, monitora pracy serca, stopera, budzika, czy prostych podsumowań biegów, ćwiczeń czy snu.
  • Opaska jest odporna na pot, wilgoć i kurz, natomiast nie jest wodoodporna, a więc nie wolno w niej pływać czy nurkować.
  • Jest preferowane, aby z opaski korzystała jedna osoba. Proces konfiguracji i parowania urządzenia ze smartfonem jest czasochłonny i nie ma łatwej możliwości przełączania się między profilami.
  • Bateria urządzenia wytrzymuje do 48 godzin w normalnym trybie – jeśli będziemy z niej intensywnie korzystać, wówczas wymagane będzie codzienne ładowanie.
  • Pełne ładowanie trwa 90 minut, natomiast bateria osiąga poziom 80% w ciągu 30 minut.
  • Opaska nie jest zbyt ergonomiczna, ponieważ jej górna część jest płaska (w przeciwieństwie do naszego przedramienia), a wyświetlacz ułożony jest w jego poprzek, co sprawia że mniej wygodnie i w mniej “naturalnej” pozycji korzysta się z tego urządzenia. W związku z tym bardziej ergonomicznej będzie, jeśli wyświetlacz Microsoft Band umieścimy od spodu ramienia, co z kolei może powodować zarysowania ekranu, gdy np. oprzemy rękę na stole.

Recenzje

Ile kosztuje używana Microsoft Band?

Cena używanej opaski Microsoft Band zależy od modelu, stanu technicznego oraz akcesoriów, które są w zestawie.

W Polsce cena używanej opaski Microsoft Band zaczyna się od około 50 złotych za starszy model, takie jak Microsoft Band 1 lub Band 2, w dobrym stanie technicznym. Nowocześniejsze modele, takie jak Microsoft Band 3 lub Band 4, mogą kosztować od około 150 złotych do 400 złotych, w zależności od stanu technicznego i dostępnych akcesoriów.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl