Rolki, wrotki, łyżworolki

Moda na rolki/łyżworolki wraca co roku wraz z pierwszymi ciepłymi promieniami słońca. Jest to dobra forma aktywności sportowej, angażuje prawie wszystkie mięśnie więc pierwsze wyjście na rolki skutkuje dość często obszernymi zakwasami. Rolki z powodzeniem mogą być alternatywą transportu na trasie praca – dom/szkoła – dom ale i świetną rozrywką, cieszącą całą rodzinę.

Jeszcze dziesięć lat temu dla przeciętnego nastolatka rolki były dobrem luksusowym a modele posiadające kauczukowe kółka mówiły jednoznacznie „mam ciocię za granicą”. Wówczas wyjście na „dobro naszych rodziców” (wrotki zakładane na buty) było równoznaczne z jazdą na składaku i powszechnie uważane za obciach jakich mało. Obecnie wszystkie artykuły, które możemy tytułować mianem „vintage” są modne lub jak kto woli trendy. Co więcej, prawdziwe stare wrotki potrafią kosztować więcej niż dobre nowoczesne rolki. Dla początkującego zdecydowanie przydatny będzie osprzęt typu ochraniacze, jednak ci bardziej zaawansowani spokojnie poradzą sobie bez dodatkowych zabezpieczeń.

Występują trzy grupy „wrotkarzy”.
1. Jeżdżący dla sportu i frajdy z samej jazdy – dla nich nie liczy się wygląd a jakość sprzętu i dobre rolki mają po kilka lat. Im więcej śladów zużycia, tym rolki cenniejsze.
2. Jeżdżący rodzinnie w pełnym osprzęcie – ta grupa wszystko musi mieć bezpieczne i najlepszej jakości. Łatwo ją rozpoznać po charakterystycznych hasłach typu „Nie tak szybko”, „Uważaj””Trzymaj się blisko mnie” itp.
3. W zasadzie nie jeżdżący, za to „wyglądający” – dla nich sprzęt nie musi być najlepszy ale najładniejszy. Chętnie zapłacą więcej za design, jakość nie jest tak istotna.

Wybór łyżworolek jest duży. O cenie decyduje materiał wykonania, rodzaj łożyska a także kółka. W chwili obecnej każdy znajdzie coś na swoją kieszeń.

Jeden komentarz do “Rolki, wrotki, łyżworolki”

  1. W porównaniu do innych sportów, to jest to tani sposób na aktywność fizyczną. Tylko kółka w rolkach trzeba dosyć często wymieniać, co się odczuje przy częstszej jeździe. Teraz nie tylko dzieci mają ubaw jeżdżąc na rolkach, ale i ich rodzice dobrze się przy tym z nimi bawią. Jak ktoś chce bardziej zawodowo się tym zajmować, to i ceny powinny być bardziej konkretne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *