Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje usunięcie pieprzyka?

Ile kosztuje usunięcie pieprzyka?

autor ile kosztuje
6 komentarzy 2,1K odsłon 3 minuty czytania

Wskazania do wykonania zabiegu usunięcia znamienia są różne, niekoniecznie podyktowane względami zdrowotnymi. Bywają pieprzyki, które usuwamy ze względów estetycznych – zazwyczaj to te znajdujące się na twarzy, które denerwują nas przy każdym spojrzeniu w lustro.

Nie każdy pieprzyk trzeba usuwać jednak warto skonsultować decyzję z dermatologiem. Możliwe, że okaże się, że pieprzyk, który chcemy usunąć ze względów estetycznych będzie się kwalifikował wyłącznie do usunięcia chirurgicznego – a więc pozostawi po sobie bliznę. W takim wypadku większość osób decyduje się pozostawić znamię.

Jakie są metody usuwania pieprzyka?

Są dwie metody usuwania znamion:

Chirurgiczna – należy do mniej przyjemnych. Przed zabiegiem podawane jest znieczulenie. Zmiany skórne są wycinane ale pozostawiają po sobie blizny, które z czasem maleją. Niestety bywają i takie, które pozostaną niezmienne. Zdarza się, że blizny po zabiegu są większe od usuniętych pieprzyków. W miejscu usuniętego pieprzyka zakładane są szwy, które trzeba po odpowiednim czasie ściągnąć. Konieczne są również wizyty kontrolne, w celu sprawdzenia, czy rana dobrze się goi. Po usunięciu chirurgicznym, znamię jest badane histopatologicznie, co jest jedynym powodem, dla którego warto rozważyć także i taką opcję.

Laserowa – dzięki tej metodzie możemy uniknąć zabiegów chirurgicznych. Znamiona, pieprzyki, brodawki i inne zmiany skórne, konieczne do usunięcia, można usunąć laserowo na każdej części ciała bez naruszania czy ciągłości skóry. Podczas zabiegu laserowego pacjent jest poddawany znieczuleniu miejscowemu. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, podczas usuwania czuje się tylko zapach palonej skóry, dodatkowo w miejscu pieprzyka nie pozostaje żaden ślad. A po zagojeniu strupka skóra jest jak nowa. Rana pod strupkiem goi się około 2 tygodni, czas gojenia wydłuża się jedynie w przypadku głębokich brodawek wirusowych. Po usunięciu dermatolog założy niewielki opatrunek lateksowy, który można zdjąć po kilku godzinach. Wskazane jest również unikanie bezpośredniego działanie promieni słonecznych do czasu całkowitego zagojenia, jednak często lekarze nie dają takich wskazówek twierdząc, że można spokojnie wrócić do normalnego funkcjonowania. W usuwaniu laserowym, ogromnym plusem jest działanie bezdotykowe, które nie naraża nas na ryzyko zakażenia się HIV czy żółtaczką.

Koszt usunięcie pieprzyka w latach 2021-2022

Cena usunięcia znamienia jest w miarę stała i wcale nie uzależnia jej miejsce występowania pieprzyka. Ostateczną kwotę zabiegu można poznać dopiero po konsultacji dermatologicznej. Najtańszy zabieg w prywatnym gabinecie będzie jednak kosztował w granicach 150 zł jeśli jest wykonywany laserowo zaś najdroższy około 350 zł. Koszt usunięcia chirurgicznego waha się od 200 zł do nawet 500 zł ale w przypadku zdrowotnego wskazania do usunięcia chirurgicznego, zabieg ten da się wykonać “na koszt” NFZ.

Ile kosztuje usunięcie pieprzyka w 2023?

Ile kosztuje usunięcie pieprzyka obecnie? Koszt usunięcia pieprzyka może wynosić od około 150 zł do 500 zł lub więcej.

Rodzaj zabiegu Przybliżony koszt
Chirurgiczne usunięcie pieprzyka 150 – 500 PLN
Usunięcie pieprzyka laserem 200 – 600 PLN
Krioterapia (usunięcie zimnem) 100 – 400 PLN

 

Koszt usunięcia pieprzyka zależy także od miasta:

Miasto Przybliżony koszt chirurgicznego usunięcia pieprzyka
Warszawa 200 – 600 PLN
Kraków 180 – 550 PLN
Łódź 170 – 500 PLN
Wrocław 180 – 550 PLN
Poznań 170 – 500 PLN
Gdańsk 170 – 500 PLN
Szczecin 160 – 450 PLN
Bydgoszcz 160 – 450 PLN
Lublin 150 – 400 PLN
Katowice 170 – 500 PLN

Ceny mogą być wyższe, jeśli pieprzyk jest duży, znajduje się w trudno dostępnym miejscu, wymaga specjalistycznej metody usuwania, takiej jak laserowe usunięcie pieprzyka, lub jeśli materiał zostanie wysłany do badania histopatologicznego w celu sprawdzenia, czy nie ma cech nowotworowych.

podobne artykuły

6 komentarzy

talar 10 października 2012 - 12:45

ja usuwałam u doktora Osucha w warszawskim Lasermedzie. nie pamiętam ile to kosztowało, ale mają cennik pewnie na stronie. od siebie mogę spokojnie polecić – facet wszystko jasno wyjaśnił, opisał, bardzo miły człowiek.

odpowiedz
ysia 29 lipca 2013 - 19:34

Za 300 zł usuwałam laserowo w jednym z warszawskich gabinetów odstające znamię pod biustem. Tutaj jest napisane, że laser nie zostawia blizn, tak też mnie zapewniła lekarka, chociaż powiedziała, że mogą czasem występować komplikacje przy gojeniu, ale bardzo rzadko. No i właśnie na mnie trafiło. Barwnik odbił się w widocznej bliźnie. Potem usuwałam chirurgicznie na koszt NFZ :P

odpowiedz
tamara 9 października 2013 - 08:34

Ja usuwalam pieprzyk w klinice beautymed w warszawie .Zabieg bezbolesny i szybki.Wszystko ladnie sie wygoilo i nie mam zadnego sladu.POlecam zabieg i miejsce rowniez moge polecic.Placilam ok 200zl z tego co pamietam.

odpowiedz
? 9 grudnia 2013 - 14:56

Czy to jest koszt usunięcia JEDNEGO pieprzyka ?
Czy jeśli bym chciała usunąć tak z 7, to płaciłabym za każdy z osobna po 200 zł ? :O
Czyli 1400 zł ..?

odpowiedz
Marysia 8 kwietnia 2014 - 11:25

Ja miałam znamię na plecach, dość duże, bałam się je wystawiać na słońce. Poszłam do dermatologa, a konkretniej do dr Kozłowskiej. Bardzo miła i kompetentna pani doktor :) Zleciła mi badanie- wideodermatoskopię. Od razu wiadomo czy pieprzyk lub znamię jest szkodliwe czy nie. Badanie jest krótkie i przyjemne.

odpowiedz
Patrycja Kasza 27 lipca 2017 - 20:28

Wydaje mi się, że cena zależy od lekarza który usuwa. Ja nie oszczędzałam na usunięcu ponieważ chciałąm mieć pewność że będzie to dobrze wykonany zabieg. Zdecydowałam się na usunięcia pieprzyka na czole przez Chirurga Plastycznego, a nie przez dermatologa ponieważ nie chciałam mieć blizny. Klinika Dr Legrand jako jedna z nielicznych wykonuje takie zabiegi. Za zabieg zapłaciłam 1100 złotych i wart był każdej złotówki.

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl