Strona główna Turystyka Ile kosztują wakacje w Tunezji?

Ile kosztują wakacje w Tunezji?

autor ile kosztuje
0 komentarz 492 odsłon 3 minuty czytania

Tunezja to jedno z najpopularniejszych i najbardziej atrakcyjnych turystycznie miast. Położone w północnej Afryce państwo wpisuje się w arabski świat kulturowy, mający również znamiona zachodnioeuropejskiego stylu życia. W ofercie last minute można polecieć do Tunezji już za 1000 zł za 7 dni i ok. 1400 zł za osobę za dwa tygodnie pobytu.

Kiedy najlepiej lecieć do Tunezji?

Najtańsza okaże się podróż zaplanowana na czas atrakcyjny klimatycznie, ale jeszcze przed sezonem, – czyli wiosną. Latem ceny są znacznie wyższe, ale i atrakcji turystycznych znajdzie się o wiele więcej. Kompleksowe wycieczki do Tunezji znajdziemy w ofertach niemal wszystkich biur podróży. To rozwiązanie najczęściej jest najbardziej atrakcyjne cenowo. Samodzielny przelot to koszt kilkuset złotych, przy czym warto polować na promocje, które mogą umożliwić nam zabukowanie biletu już nawet za 200 złotych! Inne środki transportu są raczej nieopłacalne.

Tunezja w pigułce

Kuchnia: Kuchnia Tunisu swoje korzenie ma w arabskiej tradycji. Z tego powodu zjemy tutaj najbardziej sztandarowe potrawy tego obszaru kulturowego. Niemal do każdego dania dodawana jest tutaj kasza Kus-kus, a mięso spożywane jest w prawie każdym posiłku. Dostępne są również świeże owoce morza. Kuchnia tunezyjska należy do najbardziej pikantnych i wyrazistych w smaku. Nasze europejskie żołądki mogą nie być przyzwyczajone do tak wyrazistych smaków, należy, więc pamiętać o piciu dużych ilości świeżej, nie gazowanej wody. Ceny alkoholu są bardzo wysokie.

Język: Po angielsku będziemy w stanie porozumiewać się w każdym mieście turystycznym. Oferty hotelowe, menu czy cenniki najczęściej wyrażone są w wielu językach. Dla większości mieszkańców językiem etnicznym jest arabski oraz francuski.

Noclegi: Najbardziej popularne są wycieczki zorganizowane przez biura podróży, które zapewniają zakwaterowanie w średniej klasy hotelach. Są one dla turystów bardzo atrakcyjne, często posiadają na przykład własny basen i jacuzzi. Popularne są również kwatery prywatne, które znajdziemy w różnych cenach i w bardzo zróżnicowanym poziomie – od luksusowych apartamentów po skromne klitki do spania.

Ceny: Jeżeli chodzi o koszty wyżywienia to porównywalne są one z tymi rodzimymi, przy czym znacznie taniej wyjdzie nam zaopatrywanie się w sklepach niż jadanie w restauracjach. Koszt noclegu w hotelu nie jest wygórowany i dodatkowo można go negocjować – targowanie jest tutaj zresztą bardzo popularne. Atrakcje turystyczne, jak na przykład wstęp do parku z wodami termalnymi to koszt około 3 dolarów za 24 godziny!

Co warto zobaczyć w Tunezji?

Najpopularniejszym terenem turystycznym Turcji jest Pamukkale. Tam możemy rozkoszować się kąpielami w ciepłych wodach termalnych, znajdujących się w otoczeniu wapiennych skał, którego każdego zachwycą swym majestatem. Równie popularna jest historyczna Kapadocja. Szczególnie polecana miłośnikom starożytnych zabytków. Obejrzymy tam rzeźby kamienne, oraz zwiedzimy podziemne miasta w Derinkuyu i Kaymakli. Godne polecenia jest również centrum garncarstwa – Avanos. W Uchisar znajduje się wyciosany w skale zamek wulkanicznego surowca, który od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem turystów.

Ile kosztują wakacje w Tunezji?

Cena biletu lotniczego z Polski do Tunezji zależy od wybranej linii lotniczej, ale zwykle zaczyna się od około 500-600 złotych za lot w jedną stronę. Transport w Tunezji można poruszać się komunikacją publiczną lub wynajętym samochodem. Ceny zakwaterowania w Tunezji zaczynają się od około 50-100 złotych za noc w hostelu lub w pensjonacie, a mogą sięgać kilkuset złotych za noc w luksusowym hotelu. W Tunezji można znaleźć wiele opcji zakwaterowania, w tym hotele, wille, apartamenty i domki letniskowe.Koszty jedzenia w Tunezji są zwykle stosunkowo niskie, a ceny mogą wynosić od około 30 złotych za danie w restauracji typu fast food, do około 100 złotych za obiad w restauracji średniej klasy.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl