Grecja last minute

Wakacje w Grecji

Grecja, to idealne miejsce na wypoczynek od pracy lub po prostu pozwolić sobie na długi relaks. Jeżeli już zdecydujecie się na wyjazd w te strony, to szczególnie polecam miejscowości nadmorskie takie jak Nei Pori oraz Platamonas. Obfitują one w różne atrakcje turystyczne. Cena tygodniowego pobytu w Grecji zaczyna się już od ok. 1100 PLN.

Nei Pori słynie z szerokiej piaszczystej plaży, uroczych apartamentów i miłych mieszkańców. Jest to głównie miejscowość turystyczna więc wiele tam jest małych sklepików z najpotrzebniejszymi rzeczami oraz urokliwych nadmorskich tawern, do których polecam wybrać się o zachodzie słońca lub wieczorem. Koniecznie należy w piątek udać się na targ, na którym można zaopatrzyć się w przyprawy, warzywa i owoce, ryby, oliwę z oliwek, różne słodkości oraz przeróżną odzież. Dla oczekujących zabawy mogę zaproponować nocną wizytę w wesołym miasteczku, różne sporty wodne oraz dla chcących przygody wypożyczenie quada i wybranie się na wycieczkę. Można również wybrać się w podróż do leżącego obok miasteczka Platamonas małym miejskim pociągiem (koszt ok. 4 euro). W Nei Pori istnieje również stacja kolejowa. Pociągi jeżdżą praktycznie wszędzie. Szczególnie warto wybrać się do wspomnianego wcześniej Platamonas, gdyż jego wielką atrakcją są ruiny średniowiecznego zamku, prawie idealnie zachowanego. Ta budowla mieści się na szczycie ogromnego wzniesienia nazwanego Górą Platanów (gr. Platamonas) od nazwy tego wzniesienia wzięła się nazwa miasta.

W Grecji warto wybrać się na zwiedzanie Aten, Saloników, Meteorów i wyspy Skiatos. W Atenach koniecznie trzeba zobaczyć Akropol i stojące na nim świątynie. Następnie zejść na starożytną Agorę Grecką i Rzymską (koszt wycieczki ok. 40 euro) Będąc w Salonikach trzeba zobaczyć Białą Wieżę, Aga Sofię i wykopaliska znajdujące się przy centrum miasta. Meteory to wycieczka, na której, trzeba mieć wygodne buty i dużo wody do picia, gdyż zwiedza się klasztory położone na skałach, i ogólnie jest dużo chodzenia. Dla znudzonych marzycieli najlepszą wycieczką będzie rejs statkiem na wyspę Skiatos. Podróż jest bardzo przyjemna, będąc na pokładzie można podziwiać piękne widoki i malownicze wysepki. Nie można zapomnieć o małym pudełku na słynny złoty piasek leżący na złotej plaży.

[poll id=”6″]

strong