Strona główna Turystyka Ile kosztują wakacje w Grecji?

Ile kosztują wakacje w Grecji?

autor ile kosztuje
0 komentarz 412 odsłon 3 minuty czytania

Grecja, to idealne miejsce na wypoczynek od pracy lub po prostu pozwolić sobie na długi relaks. Jeżeli już zdecydujecie się na wyjazd w te strony, to szczególnie polecam miejscowości nadmorskie takie jak Nei Pori oraz Platamonas. Obfitują one w różne atrakcje turystyczne. Cena tygodniowego pobytu w Grecji zaczyna się już od ok. 1100 PLN.

Co warto zobaczyć w Grecji?

Nei Pori słynie z szerokiej piaszczystej plaży, uroczych apartamentów i miłych mieszkańców. Jest to głównie miejscowość turystyczna więc wiele tam jest małych sklepików z najpotrzebniejszymi rzeczami oraz urokliwych nadmorskich tawern, do których polecam wybrać się o zachodzie słońca lub wieczorem. Koniecznie należy w piątek udać się na targ, na którym można zaopatrzyć się w przyprawy, warzywa i owoce, ryby, oliwę z oliwek, różne słodkości oraz przeróżną odzież. Dla oczekujących zabawy mogę zaproponować nocną wizytę w wesołym miasteczku, różne sporty wodne oraz dla chcących przygody wypożyczenie quada i wybranie się na wycieczkę. Można również wybrać się w podróż do leżącego obok miasteczka Platamonas małym miejskim pociągiem (koszt ok. 4 euro). W Nei Pori istnieje również stacja kolejowa. Pociągi jeżdżą praktycznie wszędzie. Szczególnie warto wybrać się do wspomnianego wcześniej Platamonas, gdyż jego wielką atrakcją są ruiny średniowiecznego zamku, prawie idealnie zachowanego. Ta budowla mieści się na szczycie ogromnego wzniesienia nazwanego Górą Platanów (gr. Platamonas) od nazwy tego wzniesienia wzięła się nazwa miasta.

Co odwiedzić będąc w Grecji?

W Grecji warto wybrać się na zwiedzanie Aten, Saloników, Meteorów i wyspy Skiatos. W Atenach koniecznie trzeba zobaczyć Akropol i stojące na nim świątynie. Następnie zejść na starożytną Agorę Grecką i Rzymską (koszt wycieczki ok. 40 euro) Będąc w Salonikach trzeba zobaczyć Białą Wieżę, Aga Sofię i wykopaliska znajdujące się przy centrum miasta. Meteory to wycieczka, na której, trzeba mieć wygodne buty i dużo wody do picia, gdyż zwiedza się klasztory położone na skałach, i ogólnie jest dużo chodzenia. Dla znudzonych marzycieli najlepszą wycieczką będzie rejs statkiem na wyspę Skiatos. Podróż jest bardzo przyjemna, będąc na pokładzie można podziwiać piękne widoki i malownicze wysepki. Nie można zapomnieć o małym pudełku na słynny złoty piasek leżący na złotej plaży.

Ile kosztują wakacje w Grecji?

Grecja jest bardzo popularnym kierunkiem turystycznym, ze względu na piękne plaże, zabytki kultury, smaczne jedzenie i ciepłą pogodę. Koszty zakwaterowania w Grecji są różne w zależności od wybranej opcji. Ceny zaczynają się od około 50-100 złotych za noc w hostelu lub w pensjonacie, a mogą sięgać kilkuset złotych za noc w luksusowym hotelu. W Grecji można znaleźć wiele opcji zakwaterowania, w tym hotele, wille, apartamenty i domki letniskowe.

Koszt biletów lotniczych z Polski do Grecji zaczyna się od około 200-300 złotych w jedną stronę. Jeśli chodzi o transport w Grecji, warto zdecydować się na wynajem samochodu lub skorzystać z komunikacji miejskiej.Koszty jedzenia w Grecji są zwykle stosunkowo niskie, a ceny mogą wynosić od około 30 złotych za danie w restauracji typu fast food, do około 100 złotych za obiad w restauracji średniej klasy.

W Grecji można znaleźć wiele atrakcji turystycznych, takich jak wspaniałe plaże, zabytki kultury, muzea, parki narodowe i wiele innych. Koszt atrakcji turystycznych zależy od wybranej opcji i waha się w zależności od rodzaju atrakcji.

Podsumowując, koszt wakacji w Grecji zależy od wielu czynników, ale można się spodziewać kosztów wynoszących od kilkuset do kilku tysięcy złotych na osobę, w zależności od wybranego zakwaterowania, okresu wakacji, środków transportu i atrakcji turystycznych.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl