Strona główna Turystyka Ile kosztuje wycieczka do Egiptu?

Ile kosztuje wycieczka do Egiptu?

autor ile kosztuje
0 komentarz 43 odsłon 2 minuty czytania

Czy w dzisiejszych czasach warto jechać na wakacje do Egiptu? Przecież wakacje w Polsce powinny być znacznie tańsze. Otóż nic bardziej mylnego. Podróż do kraju w którym zawsze świeci słońce, a standard hoteli przewyższa najśmielsze oczekiwania, wcale nie musi być droższy niż pobyt nad zimnym Bałtykiem. Tygodniowy pobyt dla jednej osoby w ofercie last minute może kosztować już od 1100 złotych.

Co zobaczyć w Egipcie?

Urlop z egipskimi piramidami w tle jest często wybierany przez Polaków. Rocznie kraj faraonów odwiedza ponad 600 tys. naszych rodaków. Większość z nich wyjeżdża tam po ciepło i słońce w tych miesiącach, kiedy u nas jest szaro i zimno. Tym co najbardziej przyciąga przybyszów z całego niemal świata są nie tylko cuda natury, ale także unikalne zabytki. Najatrakcyjniejsze dla turystów są takie miasta jak: Kair, Giza, Memfis, Sakkara i Luksor. Z nazwą Egipt kojarzą się głównie takie zabytki jak: sfinks i piramidy w Gizie, meczet Muhammada Alego, Muzeum Egipskie, Świątynia Luksorska, Kolosy Memnona, świątynie Abu Simbel. Egipt to także nowoczesne i niedrogie hotele, zwłaszcza z widokiem na piramidy. Egipt żyje z turystyki dlatego zainwestowano tam wielkie środki na infrastrukturę związaną z obsługą ruchu turystycznego. Jest to kraj, który oferuje zwiedzanie i wypoczynek za niewielkie koszty w ciągu całego roku.

Jak przygotować się do wycieczki do Egiptu?

Od czego zacząć poszukiwania interesującej oferty wakacyjnej? Na pewno warto przeszukać internet. Tu biura podróży konkurują ze sobą najskuteczniej, proponując wakacje w naprawdę atrakcyjnych cenach. Po wybraniu operatora, zajmiemy się wyborem właściwego hotelu. Tu też warto zwracać uwagę na szczegóły, na zdjęcia dostarczone wraz z opisem hotelu i opinie ludzi, którzy już byli w danym miejscu. Tu jednak doradzamy ostrożność, gdyż im popularniejszy hotel, tym więcej sprzecznych opinii na jego temat. Trzeba zatem wszystko dokładnie czytać, ale wnioski wyciągać indywidualnie i na spokojnie. Z doświadczenia wiemy, że w Egipcie przeważnie bardzo pozytywne wrażenie robią resorty i hotele znanych sieci, jak np. Hilton.

Ile kosztuje wycieczka do Egiptu?

Ceny wycieczek do Egiptu zaczynają się od około 1000 złotych za osobę za wycieczkę objazdową lub last minute, zwykle z jednym z lotnisk w Polsce jako punktem startowym. Zwykle w ofertę wycieczki w Egipcie wliczona jest cena za transport, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie oraz atrakcje turystyczne.

Koszt wycieczki zależy również od wybranego standardu hotelu. Ceny za pokoje w hotelach w Egipcie zaczynają się od około 100 złotych za noc za pokój dwuosobowy, a mogą wynosić kilkaset złotych za noc w luksusowym hotelu.

Koszt wyżywienia zależy od wybranej opcji, ale w Egipcie można znaleźć wiele opcji na przystępne ceny. W restauracjach typu fast food ceny mogą wynosić około 20 złotych za posiłek, a w restauracjach średniej klasy około 40-50 złotych za posiłek. W Egipcie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak piramidy, świątynie, plaże i nurkowanie. Koszt atrakcji turystycznych zależy od wybranej opcji i waha się w zależności od rodzaju atrakcji.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl