Strona główna Turystyka Ile kosztuje wycieczka do Egiptu?

Ile kosztuje wycieczka do Egiptu?

autor ile kosztuje
0 komentarz 1,8K odsłon 7 minuty czytania

Czy w dzisiejszych czasach warto jechać na wakacje do Egiptu? Przecież wakacje w Polsce powinny być znacznie tańsze. Otóż nic bardziej mylnego. Podróż do kraju, w którym zawsze świeci słońce, a standard hoteli przewyższa najśmielsze oczekiwania, wcale nie musi być droższy niż pobyt nad zimnym Bałtykiem. Tygodniowy pobyt dla jednej osoby w ofercie last minute może kosztować już od 1100 złotych.

Co zobaczyć w Egipcie?

Urlop z egipskimi piramidami w tle jest często wybierany przez Polaków. Rocznie kraj faraonów odwiedza ponad 600 tys. naszych rodaków. Większość z nich wyjeżdża tam po ciepło i słońce w tych miesiącach, kiedy u nas jest szaro i zimno. Tym, co najbardziej przyciąga przybyszów z całego niemal świata są nie tylko cuda natury, ale także unikalne zabytki. Najatrakcyjniejsze dla turystów są takie miasta jak: Kair, Giza, Memfis, Sakkara i Luksor. Z nazwą Egipt kojarzą się głównie takie zabytki jak: sfinks i piramidy w Gizie, meczet Muhammada Alego, Muzeum Egipskie, Świątynia Luksorska, Kolosy Memnona, świątynie Abu Simbel. Egipt to także nowoczesne i niedrogie hotele, zwłaszcza z widokiem na piramidy. Egipt żyje z turystyki dlatego zainwestowano tam wielkie środki na infrastrukturę związaną z obsługą ruchu turystycznego. Jest to kraj, który oferuje zwiedzanie i wypoczynek za niewielkie koszty w ciągu całego roku.

Warto pamiętać, że ceny atrakcji podczas wycieczki do Egiptu, zależą od ich rodzaju, np. wizyty w zabytkowych miejscach, rejsy po Nilu czy nurkowanie na rafach koralowych. Poza tym sezon turystyczny również może wpływać na ceny, zwykle będąc droższym w czasie szczytu. Planując, z jakich atrakcji będziemy chcieli skorzystać, warto mieć wcześniej nawet ogólne informacje i znać przykładowe ceny.

atrakcja w Egipcie koszt atrakcji w Egipcie
wstęp do Muzeum Egipskiego w Kairze 70 – 150 zł
wstęp do Wielkich Piramid w Gizie 50 – 100 zł
wycieczka na Pustynię Białą 200 – 400 zł
wycieczka na Górę Synaj 150 – 300 zł
wycieczka do Doliny Królów w Luksorze 100 – 200 zł
wycieczka do Świątyni Karnak w Luksorze 50 – 100 zł
wycieczka do Świątyni Abu Simbel 200 – 400 zł
nurkowanie w Hurghadzie 150 – 300 zł
rejs po Nilu 400 zł

Jak przygotować się do wycieczki do Egiptu?

Od czego zacząć poszukiwania interesującej oferty wakacyjnej? Na pewno warto przeszukać internet. Tu biura podróży konkurują ze sobą najskuteczniej, proponując wakacje w naprawdę atrakcyjnych cenach. Po wybraniu operatora zajmiemy się wyborem właściwego hotelu. Tu też warto zwracać uwagę na szczegóły, na zdjęcia dostarczone wraz z opisem hotelu i opinie ludzi, którzy już byli w danym miejscu. Tu jednak doradzamy ostrożność, gdyż im popularniejszy hotel, tym więcej sprzecznych opinii na jego temat. Trzeba zatem wszystko dokładnie czytać, ale wnioski wyciągać indywidualnie i na spokojnie. Z doświadczenia wiemy, że w Egipcie przeważnie bardzo pozytywne wrażenie robią resorty i hotele znanych sieci, jak np. Hilton.

Nie można też zapominać, że to ubezpieczenie pomaga chronić bagaż i mienie osobiste przed utratą, kradzieżą lub uszkodzeniem. Dodatkowo, w przypadku nieprzewidzianych sytuacji, takich jak odwołanie lub przesunięcie podróży, ubezpieczenie może pokryć koszty i zapewnić wsparcie w sytuacjach awaryjnych, co daje podróżującym spokój i poczucie bezpieczeństwa. Zastanawiając się, ile może kosztować ubezpieczenie przy okazji wycieczki do Egiptu, dobrze jest poznać ceny różnych jego typów:

typ ubezpieczenia koszt ubezpieczenia
podstawowe ubezpieczenie zdrowotne 30 – 70 zł za tydzień
rozszerzone ubezpieczenie zdrowotne 60 – zł PLN za tydzień
ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków NNW 10 – 30 zł za tydzień
ubezpieczenie bagażu 20 – 50 zł za tydzień
ubezpieczenie OC 10 – 30 zł za tydzień
ubezpieczenie assistance przeważnie wliczane w ubezpieczenie zdrowotne
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej 3-6% ceny wycieczki

Ile kosztuje wycieczka do Egiptu?

Ceny wycieczek do Egiptu zaczynają się od około 1000 złotych za osobę za wycieczkę objazdową lub last minute, zwykle z jednym z lotnisk w Polsce jako punktem startowym. Zwykle w ofertę wycieczki w Egipcie wliczona jest cena za transport, zakwaterowanie w hotelu, wyżywienie oraz atrakcje turystyczne.

Koszt wycieczki zależy również od wybranego standardu hotelu. Ceny za pokoje w hotelach w Egipcie zaczynają się od około 100 złotych za noc za pokój dwuosobowy, a mogą wynosić kilkaset złotych za noc w luksusowym hotelu.

Koszt wyżywienia zależy od wybranej opcji, ale w Egipcie można znaleźć wiele opcji na przystępne ceny. W restauracjach typu fast food ceny mogą wynosić około 20 złotych za posiłek, a w restauracjach średniej klasy około 40-50 złotych za posiłek. W Egipcie znajduje się wiele atrakcji turystycznych, takich jak piramidy, świątynie, plaże i nurkowanie. Koszt atrakcji turystycznych zależy od wybranej opcji i waha się w zależności od rodzaju atrakcji.

Średni koszt wyjazdu zależy od wielu czynników, takich jak długość pobytu, standard zakwaterowania, wybrane atrakcje, koszt ubezpieczenia itd. Aby uprościć planowanie wakacji, zebraliśmy kilka najważniejszych elementów wycieczki do Egiptu, wraz z ich cenami:

elementy wycieczki do Egiptu koszt atrakcji
lot z Polski do Egiptu w obie strony 1000 – 2000 zł
zakwaterowanie na 7 dni w  3-gwiazdkowym hotelu all inclusive 1500 – 2500 zł
ubezpieczenie turystyczne na 7 dni w pakiecie podstawowym 30 – 70 zł
atrakcje w Egipcie 300 – 800 zł
wydatki osobiste 200 – 500 zł
suma 3030 – 5870 zł

Ile kosztuje lot do Egiptu?

Cena przelotu do Egiptu zależy od sezonu turystycznego, odległości i czasu lotu. Jednym z ważniejszych czynników wpływających na koszt przelotu, ma jednak wybór linii lotniczych. Przed wylotem warto więc zrobić wstępne rozeznanie, ponieważ nawet polityczna stabilność kraju mogą wpływać na cenę biletu danych. Dla ułatwienia wyboru przedstawiamy porównanie cen popularnych linii lotniczych, z którymi możliwa jest wycieczka do Egiptu:

linie lotnicze koszt lotu do Egiptu w dwie strony
Qatar Airways 4690 zł
Spirit Airlines i Wizz Air 4772 zł
Allegiant Air i Saudia 4804 zł

Ile kosztuje zakwaterowanie podczas wycieczki do Egiptu?

Podczas wycieczki do Egiptu, na cenę zakwaterowania wpływa przede wszystkim, lokalizacja oraz sezon. Hotele położone w popularnych turystycznych miejscach, takich jak Hurghada, Szarm el-Szejk czy Kair, mogą być droższe niż te w mniej znanych miejscowościach. Klasa hotelu, czyli standard i zakres świadczonych usług, również wpływa na cenę, ponieważ hotele luksusowe będą droższe niż te o niższym standardzie. Dodatkowo sezon turystyczny również ma duży wpływ na ceny, ponieważ w jego szczycie, gdy jest większe zapotrzebowanie, ceny mogą być wyższe, podczas gdy poza sezonem mogą być niższe. Żeby lepiej przedstawić różnice poszczególnych typów zakwaterowania w Egipcie, przygotowaliśmy krótkie zestawienie cen, których można się spodziewać podczas wyjazdu:

zakwaterowanie koszt zakwaterowania
hotel 3-gwiazdkowy bez wyżywienia 100 – 200 zł
hotel 3-gwiazdkowy all inclusive 200 – 350 zł
hotel 4-gwiazdkowy bez wyżywienia 200 – 400 zł
hotel 4-gwiazdkowy all inclusive 350 – 600 zł
hotel 5-gwiazdkowy bez wyżywienia 400 – 800 zł
hotel 5-gwiazdkowy all inclusive 600 – 1200 zł
pokój w pensjonacie lub hostelu 50 – 150 zł
wynajem apartamentu lub kwatery prywatnej 100 – 500 zł

Ile kosztuje wycieczka do Egiptu last minute?

Zazwyczaj last minute oznacza rezerwację w krótkim terminie przed planowanym wyjazdem, najczęściej w ciągu kilku dni lub tygodni. W takich przypadkach ceny wycieczek do Egiptu mogą być obniżone w porównaniu do standardowych cen, ponieważ biura podróży i linie lotnicze starają się sprzedać dostępne miejsca i niezarezerwowane pokoje hotelowe. Jednak konkretna cena wycieczki last minute będzie zależeć od wielu czynników, takich jak sezon turystyczny, lokalne wydarzenia, dostępność lotów i zakwaterowania, dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne oferty u biur podróży lub przeglądać strony internetowe oferujące last minute. Dla lepszego zobrazowania powyższej sytuacji prezentujemy ceny jednych z najczęściej wybieranych wycieczek do Egiptu last minute:

rodzaj wycieczki do Egiptu koszt wycieczki do Egiptu
7-dniowa wycieczka last minute do 3-gwiazdkowego hotelu all inclusive Hurghady 1000 – 2000 zł
7-dniowa wycieczka last minute do 4-gwiazdkowego hotelu all inclusive Sharm El Sheikh 1500 – 2500 zł
7-dniowa wycieczka last minute do 4-gwiazdkowego hotelu all inclusive Kairu 2000 – 3500 zł
14-dniowa wycieczka last minute do 5-gwiazdkowego hotelu all inclusive Hurghady 2500 – 4000 zł
14-dniowa wycieczka last minute do 5-gwiazdkowego hotelu all inclusive w Sharm El Sheikh 3000 – 5000 zł

Jak więc widać, koszt wycieczki do Egiptu będzie zależał od wielu czynników, takich jak sezon turystyczny, długość i rodzaj wycieczki, standard zakwaterowania, wybrana linia lotnicza oraz dodatkowe atrakcje i usługi. W przybliżeniu, wycieczki do Egiptu mogą kosztować od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, uwzględniając bilet lotniczy, zakwaterowanie, wyżywienie, transfery i atrakcje turystyczne.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl