Depilacja woskiem

Kiedy zbliża się lato, każda kobieta pragnie mieć gładkie ciało. Metod pozbywania się zbędnego owłosienia jest wiele – zaczynając od zwykłego golenia, przez depilacje kremami aż po trwałą depilację laserową. Rodzaj wybranej metody zależy od indywidualnych preferencji i budżetu. Tutaj zdecydowanie najdroższa jest depilacja laserowa – aby zabieg był skuteczny należy go powtórzyć przynajmniej trzy razy a tutaj już kwota przekracza 1000 zł.

Doskonałą alternatywą depilacji laserowej jest depilacja woskiem. Co prawda efekty utrzymują się około miesiąca ale zabieg nie jest tak bolesny ani kosztowny jak laser.

Wosk, plastry, pasta cukrowa

Metod depilacji polegającej na wyrwaniu włosków z cebulkami jest kilka. Różnią się między sobą skutecznością, czasem trwania zabiegu oraz jego bolesnością.

Najbardziej bolesnym zabiegiem jest depilacja depilatorem. Jej plus to możliwość wykonania samodzielnie, niestety ból jaki towarzyszy usuwaniu owłosienia w ten sposób śmiało można porównać z robieniem tatuażu. Dodatkowo depilator bardo często urywa włoski, które po kilku dniach odrastają w najlepsze.

Plastry z woskiem na zimno – to tani i łatwy sposób na pozbycie się owłosienia. Plastry dostępne są w każdej drogerii i każda kobieta znajdzie firmę, która odpowiada jej oczekiwaniom finansowym. Najtańsze firmy produkujące plastry z woskiem to Tanita i Joanna (około 11 zł za 6 podwójnych plastrów), nieco droższe to Veet (około 20-25 zł za 6 podwójnych plastrów). Depilację w ten sposób można wykonać samemu (jednak nie w każdym miejscu), przy problemach zawsze może pomóc nam koleżanka. Plastry z woskiem używane w odpowiedni sposób bolą mniej od depilatora.

Depilacja u kosmetyczki – zazwyczaj wykonywana woskiem na ciepło, ma największą skuteczność i przy wprawnych rękach kosmetyczki trwa krótko oraz nie boli bardzo. Cena depilacji nie jest wygórowana i często jest niższa niż dwa opakowania lepszych plastrów na zimno.

Cena takiej depilacji zależy od gabinetu oraz depilowanego miejsca, ale średni przekrój przedstawia się następująco:

Depilowane  miejsceCena ( zł)
depilacja łydek (do kolan)40
depilacja całych nóg (z udami)80
depilacja bikini30-70
depilacja pach30
depilacja całych nóg + bikini100
depilacja rąk40
depilacja plecówod 50
depilacja klatki piersiowejod 50
depilacja brzucha30
depilacja wąsika15
depilacja brody15-20

Pasta cukrowa – alternatywa do plastrów na zimno. Pastę przygotowuje się samemu gotując wodę z cytryną i cukrem a następnie nakładając powstałą papkę na depilowane miejsce i zrywając jak plastry z woskiem. Jest to najtańszy sposób depilacji i najmniej bolesny, również doskonały do przeprowadzenia we własnym zakresie. Ma jednak minusy – wszystko dookoła się klei a sam zabieg długo trwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *