Trwałe usuwanie cellulitu

Większość z nas kobiet doskonale wie i zna największą zmorę wakacyjną – pomarańczową skórkę. Walczymy z nią od lat stosując wciąż nowe sposoby – kremy, masaże, piłki masujące i różne inne wynalazki – bezskutecznie. Cellulit częściowo znika tylko po to aby za moment pojawić się ze zdwojoną siłą.
Doskonale już wiemy, że problem dotyka nie tylko otyłych osób oraz, że coraz częściej pojawia się również u mężczyzn. Jak z nim walczyć aby skutecznie go pokonać?

Przy stadium pierwszym często wystarczy zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie ilości picia wody oraz aktywność fizyczna. Woda dostarczana do organizmu systematycznie, w odpowiednich ilościach nie jest magazynowana w tkankach a skóra staje się sprężysta i dobrze odżywiona.
W drugim stadium na pewno nie obejdzie się bez masaży, wklepywania kremów i całej masy specyfików skutecznych lub mniej. Trzecie stadium jest już chorobą – dotknięte cellulitem miejsca są bolesne, nie tylko przy dotyku ale nawet podczas chodzenia czy zakładania nogi na nogę. Na szczęście na ratunek idzie nam medycyna estetyczna. Ostatnio furorę robi rozbijanie skórki pomarańczowej laserem. Pomysł niegłupi, skuteczny i bezinwazyjny. Czy drogi? Tak, aczkolwiek cena w znacznym stopniu uwarunkowana jest stopniem zaawansowania choroby oraz obszarem skóry dotkniętym zmianami. Ważna rzecz – jeśli zdecydujesz się usunąć cellulit laserowo a nie będziesz o siebie dbać, po pewnym czasie zmiany powrócą.

Z pomocą danych zebranych przez AlleBadanie udało się stworzyć tabelę cen obowiązującą na terenie całego kraju.

Miejsce występowania cellulituCena minimalna jednorazowego zabiegu (zł)Cena maksymalna jednorazowego zabiegu (zł)
Cellulit na brzuchu4001600
Cellulit na kolanach500800
Cellulit na pośladkach3001200
Cellulit na ramionach500800
Cellulit na udach5001000

 

Jeden komentarz do “Trwałe usuwanie cellulitu”

  1. W niektórych miejscach różnice cenowe są spore. Brzuch w tym wypadku. Rozumiem, że jest to uzależnione od stopnia jego występowania i chyba na brzuchu jest najgorzej się go pozbyć- tłuszcz ładuje się w niego z wielką łatwością 😛
    Ja mimo wszystko wolę ćwiczenia i dietę albo domowe sposoby. Panicznie boję się wszelkich zabiegów, nawet tych drobnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *