Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje trwałe usuwanie cellulitu?

Ile kosztuje trwałe usuwanie cellulitu?

autor ile kosztuje
1 komentarz 462 odsłon 2 minuty czytania

Większość z nas kobiet doskonale wie i zna największą zmorę wakacyjną – pomarańczową skórkę. Walczymy z nią od lat stosując wciąż nowe sposoby – kremy, masaże, piłki masujące i różne inne wynalazki – bezskutecznie. Cellulit częściowo znika tylko po to, aby za moment pojawić się ze zdwojoną siłą. Doskonale już wiemy, że problem dotyka nie tylko otyłych osób, oraz że coraz częściej pojawia się również u mężczyzn. Jak z nim walczyć, aby skutecznie go pokonać i ile to kosztuje?

Czym jest cellulit?

Cellulit to stan, w którym tkanka tłuszczowa tworzy grudki i pofałdowania na skórze, najczęściej na udach, pośladkach i brzuchu. Jest to zjawisko powszechne głównie u kobiet. Cellulit nie jest jednoznacznie związany z wagą ciała, ponieważ może występować u osób zarówno o normalnej wadze, jak i nadwadze.

Jak walczyć z cellulitem?

Przy stadium pierwszym często wystarczy zmiana nawyków żywieniowych, zwiększenie ilości picia wody oraz aktywność fizyczna. Woda dostarczana do organizmu systematycznie, w odpowiednich ilościach nie jest magazynowana w tkankach, a skóra staje się sprężysta i dobrze odżywiona. W drugim stadium na pewno nie obejdzie się bez masaży, wklepywania kremów i całej masy specyfików skutecznych lub mniej. Trzecie stadium jest już chorobą – dotknięte cellulitem miejsca są bolesne, nie tylko przy dotyku, ale nawet podczas chodzenia czy zakładania nogi na nogę. Na szczęście na ratunek idzie nam medycyna estetyczna. Ostatnio furorę robi rozbijanie skórki pomarańczowej laserem. Pomysł niegłupi, skuteczny i bezinwazyjny. Czy drogi? Tak, aczkolwiek cena w znacznym stopniu uwarunkowana jest stopniem zaawansowania choroby oraz obszarem skóry dotkniętym zmianami. Ważna rzecz – jeśli zdecydujesz się usunąć cellulit laserowo, a nie będziesz o siebie dbać, po pewnym czasie zmiany powrócą.

Ile kosztuje trwałe usuwanie cellulitu?

Cena trwałego usuwania cellulitu zależy od rodzaju i ilości zastosowanych metod, ilości sesji, obszaru ciała, który ma być poddany zabiegowi, a także od kwalifikacji i doświadczenia specjalisty przeprowadzającego zabieg. Z pomocą danych zebranych przez AlleBadanie udało się stworzyć tabelę cen obowiązującą na terenie całego kraju.

Oto przybliżone ceny niektórych popularnych metod trwałego usuwania cellulitu w Polsce:

zabieg koszt jednej sesji
kriolipoliza 800-2000 zł
lipoliza iniekcyjna 1000-2500 zł
lipo laser 500-1500 zł
RF mikroigłowa 800-1500 zł

Przed podjęciem decyzji o usuwaniu cellulitu, warto skonsultować się z doświadczonym specjalistą. Będzie on w stanie ocenić stan cellulitu i zaproponować najodpowiedniejszą metodę, uwzględniającą zarówno efektywność, jak i dostępność finansową. Ważne jest, aby zrozumieć, że usuwanie cellulitu to proces, który może wymagać czasu i cierpliwości, a wybór odpowiedniego zabiegu powinien być oparty na indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach.

podobne artykuły

1 komentarz

soox 9 września 2016 - 22:45

W niektórych miejscach różnice cenowe są spore. Brzuch w tym wypadku. Rozumiem, że jest to uzależnione od stopnia jego występowania i chyba na brzuchu jest najgorzej się go pozbyć- tłuszcz ładuje się w niego z wielką łatwością :P
Ja mimo wszystko wolę ćwiczenia i dietę albo domowe sposoby. Panicznie boję się wszelkich zabiegów, nawet tych drobnych.

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl