Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje powiększanie ust?

Ile kosztuje powiększanie ust?

autor ile kosztuje
1 komentarz 738 odsłon 4 minuty czytania

Decydując się na powiększenie ust dobrze poznać metody, jakimi przeprowadza się zabieg. Wybór metody powiększania ust zależy od osobistych preferencji pacjentki. Cena zabiegu uzależniona jest przede wszystkim od ilości wstrzykiwanego preparatu i efektu, jaki przez przeprowadzenie zabiegu pacjentka chce osiągnąć.

Istnieją następujące techniki powiększania ust:

Botoks – to popularny preparat wygładzający zmarszczki lecz nie jest zalecany do używania w przypadku ust, ponieważ może spowodować ich unieruchomienie które spowodowane jest przez blokowanie połączeń nerwowo-mięśniowych.

Kolagen – powszechnie stosowany w kosmetykach. Stosuje się go także do wypełniania ust – obecnie jednak bardzo rzadko.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej

ta metoda jest bezpieczna i dzięki niej można uzyskać ładny kształt ust. Ryzyko jakie niesie przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest minimalne. Powiększanie ust własnym tłuszczem polega na pobraniu własnego tłuszczu (najczęściej z brzucha) i wstrzyknięciu go w usta. Zabieg trwa ok. 40 min, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Metoda jest bezpieczna (nie wywołuje reakcji obronnych organizmu), efekt utrzymuje się kilka lat. Jego wadą jest duża wchłanialność tłuszczu po pierwszym zabiegu (nawet do 80 proc.). Żeby uzyskać trwalsze rezultaty, trzeba poddać się kilku zabiegom. Jeden kosztuje od 1000 zł. Po kilku miesiącach tłuszcz wchłania się zupełnie. Natomiast jeśli chcemy, by efekt pozostał na wiele lat należy zabieg powtórzyć trzykrotnie.

Wycięcie paska skóry na granicy czerwieni wargowej

W sytuacji kiedy pacjent ma problem z małymi ustami ale także ma dużą odległość wargi od nosa zaproponować można metodę wycięcia paska skóry na górnej granicy czerwieni wargowe z jednoczesnym powiększeniem ust i skróceniem odległości między nosem a wargą. Blizna pozostanie ale jest ona zazwyczaj niewidoczna a w początkowym stadium można ją troszkę zamaskować pod szminką. Można również usta powiększyć za pomocą wycięcia paska skóry na granicy czerwieni wargowej i wykonać płaty na śluzówce przedsionka jamy ustnej, które wypychają czerwień wargową w przód, jak również uzupełnić własną tkanką tłuszczową albo użyć gotowych preparatów.

Silikon – używany jako implant do powiększania piersi ale jako powiększasz ust jest raczej nieodpowiedni, ponieważ nie jest odpowiedni do wstrzykiwany w tkanki.

Substancje używane do powiększania ust dzielą się na dwie grupy, wchłanialne i niewchłanialne, oba sposoby opisane są poniżej.

Wchłanialne

Restylan to najstarszy i obecnie dość rzadko używany ‘korektor’ ust. Efekt utrzymuje się od dwóch do sześciu miesięcy. Jest najmniej zaawansowany technologicznie, może powodować powstanie drobniutkich grudek w miejscu wstrzyknięcia preparatu. Ze względu na konsystencję niełatwo go rozmasować, by idealnie wtopił się w tkankę. Cena – od 1000 zł.

Juvederm – nieco nowszy preparat. Wstrzyknięty w usta powiększa je przez dwa-trzy miesiące. Jest bardziej ‘miękki’ od Restylanu, a więc i podatniejszy na rozmasowanie i równomierne wchłonięcie w przypadku powstania drobnych grudek. Cena – od 1000 zł.

SurgiLips – nowy preparat o udoskonalonej cząsteczce. Daje bardzo dobry efekt na dziewięć miesięcy. Jednorodna, niezwykle miękka konsystencja żelu sprawia, że kwas łatwo i szybko wnika w tkankę, nie pozostawiając śladów. Koszt – 800-1000 zł.

Esthélis szwajcarskiej firmy Anteis – pierwszy preparat tzw. jednofazowy. Pozbawiony wody wiąże się z nią dopiero w głębszych warstwach skóry. Daje efekt mniej więcej na rok. Od 600 zł.

Niewchłanialne

Aquamid – substancja używana jest jako wypełniacz wstrzykiwanych implantów,
jak również jako podskórny wypełniacz do celów estetycznych. Składa się w 97,5 % wody oraz 2,5 % tzw. hydrożelu,który powoduje zamianę wody w galaretkę i zapobiega wchłonięciu lub jego przemieszczaniu preparatu.Wstrzyknięcie aquamidu gwarantuje efekt bardzo trwały ale nieznane są skutki uboczne stosowania aquamidu. Nie zaleca się stosowania osobom, które mają problemy skórne typu wypryski ropne na twarzy gdyż usunięcie aquamidu jest niemożliwe.

Aby poznać dokładną cenę należy skonsultować się z lekarzem przeprowadzającym konkretny zabieg. Będzie on w stanie podać cenę po konsultacji z konkretną pacjentką.

Ile kosztuje powiększanie ust w 2023 roku?

Ceny powiększania ust w 2023 roku mogą się różnić w zależności od lokalizacji, doświadczenia i kwalifikacji lekarza, rodzaju zabiegu, użytych materiałów oraz innych czynników.

W Polsce, koszt powiększania ust waha się zazwyczaj od 1000 do 3000 złotych. Najtańsze zabiegi zazwyczaj wykonywane są przy użyciu kwasu hialuronowego, podczas gdy droższe mogą wykorzystywać bardziej zaawansowane technologie i materiały.

Ceny powiększania ust za granicą mogą być zazwyczaj niższe niż w krajach zachodnich, ale jednocześnie wiążą się z dodatkowymi kosztami, takimi jak podróż, zakwaterowanie, wyżywienie i inne koszty związane z pobytu za granicą.

Ceny powiększania ust w popularnych krajach europejskich wahają się od około 500 do 3000 euro, a w Stanach Zjednoczonych od około 500 do 5000 dolarów. W niektórych krajach poza Europą, takich jak Indie lub Tajlandia, ceny mogą być jeszcze niższe.

podobne artykuły

1 komentarz

Jola 13 czerwca 2013 - 17:17

Ja powiększałam usta kwasem hialuronowym we Wrocławiu u dr Jolanty Siedleckiej-Dawidko. Jestem bardzo zadowolona. Efekt końcowy jest bardzo naturalny. Polecam wszystkim paniom, jednak proszę pamiętać, żeby zachować umiar. Tego typu zabiegi mają podkreślić nasze atuty, a przesada może nas oszpecić.

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl