Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje powiększenie piersi?

Ile kosztuje powiększenie piersi?

autor ile kosztuje
2 komentarze 867 odsłon 5 minuty czytania

W Polsce najlepsze i niestety zarazem najdroższe zabiegi wykonywane są w Poznaniu. Za “dobre” piersi zapłacisz około 13 tysięcy złotych.

Czy powiększenie piersi jest drogie?

Operacje biustu są czymś normalnym wśród gwiazd filmów dla dorosłych, modelek, aktorek czy celebrytek. Zaczynają być również coraz bardziej popularne wśród kobiet, które po prostu chcą zmienić coś w swoim wyglądzie. To, że coraz więcej osób z “naszego” otoczenia poddaje się operacji powiększenia piersi stwarza mylne wrażenie, że zabieg taki jest stosunkowo tani oraz zupełnie bezpieczny. Zazwyczaj pierwsza myśl związana z ceną, jaka przychodzi do głowy kobiecie rozważającej poddanie się zabiegowi to 2-3 tysiące. I słusznie, bo oglądając różnego rodzaju zagraniczne programy dokładnie takie kwoty słyszymy, z tym, że nie są to złotówki a zazwyczaj dolary. Biorąc więc cenę zabiegu, która jako pierwsza wpadnie nam do głowy i przeliczając ją przez średni kurs dolara lub euro otrzymamy kwotę, za którą operację powiększenia piersi da się wykonać.

Od czego zależy koszt powiększania piersi?

Przede wszystkim od miejsca wykonania zabiegu. W Polsce można znaleźć kliniki, które oferują zabiegi już od 6 tys. złotych ale są i takie, gdzie za operację zapłacić trzeba 15 tys. złotych. Przy czym zazwyczaj przy wyborze kliniki niska cena zabiegu może sugerować, że:

  • dostaniesz najgorsze jakościowo implanty
  • cena zabiegu nie obejmuje pobytu w szpitalu lub/i specjalnej bielizny pozabiegowej
  • podana cena jest tylko ceną zabiegu a za same implanty trzeba dodatkowo zapłacić

Kiedy już zdecydujesz się na klinikę duże znaczenie w cenie ma rodzaj i wielkość wybranego implantu oraz metoda wprowadzenia go pod skórę.

Jakie są rodzaje implantów piersi?

Implanty piersi można podzielić na kilka grup w zależności od:

  • materiału wypełniającego implant (silikonowe i roztwór NaCl)
  • zewnętrznej powłoki implantu (gładka i chropowata)
  • kształtu implantu (okrągły i anatomiczny)

Najczęściej stosowanym wypełnieniem jest silikon – ma on neutralny wpływ na organizm, a jego konsystencja zachowuje się podobnie do naturalnej piersi. Silikon zastępowany jest implantami wypełnionymi fizjologicznym roztworem NaCl. Zaletą i zarazem wadą tego typu implantu jest fakt, że posiadają zawory pozwalające na “dolanie” do piersi większej ilości roztworu a więc zmianę wielkości piersi bez potrzeby ponownego operowania. Minusem jest fakt, że zawory z czasem lubią się rozszczelniać powodując wyciekanie płynu do organizmu i chociaż powikłania związane z wyciekiem lub pęknięciem implantu solnego są dużo mniej groźne dla organizmu niż w przypadku pęknięcia silikonowej wkładki, to ryzyko związane z nieszczelnością zaworu jest spore.

Biorąc pod uwagę zewnętrzną powłokę implantu, mamy na rynku dostępne dwa rodzaje wkładek – z powierzchnią gładką oraz powierzchnią teksturowaną. Dawniej stosowano implanty o powierzchni gładkiej, co pozwalało na zmniejszenie otworu, przez który implant był wprowadzany. Jednak tego typu wkładki trudniej wiążą się z tkankami i po pewnym czasie implant staje się widoczny pod skórą (przykłady – Pamela Anderson, Tori Spelling). Implanty teksturowane znacznie łatwiej łączą się z tkankami a tym samym są po pewnym czasie mniej widoczne pod skórą.

Dobór kształtu implantu zależy przede wszystkim od naturalnego kształtu piersi kobiety ale również od efektu, jaki chce się uzyskać.Implanty okrągłe wypełniają pierś zarówno od góry, jak i od dołu sprawiając, że jest ona pełniejsza w całej objętości. Implanty anatomiczne mają kształt zbliżony do łzy, dzięki czemu ich brzegi nie odcinają się jak nieraz w przypadku implantów okrągłych. Przy wyborze wkładek anatomicznych możesz mieć pewność, że Twoje piersi (nawet w dużym rozmiarze) nie będą przypominały napompowanych piłek lub arbuzów.

Rodzaje cięć podczas powiększania piersi

Mamy trzy rodzaje cięć, przez które wprowadzany jest implant. Pierwsze i zarazem najmniej widoczne to cięcie brodawkowe – blizna jest w kolorze brodawki, a jej umiejscowienie dookoła sutka zmniejsza znacznie jej widoczność. Ta metoda nie jest jednak polecana dla kobiet, które chcą karmić piersią, przez takie cięcie ogranicza się również wielkość wprowadzanej wkładki.

Drugim sposobem jest cięcie pod piersią – po takim zabiegu pozostaje blizna wielkości około 5 cm, która teoretycznie zostaje przykryta przez naturalnie opadającą pierś. Bardzo często jednak po zabiegu piersi są tak sterczące, że blizna pozostaje nieprzykryta, a nawet wychodzi spod kostiumu kąpielowego na plaży.

Trzeci rodzaj cięcia to blizna pod pachą. Jej plus to brak nacięć na samej piersi. Jednak cięciem takim ogranicza się dostęp do miejsca, gdzie ma się znaleźć implant i zwiększa ryzyko powikłań po zabiegu. Dodatkowo blizna jest bardzo widoczna i dość spora.

Alternatywa dla implantów piersi

To nowa metoda powiększenia piersi polegająca na wstrzyknięciu preparatu kwasu hialuronowego w celu zwiększenia objętości, poprawy konturu oraz jędrności piersi.  Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym i bezpośrednio po nim można wrócić do domu. Całkowitą sprawność ruchową odzyskuje się w ciągu tygodnia. Kwas hialuronowy po pewnym czasie zostaje wchłonięty przez organizm i efekty zabiegu znikają. Jeśli więc nie jesteś przekonana do operacji, możesz wypróbować, jak będziesz się czuła z większym biustem bez konieczności “krojenia”. Efekty utrzymują się od 18 do 24 miesięcy.

Ile kosztuje powiększenie piersi?

Koszt powiększenia piersi zależy od wielu czynników, takich jak region, klinika, doświadczenie chirurga, rodzaj implantu, rodzaj znieczulenia i wiele innych.

W Polsce koszt powiększenia piersi oscyluje od 10 000 zł do 20 000 zł w zależności od wymienionych czynników. W niektórych klinikach koszty mogą być nieco niższe lub wyższe, ale należy pamiętać, że cena nie powinna być jedynym czynnikiem branym pod uwagę przy wyborze kliniki czy chirurga.

Warto zaznaczyć, że cena powiększenia piersi nie obejmuje kosztów kontroli pooperacyjnych, leków przeciwbólowych czy bielizny pooperacyjnej.

podobne artykuły

2 komentarze

kamila 18 marca 2014 - 15:56

A jesli Sa dwie nie rowne pierso ( po karmieniu u mnie roznia sie o rozmiar ) to co wredy zrobic? Jamie implanty zastosowac? I po jakim czasie od przestania karmienia mozna poddac si zabiegowi ?

odpowiedz
aniaa24 7 lutego 2016 - 17:59

A ja z kolei dziewczyny zrobiłam sobie zabieg powiększania piersi metodą Aquafilling i powiem szczerze ze porównując z moja koleżanka która zrobiła implanty to jest to dużo bardziej bezpieczniejsza metoda i piersi mam naturalne jędrne w dotyku w stosunku do mojej koleżanki. Ponadto ja po 2 godzinach zabiegu tylko w znieczuleniu miejscowym wróciłam do normalnego życia a koleżanka przez tydzień dochodziła do siebie

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl