Laserowe usuwanie blizn i rozstępów

Mamy szczęście żyć w czasach gdzie wiele rzeczy w wyglądzie można poprawić. Na przeszkodzie stają zazwyczaj fundusze bo zabiegi poprawiające urodę do tanich nie należą. Niestety NFZ nie refunduje zabiegów, bez których pacjent może normalnie żyć a więc koszty takiej „imprezy” w całości spoczywają na nas.
W innym artykule opisałam usuwanie przebarwień skóry, tym razem jednak biorę pod lupę laser i jego możliwości w walce o ciało pozbawione skaz, jakimi są blizny.

Pieprzyk a blizna – czyli czym się różni jedno od drugiego?

Pieprzyk to zmiana skórna, na której pojawienie  nie mamy wpływu (chyba, że ktoś intensywnie smaży się w solarium). Ma ciemny kolor, często jest wypukły i nie osiąga dużych rozmiarów. Traktując go laserem najzwyczajniej w świecie wypalamy miejsce, w którym się znajduje. Po tygodniu odpada strupek i spokojnie można zapomnieć o całej sprawie. Z blizną nie jest tak wesoło. Maleńkie blizny możemy próbować usunąć u dermatologa lub dobrej kosmetyczki ale z większymi może być problem gdyż nie w każdym mieście znajdziemy odpowiedniego specjalistę.
Usuwając bliznę/bliznowca nie naruszamy powłok skóry. Laser przenika do głębszych warstw skóry i „naprawia” ją od środka. Efektów nie ma od razu (podobnie jak przy depilacji laserowej trzeba poczekać). Bardzo często także potrzebnych jest kilka zabiegów aby uzyskać satysfakcjonujące efekty.
Możliwe jest również, że nie pozbędziemy się blizny całkowicie ale znacznie ją zredukujemy.

Jakie blizny usuwamy i jak wpływa to na cenę?

Wszystkie blizny można próbować usunąć. Rodzaj rany i jej wielkość warunkują cenę (między innymi poprzez ilość zabiegów potrzebnych do usunięcia zmiany).
Im blizna głębsza i bardziej rozległa, tym trudniej ją usunąć.
Pozbyć się możemy z powodzeniem blizn potrądzikowych. Zabiegi tego typu są coraz popularniejsze a ich dostępność wciąż się zwiększa. Laser na twarzy nie tylko wygładzi skórę ale i poprawi jej koloryt.

Cenowo przedstawia się to następująco.

Rodzaj bliznyMinimalny koszt usunięcia (zł)Maksymalny koszt usunięcia (zł)Bydgoszcz (zł)Gdańsk (zł)Gdynia (zł)Kraków (zł)Katowice (zł)Łódź (zł)Opole (zł)Poznań (zł)Szczecin (zł)Toruń (zł)Warszawa (zł)Wrocław (zł)
Blizna po cesarskim cięciu100800200 - 500
Bliznowce100350
Blizny po ranach ciętych100500
Blizny pooperacyjne100800
Blizny poparzeniowe100600
Blizny potrądzikowe: broda, policzki, dekolt1001500
Blizny potrądzikowe w obrębie całej twarzy1003000
Blizny potrądzikowe: plecy, kark, szyja1001400
Blizny potrądzikowe na czole1001000
Blizny: pourazowe, powypadkowe, pozapalne, przerosłe, zanikowe100500

Rozstępy

Technicznie rzecz biorąc też są bliznami i do niedawna pozbycie się ich graniczyło z cudem. Teraz sytuacja nieco się zmieniła i dzięki laserowi możemy zająć się także i tym tematem. Jako ciekawostkę dodam, że całkiem niedawno zabiegowi usuwania rozstępów z biustu poddała się Kim Kardashian. Podobno była zachwycona, chociaż w tym przypadku nie do końca wiadomo kto komu płacił 😉

Usuwanie rozstępów laseremCena minimalna (zł)Cena maksymalna (zł)
Biodra, plecy, rozstępy pod pachami1501000
Brzuch1502000
Doły podkolanowe, ramiona150800
Łydki, biust1501200
Pośladki, uda1501500

W zestawieniu bazujemy na danych serwisu AlleBadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *