Strona główna Uroda i Zdrowie Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn i rozstępów?

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn i rozstępów?

autor ile kosztuje
0 komentarz 526 odsłon 3 minuty czytania

Mamy szczęście żyć w czasach, gdzie wiele rzeczy w wyglądzie można poprawić. Na przeszkodzie stają zazwyczaj fundusze, bo zabiegi poprawiające urodę do tanich nie należą. Niestety NFZ nie refunduje zabiegów, bez których pacjent może normalnie żyć, a więc koszty takiej imprezy w całości spoczywają na nas.

Pieprzyk a blizna – czyli czym się różni jedno od drugiego?

Pieprzyk to zmiana skórna, na której pojawienie  nie mamy wpływu (chyba, że ktoś intensywnie smaży się w solarium). Ma ciemny kolor, często jest wypukły i nie osiąga dużych rozmiarów. Traktując go laserem, najzwyczajniej w świecie wypalamy miejsce, w którym się znajduje. Po tygodniu odpada strupek i spokojnie można zapomnieć o całej sprawie. Z blizną nie jest tak wesoło. Maleńkie blizny możemy próbować usunąć u dermatologa lub dobrej kosmetyczki, ale z większymi może być problem, gdyż nie w każdym mieście znajdziemy odpowiedniego specjalistę.
Usuwając bliznę/bliznowca nie naruszamy powłok skóry. Laser przenika do głębszych warstw skóry i “naprawia” ją od środka. Efektów nie ma od razu (podobnie jak przy depilacji laserowej trzeba poczekać). Bardzo często także potrzebnych jest kilka zabiegów, aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Możliwe jest również, że nie pozbędziemy się blizny całkowicie ale znacznie ją zredukujemy.

Jakie blizny usuwamy i jak wpływa to na cenę?

Wszystkie blizny można próbować usunąć. Rodzaj rany i jej wielkość warunkują cenę (między innymi poprzez ilość zabiegów potrzebnych do usunięcia zmiany). Im blizna głębsza i bardziej rozległa, tym trudniej ją usunąć.
Pozbyć się możemy z powodzeniem blizn potrądzikowych. Zabiegi tego typu są coraz popularniejsze, a ich dostępność wciąż się zwiększa. Laser na twarzy nie tylko wygładzi skórę, ale i poprawi jej koloryt.

Czy można usunąć rozstępy?

Technicznie rzecz biorąc, też są bliznami i do niedawna pozbycie się ich graniczyło z cudem. Teraz sytuacja nieco się zmieniła i dzięki laserowi możemy zająć się także i tym tematem. Jako ciekawostkę dodam, że całkiem niedawno zabiegowi usuwania rozstępów z biustu poddała się Kim Kardashian. Podobno była zachwycona, chociaż w tym przypadku nie do końca wiadomo, kto komu płaci.

Ile kosztuje laserowe usuwanie blizn i rozstępów?

Koszt laserowego usuwania blizn i rozstępów zależy od wielu czynników, takich jak wielkość i rodzaj blizny lub rozstępu, liczba wymaganych zabiegów oraz miejsce, w którym zabieg będzie przeprowadzany. Ponadto ceny mogą się różnić w zależności od kraju i regionu. Przykładowo, koszt jednego zabiegu laserowego usuwania blizn i rozstępów może wynosić od 200 do 1000 złotych. W przypadku większych blizn lub rozstępów może być konieczne wykonanie kilku zabiegów, co wpłynie na łączny koszt.

Dodatkowo, na koszty te wpływa także rodzaj lasera, co pokazujemy w tabeli:

rodzaj lasera koszt usuwania blizn koszt usuwania rozstępów
laser frakcyjny CO2 500 – 2000 zł 600 – 2200 zł
laser frakcyjny erb:YAG 400 – 1500 zł 500 – 1800 zł
laser Nd:YAG 300 – 1000 zł 400 – 1500 zł
laser diodowy 200 – 1000 zł 300 – 1300 zł
laser pikosekundowy 600 – 2200 zł 700 – 2500 zł

Warto jednak zauważyć, że cena jest tylko jednym z wielu czynników, które należy wziąć pod uwagę przy decyzji o usuwaniu blizn lub rozstępów. Warto również skonsultować się z lekarzem specjalistą przed podjęciem decyzji i ustaleniem optymalnego planu leczenia.

W zestawieniu bazujemy na danych serwisu AlleBadanie.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl