Krem wybielający

Na pewno nie zrobi z ciemnoskórej osoby „dziecka młynarza” ale rozjaśni dość mocno niechciane plamki na twarzy i ciele, stare blizny a nawet piegi. Jest idealny po lecie, kiedy opalenizna nie do końca zeszła a piegi i plamki spowodowane dużą ilością słońca radośnie się pojawiają. Nie działa od razu, potrzeba czasu aby rozjaśnić wszelkie przebarwienia ale jego działanie jest długotrwałe (przy piegach słonecznych – do kolejnego intensywnego opalania). Krem wybielający stanowi idealną i zdecydowanie tańszą alternatywę do zabiegów kosmetycznych. Linia zapachowa jest dużo ładniejsza niż w maściach czosnkowych na blizny dostępnych w aptekach.

Rozpiętość cenowa kremów wybielających waha się od 7 zł do 265 zł. Niestety działa tutaj zasada „im drożej, tym lepiej”. Krem za 7 złotych nie usunie przebarwień tak szybko ani tak dobrze jak ten za 50 czy 100 zł. Nie jest to kwestia tylko metody pozyskiwania składników ale samego ich doboru. Kremy tanie mają w składzie rzeczy, które powinny wybielać ale nie są w stanie wejść w tak głębokie partie skóry aby zadziałać odpowiednio dobrze. Są natomiast wystarczające kiedy chcemy się pozbyć plam po samoopalaczu czy tatuażu z henny.
Głębsze przebarwienia – piegi, plamy od słońca i inne usuniemy lub rozjaśnimy kremami droższymi, działającymi w głębi skóry.

Polecamy szczególnie:

  • Bioderma White Objective – krem na noc, idealny na drobne przebarwienia, nawet naczynka. Cena 80 – 170 zł
  • Bioderma White Objective – krem na noc z tej samej serii; oczywiście najlepsze efekty daje kuracja obydwoma. Cena 94 – 147 zł.
  • Farmona – krem dość tani, świetny na słoneczne piegi. Cena 15 – 19 zł.
  • Dr Irena Eris – na dzień i na noc. Cena 30 – 37 zł.
  • General Topics Synchroline – do cery naczynkowej i zaczerwienionej, dodatkowo ma filtr słoneczny SPF 15. Cena 52 – 62 zł.
  • Dax Cosmetics Perfecta mama – krem na ciążowy brzuszek, zapobiega ciemnym rozstępom, niweluje kreskę na brzuchu. Cena 17 – 20 zł.
  • SVR – kurałęcja depigmentacyjna. Działa w głębokich partiach skóry, likwiduje całkowicie płytkie przebarwienia, znacznie zmniejsza blizny i znamiona. Cena 233 – 265 zł.