Kenia wycieczki

Wakacje w Kenii

Z polskiej perspektywy Kenia jest dość odległa i egzotyczna. Nie tylko dlatego, że kraj ten leży wiele tysięcy kilometrów od nas, ale również ze względu na koszty. Niestety, o ile przeciętny Niemiec czy Francuz może sobie spokojnie na takie wakacje odłożyć pieniądze, to Polak musi popracować nieco dłużej i dokładnie przemyśleć co chce zobaczyć, żeby w momencie wyjazdu być nastawionym na konkretne cele i nie tracić czasu na miejscu na rozglądanie się za możliwymi atrakcjami. Bo wycieczki do Kenii są dość drogie – tygodniowy pobyt to wydatek rzędu 3-4 tys. złotych.

Kenia potrafi być rajem dla turysty. Jeśli było się już w Chorwacji, Grecji, Tunezji i chce się spróbować czegoś innego, warto szarpnąć się na wyjazd do Kenii. Każdy miłośnik podróżny powinien przynajmniej raz w życiu wybrać się na prawdziwe safari. Dzięki temu będzie mógł w pełni docenić piękno natury, w całej jej potędze. Spotkanie z ponad stukilogramowymi drapieżnikami musi budzić emocje, podobnie jak stada małp, słonie czy żyrafy.

Oczywiście każdy z nas lubi coś innego – jeden wolałby przyjrzeć się starym budynkom kolonialnym, inny chciałby odwiedzić miejscowe wioski. Dla każdego coś się tam znajdzie. Jeśli dodamy do tego pyszne jedzenie i niezwykła tradycyjną kulturę, otrzymujemy mieszankę wartą grzechu. Jednym z popularniejszych ośrodków, będących jednocześnie doskonałą bazą wypadową jest Mombasa. Rezydując tam mamy pewność, że nie będziemy się nudzić.

[poll id=”6″]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *