Strona główna Usługi Ile kosztuje koncert zespołu?

Ile kosztuje koncert zespołu?

autor Teresa Pisarek
0 komentarz 1,K odsłon 3 minuty czytania

Organizacja koncertu może być ekscytująca, ale nie da się ukryć, że nie jest to prosta ani tania sprawa. Tego rodzaju przedsięwzięcie, to operacja, która ma wiele zmiennych, przez co zakładane koszty mogą zmienić się praktycznie w każdej chwili. Jeśli zastanawiasz się więc ile kosztuje koncert zespołu i co składa się na ostateczny rachunek, poniższy artykuł jest właśnie dla ciebie!

Ile kosztuje wynajęcie zespołu na koncert?

Jednym z głównych wydatków podczas organizacji koncertu na większą skalę, jest opłacenie wykonawcy. Bywa, że artyści chętnie biorą udział w przeróżnych eventach, ponieważ jest to dla nich okazja do promocji swojej twórczości. Nie można jednak zapominać, że granie koncertów to jedna z głównych dróg na zarobek dla muzyków. Koszt wynajęcia artysty na koncert najlepiej omówić osobiście, korzystając z oficjalnych kanałów informacyjnych, np. kontakt do zespołu Łzy dostępny jest na lzyofficial.pl, dzięki czemu omówienie szczegółów może być całkiem wygodne.

Warto pamiętać, że każdy zespół może ustalić własne stawki za dane wydarzenie. Przeważnie jest to zależne od tego, jak bardzo rozpoznawalny jest dany artysta, ponieważ większy rozgłos może zapewnić szerszą publikę, a więc bardziej pewny zwrot poniesionych kosztów. Analizując poziom rozpoznawalności można więc stwierdzić, że koncert mniejszego wykonawcy może kosztować w granicach od 1 do 2 tysięcy, a przy większych gwiazdach nie powinna dziwić cena wysokości 20-30 tysięcy zł.

Ile kosztuje sala na koncert?

Kolejnym elementem, który znacząco może wpłynąć na to, ile kosztuje koncert zespołu, jest dobór sali do wydarzenia. Organizacja koncertu w klubie z reguły może być nieco tańsza, niż wynajęcie większej hali widowiskowej. Z drugiej strony, wybór znanej i bardzo popularnej lokalizacji, na przykład sali NOSPR w Katowicach, daje możliwość zaproszenia o wiele większej liczby gości.

Sporządzając plan organizacji koncertu krok po kroku, najważniejsze, to najtrafniej przewidzieć ilość fanów, którzy mogą pojawić się na wydarzeniu. Szacując koszty wynajmu klubu dobrze jest przygotować się na kwotę, w granicach 500-1000 zł, a organizując koncert w większej sali ceny mogą wynosić od 20 nawet do 35 tysięcy zł lub więcej.

Jakie są koszty poboczne koncertu znanego zespołu?

Organizacja koncertu oglądana z zewnątrz może sprowadzać się do załatwienia zespołu i lokalizacji. W rzeczywistości jest to wyłącznie czubek góry lodowej, ponieważ, aby wydarzenie tego rodzaju się udało, często konieczne jest zadbanie o wykonawców. Wymagane zaopatrzenie najczęściej jest określane przez wykonawców w riderze, gdzie znaleźć można informacje, na przykład o tym, ile i jakiego napoju oczekuje gwiazda. Zapraszając zespół z daleka warto również pamiętać o tym, że konieczne może okazać się zapewnienie noclegu.

Zastanawiając się więc ile kosztuje koncert zespołu, przede wszystkim należy wziąć uwagę koszt zaproszenia samego wykonawcy oraz wynajęcia sali. Ostateczny rachunek może się tu różnić w zależności od rozpoznawalności zespołu oraz wybranej lokalizacji, ale można przyjąć, że możliwe jest zorganizowanie mniejszego koncertu w granicach 1-2 tysięcy zł. Ceny większych koncertów mogą wahać się natomiast między 20-35 tysiącami zł lub nawet przewyższać ten pułap.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl