Strona główna Komputery Ile kosztuje hosting i od czego zależy koszt hostingu?

Ile kosztuje hosting i od czego zależy koszt hostingu?

autor Teresa Pisarek
1 komentarz 941 odsłon 3 minuty czytania

Szybki i sprawdzony hosting może być tajną bronią w rękach przedsiębiorcy lub każdego, kto chce odnieść sukces w swoich działaniach w sieci. Nie ma jednak nic za darmo i aby zakupiona oferta spełniała określone standardy, często trzeba zapłacić za to odpowiednią cenę. Poniżej prezentujemy więc ile kosztuje hosting i od czego zależy jego koszt.

Ile kosztuje szybki hosting SSD?

Podstawą dobrego działania hostingu, jest bezproblemowy dostęp do plików, które znajdują się na serwerze. Wygodny dostęp do nich zapewnia ją między innymi dyski twarde najnowszej generacji. Nowoczesny i szybki hosting ( www.seohost.pl ) możliwy jest, dzięki wykorzystaniu przełomowej technologii dysków flashowych SSD NVMe. Dyski SSD najnowszego typu różnią się od tradycyjnych w kluczowych aspektach. Przede wszystkim posiadają one w sobie czipy, a nie fizyczne dyski, jak w przypadku HDD. Takie rozwiązanie techniczne sprawia, że są one zdecydowanie szybsze i zajmują zauważalnie mniej miejsca, dzięki czemu możliwe jest użycie ich nieco więcej w tym samym miejscu.

Szybka praca dysków to ważna część składowa szybkiego hostingu, ponieważ to właśnie dynamiczna wymiana danych, między serwerem a urządzeniem odbiorcy pozwoli na lepsze odczucia podczas użytkowania. To, ile kosztuje szybki hosting strony, z wykorzystaniem dysków SSD NVMe oczywiście może różnić się w zależności od konkretnej oferty. Najtańsze oferty można znaleźć już od 67 zł rocznie, a ceny maksymalne oscylują w granicach 2000 zł lub wyżej.

Ile kosztuje hosting z mocnym procesorem?

Zastanawiając się, ile kosztuje domena i hosting, dla naszej strony internetowej, warto pamiętać również o procesorze. To właśnie od jakości i mocy obliczeniowej CPU zależy to, ja szybko będziemy mogli przeprowadzać jakiekolwiek działania na naszej stronie. Dobrym przykładem, może być tu używanie opcji zakupu „kup teraz” i przejścia do następnego etapu sprzedaży.

Jeśli procesor w wybranej opcji hostingowej będzie zbyt słaby, czas reakcji i zakończenia kolejnego zadania może być dłuższy. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, że to właśnie procesor odpowiada za wykonywanie wszelkich poleceń. Im szybszy CPU, tym więcej zadań będzie on mógł wykonać, tym samym przyspieszając zadaną pracę.

Szeroki wybór procesorów dostępny jest przeważnie w ofertach serwerów dedykowanych, gdzie przeważnie spotkać można od 4 do nawet 20 rdzeniowych CPU. To ile kosztuje hosting strony pod względem CPU, zależy głównie od ilości rdzeni, a ceny mogą wahać się od 340 do nawet 1500 zł miesięcznie.

Ile kosztuje hosting z dużą pamięcią RAM?

Płynność pracy stron internetowych, a więc szybkość hostingu może również poprawić duża ilość pamięci RAM. W pamięci tej przechowywane są bowiem dane, które procesor wykorzystuje w danym momencie. Oznacza to, że im więcej pamięci RAM, tym więcej procesów może zostać zakończonych w danym czasie. To ile kosztuje hosting strony internetowej z większą ilością pamięci RAM, zależy od konkretnej oferty, ale w sieci można spotkać oferty od 30 do 150 zł miesięcznie odpowiednio za 512 Mb do 4 Gb.

Jak więc widać, to ile kosztuje hosting strony internetowej, zależy w głównej mierze od tego, jakie podzespoły zostaną nam udostępnione w danej ofercie. Koszt hostingu zależy głównie od rodzaju i ilości pamięci, mocy obliczeniowej procesora oraz ilości pamięci RAM. Ceny różnią się, w zależności od rodzaju oferty oraz typu samego hostingu, ale w sieci można znaleźć oferty już od 30 zł miesięcznie aż do 1500 zł miesięcznie.

podobne artykuły

1 komentarz

Dorota36 15 maja 2023 - 10:03

Hosting od Seohost po prostu wymiata pod względem szybkości i wydajności. A do tego jeszcze jest niedrogi.

odpowiedz

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl