Strona główna Usługi Ile kosztuje bukiet kwiatów?

Ile kosztuje bukiet kwiatów?

autor Emilia Woźniak
0 komentarz 410 odsłon 3 minuty czytania

Bukiety kwiatów mogą przyjmować różne formy i style — począwszy od prostych wiązanek, po skomplikowane aranżacje florystyczne. Ceny kwiatowych kompozycji zwykle znacznie różnią się w zależności od rodzaju użytych roślin, pory roku czy też umiejętności florysty. Podpowiemy Ci, ile kosztują bukiety na różne okazje.

Co kształtuje ceny bukietów?

Przepiękny bukiet może oczarować nie jedną kobietę. Wręczenie kwiatów zwykle stanowi wyraz miłości, wdzięczności lub uznania. Należy jednak pamiętać, że ceny bukietów na rynku mogą znacznie różnić w zależności od rodzaju i ilość użytych kwiatów – egzotyczne lub luksusowe gatunki (takie jak orchidee czy peonie) mogą znacznie podnieść cenę za wiązankę. Sezon, w którym kwiaty są naturalnie dostępne, również odgrywa kluczową rolę. Rośliny trudno dostępne w danej porze roku wymagające importu lub uprawy w szklarniach, są zazwyczaj droższe. Warto wziąć pod uwagę także złożoność projektu, dodatki ozdobne i ewentualny koszt dostawy, które mogą podwyższyć cenę usługi. To, ile kosztuje bukiet kwiatów, zależy również od okazji — np. Walentynek czy też Dnia Matki.

Ile kosztuje bukiet z róż?

Róże to kwiaty, z których najczęściej wykonuje się bukiety. Stanowią klasyczny i ponadczasowy wybór na różne okazje — takie jak rocznice, śluby, a nawet pogrzeby. Kolory róż posiadają swoją symbolikę — np. czerwone symbolizują miłość i pasję, białe są wyrazem niewinności i czystości, a żółte przyjaźni. Cena bukietu będzie uzależniona nie tylko od tego, ile kosztuje róża, ale także liczby kwiatów w wiązance. Poniżej przedstawiamy przybliżone koszty zakupu wiązanki z tych przepięknych roślin:

wielkość bukietu liczba róż koszt
mały 5-7 50-100 zł
średni 10-20 100-300 zł
duży 30-50 300-600 zł
luksusowy kwiaty + dodatki ponad 600 zł

Bukiet z róż z jego eleganckim urokiem i głębokim znaczeniem zawsze sprawia, że obdarowana osoba może poczuć się wyjątkowo.

Ile kosztuje bukiet ślubny?

Bukiet ślubny to nieodłączny element ceremonii weselnej symbolizujący miłość, radość i płodność. Wybór wiązanki jest bardzo osobisty i zwykle zależy od stylu Panny Młodej, jej sukni, tematyki ślubu czy też okresu w roku. Bukiety ślubne mogą składać się z różnorodnych kwiatów — od tradycyjnych róż, piwonii i lilii, po egzotyczne orchidee, a nawet rośliny zielne czy zioła. Niezależnie od wyglądu wiązanki dodaje ona uroku i koloru do tego specjalnego dnia. Koszty bukietów ślubnych mogą wyglądać następująco:

rodzaj bukietu ślubnego rodzaj kwiatów koszt
prosta wiązanka róże lub tulipany ok.200 zł
bukiet z mieszanych kwiatów piwonie, róże, gipsówka od 300 do 500 zł
luksusowy bukiet zawiera drogie kwiaty (np. peonie, orchidee czy lilie) i dodatki (np. kryształy czy perły) od 600 do 1000 zł
wiązanka z rzadkich i egzotycznych kwiatów dalie, amarylisy, kalle ponad 800 zł

Rzadkość danego gatunku kwiatów często oznacza wyższą cenę i konieczność wcześniejszego złożenia zamówienia na wykonanie bukietu.

W naszej ocenie kwiaty zdecydowanie skrywają w sobie bardzo dużo uroku, dlatego niezależnie od okoliczności bukiet jest pięknym i osobistym prezentem lub wyjątkowym dodatkiem do oficjalnych uroczystości. Z jakich kwiatów najbardziej lubisz wiązanki? Podziel się swoją opinią w komentarzu.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl