Strona główna Hobby Ile kosztuje stół do snookera?

Ile kosztuje stół do snookera?

autor ile kosztuje
0 komentarz 535 odsłon 2 minuty czytania

Osoby początkujące, lubiące grać w snookera, jeśli nie mają znajomych ze stołem to chodzą do klubów bilardowych. Niestety taka przyjemność dość dużo kosztuje. A sprzęt nie zawsze jest dobrej jakości, szczególnie w tańszych miejscach. Często stoją krzywo, sukno jest pozdzierane i pobrudzone różnokolorowymi kredami a towarzystwo nam nie odpowiada. Oczywiście tych niedogodności nie będzie w renomowanych klubach, ale tam jest zdecydowanie drożej.

Czym jest snooker?

Snooker to gra bilardowa, która odbywa się na stole o wymiarach 12 stóp x 6 stóp (ok. 3,7 m x 1,8 m). Gra polega na wbijaniu kolorowych bil, białej bili i czarnej bili (kuli) do kieszeni, zgodnie z określonymi zasadami i punktacją.

W snookerze wykorzystuje się 22 kule: 15 czerwonych kul, 1 białą kulę, 1 czarną kulę oraz 6 kolorowych kul (żółtą, zieloną, brązową, niebieską, różową i czarną).

Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów przez wbijanie kolejno czerwonych kul, po każdej czerwonej kuli kolejno wbijając kolorową kulę i kończąc każdy break wbiciem czarnej kuli. Po wbiciu czarnej kuli kolejny break zaczyna się od wbicia czerwonej kuli. Gra kończy się po wbiciu ostatniej czerwonej kuli, po której gracze wbijają kolejno kolorowe kule, aż do wbicia czarnej kuli.

Snooker to sport wymagający precyzji, koncentracji i umiejętności. Jest popularny na całym świecie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Chinach i innych krajach Azji.

Ile kosztuje stół do snookera?

Cena stołu do snookera zależy od wielu czynników, takich jak wielkość stołu, jakość materiałów, marka producenta i miejsce zakupu.

W Polsce, ceny stołów do snookera zaczynają się od około 2-3 tysięcy złotych za prostsze modele o mniejszych wymiarach. Stoły do snookera najwyższej jakości, profesjonalne, z dużymi wymiarami, wykonane z najlepszych materiałów, mogą kosztować nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Ile kosztuje sprzęt do snookera?

Cena sprzętu do snookera może znacznie się różnić w zależności od rodzaju sprzętu, marki, jakości wykonania i sklepu, w którym jest sprzedawany. Oto orientacyjne ceny niektórych podstawowych elementów sprzętu do snookera:

Kije snookerowe – ceny kijów snookerowych zaczynają się od około 100-200 złotych za podstawowy model, ale mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych za najwyższej jakości modele profesjonalne.

Kule snookerowe – ceny kolorowych kul snookerowych zaczynają się od około 50-100 złotych za zestaw sześciu kolorów, ale modele dla profesjonalistów mogą kosztować nawet kilkaset złotych.

 

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl