Strona główna Dom Ile kosztuje remont?

Ile kosztuje remont?

autor ile kosztuje
0 komentarz 146 odsłon 3 minuty czytania

Wykonanie remontu to poważne przedsięwzięcie, które z reguły wiąże się ze sporym zamieszaniem oraz z wysokimi kosztami. Generalne remonty wykonujemy albo wtedy, gdy wprowadzamy się do nowego mieszkania czy domu albo po kilku czy kilkunastu latach użytkowania danego lokalu, gdy stwierdzamy, że czas najwyższy odświeżyć już wnętrza.

Remont samodzielnie czy z fachowcem?

Lubimy mieszkania czyste i zadbane, chętnie także wprowadzamy zmiany, zwłaszcza się rynek artykułów wnętrzarskich rozwija się bardzo dynamicznie. Zasadniczym problemem są jednak pieniądze. Zawsze, gdy stajemy przed koniecznością przeprowadzenia remontu zastanawiamy się ile będzie nas to kosztować. Oszacowanie kosztów remontu wcale nie jest tak proste jakby się mogło wydawać. Zasadniczo policzyć trzeba ile będą nas kosztować materiały oraz ile zapłacimy za usługę remontową. Teoretycznie remont będzie tańszy, gdy wykonujemy go samodzielnie czy z pomocą rodziny. W praktyce takie rozwiązanie nie zawsze jest tańsze. Samodzielne remonty poleca się jedynie tym osobom, które potrafią i lubią to robić oraz mają wolny czas. Jeśli zaś ktoś tylko po to, aby zaoszczędzić poświęca swój urlop, wykonuje prace, których nie lubi to efekt końcowy może być niezadowalający. Wiele osób robi ten błąd, że nie liczy swojego czasu, a on również kosztuje.

Jak obliczyć koszty remontu?

Jeśli chcemy, więc oszacować koszt remontu musimy sami policzyć orientacyjnie ile będą kosztowały materiały. Bardzo łatwo można to zrobić sprawdzając ceny w sklepach internetowych. Jeśli chodzi o koszt robocizny można skorzystać z kalkulatorów internetowych albo wystawić zlecenie na jednym z portali (np. Favore) i tam wykonawcy będą podawać swoje ceny. Można także popytać znajomych ile płacili za podobny remont. Wszystkie te sposoby sprawdzają się jedynie w formie czysto orientacyjnej. Jeśli chcemy znać faktyczny koszt prac, trzeba zaprosić do siebie, najlepiej poleconą ekipę remontową i poprosić o wykonanie kosztorysu na miejscu. Wtedy już wiemy dokładnie ile będzie nas kosztował remont i możemy zdecydować w jakiem czasie będziemy w stanie go sfinansować.

Ile kosztuje remont?

Cena remontu zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar pomieszczenia, zakres prac, rodzaj materiałów i wykończenia, a także lokalizacja i standard wykończenia.

Orientacyjne ceny remontów mieszkań w Polsce to:

  • Remont pokoju – od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od zakresu prac i wykorzystanych materiałów.
  • Remont łazienki – od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od wielkości i standardu wykończenia.
  • Remont kuchni – od kilku do kilkunastu tysięcy złotych, w zależności od wielkości i standardu wykończenia, oraz rodzaju i jakości mebli kuchennych.
  • Remont całego mieszkania – od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych, w zależności od rozmiaru mieszkania, zakresu prac i jakości wykorzystanych materiałów.

Warto zauważyć, że powyższe ceny są jedynie orientacyjne i mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Przed przystąpieniem do remontu warto dokładnie oszacować koszty, zrobić plan prac i wybór materiałów, a także ewentualnie skorzystać z pomocy specjalisty.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl