Strona główna Usługi Ile kosztuje sprzątanie, koszty pracy i środków przy sprzątaniu?

Ile kosztuje sprzątanie, koszty pracy i środków przy sprzątaniu?

autor Piotr Grybek
0 komentarz 351 odsłon 3 minuty czytania

Zapotrzebowanie na usługi sprzątające stale rośnie. Coraz częściej, oprócz firm i innych instytucji, korzystają z nich także osoby prywatne, które doceniają oszczędność czasu, związaną z oddelegowaniem tego zadania. Jesteście ciekawi, ile kosztuje sprzątanie, ale także jak kształtują się koszty pracy i środków przy sprzątaniu? Zapraszamy do lektury!

Od czego zależy stawka za sprzątanie?

Nie ma co ukrywać, że stawka za sprzątanie zależna jest od wielu czynników. Różnic się będzie nie tylko w związku z zakresem przeprowadzanych prac, ale również miejscem, gdzie sprzątanie ma zostać zrealizowane. Oczywiście im częstsze, dokładniejsze i kompleksowe sprzątanie ma być przeprowadzane, tym cena za usługę będzie wyższa. Warto również pamiętać, że sprzątanie to także sprzęt i środki do sprzątania, dlatego wycena tej usługi zależna jest również od nich.

Ile kosztuje sprzątanie?

Żeby odpowiedzieć na pytanie, ile kosztuje sprzątanie, należy wiedzieć, jakie elementy wchodzą w skład ceny za te usługę. Otóż 70% ceny to koszty związane z czynnikiem ludzkim, a pozostałe 30% rozkłada się pomiędzy koszty stałe, jak prąd czy woda, sprzęt, chemia do sprzątania czy materiały eksploatacyjne.
Często koszty sprzątania omawia się poprzez pryzmat metrażu danego wnętrza, jednak należy pamiętać, że ważna jest również liczba ludzi użytkujących dane pomieszczenie. Zupełnie inaczej bowiem sprząta się biuro, mieszkanie, czy wnętrze użytkowane przez 5 osób, niż takie, w którym przebywało osób 20. Koszty sprzątania przybliża również poniższa tabela:

rodzaj nieruchomości koszt sprzątania za godzinę
mieszkanie 1-2 pokojowe 30-50 zł
mieszkanie 3-4 pokojowe 40-60 zł
dom jednorodzinny do 100 m² 50-80 zł
dom jednorodzinny powyżej 100 m² 60-100 zł
biuro małe 40-60 zł
biuro średnie 50-80 zł
biuro duże 60-100 zł

Jak kształtują się koszty pracy i środków przy sprzątaniu?

Koszty pracy zależne są przede wszystkim od sprzątanej powierzchni, zakresu usług, częstotliwości samego sprzątania, stopnia zanieczyszczenia czy wyboru usługodawcy. Firmy sprzątające korzystają z profesjonalnej chemii, która szybko i skutecznie rozprawia się z niechcianymi zabrudzeniami i zanieczyszczeniami. Koszty tych produktów przestawiamy w zestawieniu.

rodzaj środka czyszczącego koszt za opakowanie
środek do czyszczenia ogólnego 20-50 zł
środek do czyszczenia dywanów 30-80 zł
środek do czyszczenia powierzchni drewnianych 40-100 zł
środek do usuwania plam z tkanin 25-60 zł
środek do czyszczenia powierzchni szklanych 30-70 zł
środek  do odplamiania  trudnych plam 25-60 zł
środek do czyszczenia powierzchni kuchennych 30-70 zł
środek do czyszczenia łazienek 25-60 zł
środek do czyszczenia podłóg 30-80 zł
środek do odświeżania powietrza 15-40 zł

Jak widać, na koszty sprzątania składa się wiele czynników, o których często zapominamy lub nie zdajemy sobie z nich sprawy. Mamy nadzieję, że nasz artykuł rozwiał wiele wątpliwości i przybliżył Wam to, ile kosztuje sprzątanie.

podobne artykuły

zostaw komentarz

O stronie

Strona ilekosztuje.pl to odpowiedzi na Wasze pytanie w temacie kosztów zakupu, użytkowania, usług i innych, gdzie pytanie o cenę produktu, usługi czy np. remontu mieszkania. Wy pytacie o koszt, my szukamy odpowiedzi i opisujemy koszty!

copyright © 2015 ilekosztuje.pl